Sari la conținut

Plimbari Enduro (enduro-peisagistic)


adiy
 Share

Postări Recomandate

pe la 15:00 pleaca 2 bucati motociclete dr-z 400s (dorialea cele mai bune) si incearca sa ajunga sus pe ciucas.....cine vine sa apeleze de urgenta 0726152878

 

sa inteleg: la 14.16 ai anuntat plecarea pentru ora 15.00 :P

 

exact ca pe vremuri:

la semnalul urmator, va fi apa calda!

pic

a fost apa calda!

 

:)

data viitoare, mai din timp, va rugam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 371
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa inteleg: la 14.16 ai anuntat plecarea pentru ora 15.00 :P

 

exact ca pe vremuri:

la semnalul urmator, va fi apa calda!

pic

a fost apa calda!

 

:)

data viitoare, mai din timp, va rugam.

 

am postat ceva zile in urma sa ne strangem sa vedem ce mai e prin bucegi....nu s-a anuntat nimeni :cheers:

te am in vedere dar azi am facut un traseu pt prima oara si nu stiam la ce sa ma astept.....cu rotile de sm n-avea nimeni nicio sansa...am urcat cel mai inclinat drum forestier pe care l-am intalnit vreodata si asta a fost partea usoara.

desigur ca daca veneau mai multi nu ramanea nimeni in urma.

hai ca bag si poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am postat ceva zile in urma sa ne strangem sa vedem ce mai e prin bucegi....nu s-a anuntat nimeni :)

te am in vedere dar azi am facut un traseu pt prima oara si nu stiam la ce sa ma astept.....cu rotile de sm n-avea nimeni nicio sansa...am urcat cel mai inclinat drum forestier pe care l-am intalnit vreodata si asta a fost partea usoara.

desigur ca daca veneau mai multi nu ramanea nimeni in urma.

hai ca bag si poze

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze din tura de la cheile nerei si cazanele dunarii( 1 mai).....1200km.

 

 

up

super tare, se pare ca Bogdan isi face un obicei de a merge pe la cazane si cheile nerei de 1 mai... anul trecut ne-am intalnit tot pe acolo cu el si inca cativa....multi!!! super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

lume lume fara treaba....maine vreau sa merg pe Iezer. traseul are 2 variante....daca vin si motoare nonenduro mergem pana in rucar pe sosea....apoi pe drum forestier. daca ne strangem numa cu biciclete......doamne ajuta vreau sa mergem si la refugiu grind.

eu o sa fiu maine la 11 in livada!

:D

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
unde s-a intamplat asta? Ca tare frumos este din poze, si inca una: ce model este acel ciopper?

 

:laugh: in jud Vaslui comuna Ivanesti, iar motoreta este un Dnepr care nu se strica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: in jud Vaslui comuna Ivanesti, iar motoreta este un Dnepr care nu se strica

 

Incapatzanata rau! :D) foarte faina tura adi, poate datiile viitoare anuntati si voi lumea... sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... chiar imi doresc sa ajung la lacul ala... stie careva cum se ajunge!??! ca drumurile forestiere par sa se infunde dupa vederea de pe gugle maps ...

A ajuns careva de la Plaiu Foii la lacul ala!?

Ce-i marcat cu galben e traseul pe unde am fost cu adi, costi , mihai si baiatu cu supermoto...

post-10102-1246905691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci... chiar imi doresc sa ajung la lacul ala... stie careva cum se ajunge!??! ca drumurile forestiere par sa se infunde dupa vederea de pe gugle maps ...

A ajuns careva de la Plaiu Foii la lacul ala!?

Ce-i marcat cu galben e traseul pe unde am fost cu adi, costi , mihai si baiatu cu supermoto...

 

daca nu ma insel, e lacul Pecineagu, se ajunge lejer de pe partea din Arges, mai exact in Podu Dambovitei faci dreapta spre Cheile Dambovitei, cum vii dinspre Bv. E un drum forestier de vreo 30 km pana la lac, se poate ajunge cu masina.

Dinspre Plaiul Foii nu stiu daca merge cu moto, dar sigur exista trasee de mers pe jos :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
poate prin gura raului prin chei dar pe acolo sunt sigur ca e interzis cu moto. Daca te duci da-mi si mie un bip

azi pe la 12 tura:

bv-babarunca-urcare pe Grohotis-coboram la Paltinu si ne intoarcem pe forestier pana la bradet.

traseu la prima vedere!

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

250 de km in 14 ore. treaba multa si faina.

:angryfire: xt_master omu' gospodar se trezeste de dimineata se echipeaza si inta pe net.

acum serios n-a fost nimic planificat de obicei nu stiu unde merg a doua zi. oricum iti pocneai rau motoru pe la esapamentele alea pe care la ai in loc de scut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antemiule, mi-e mila de tine. Schimba vaca pe o capra! :wave: ... sau esti masochist?

N-o schimb c-o tin si pt ture lungi... si uite ca se poate si ceva mai extrem cu ea :angryfire: la 193kg e ca un elefant pe patine :moto: dar incerc sa ma descurc io cumva cu ea :D

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...