Sari la conținut

GSXR 1000 K5


Smeagol
 Share

Postări Recomandate

Daca esti hotarat si te tin praselele GO FOR IT.

Elfule...tendinta normala la om este de a evolua...cu ce te deranjeaza daca omu vrea sa isi ia k5...ca doar nu a zis ca s-a saturat de moto si-si ia avion.

Hai...nu mai fiti rai ca dupa ce ca suntem putini si mai picam si ca mustele in fiecare saptamana :laugh: mai facem si bisericute in loc sa fim o adevarata comunitate :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti hotarat si te tin praselele GO FOR IT.

Elfule...tendinta normala la om este de a evolua...cu ce te deranjeaza daca omu vrea sa isi ia k5...ca doar nu a zis ca s-a saturat de moto si-si ia avion.

Hai...nu mai fiti rai ca dupa ce ca suntem putini si mai picam si ca mustele in fiecare saptamana  :laugh:  mai facem si bisericute in loc sa fim o adevarata comunitate :drink:

196672[/snapback]

 

 

Vad ca mesajul meu nu a fost inteles .. Mai incerc odata si cu asta ma retrag ..

Trecerea este prea brusca ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daka tot te-ai saturat sa schimbi vitezele de ce nu iti iei un v2 ?? VTR firestorm, VTR SP-1, SP-2???

iar d consum nici makar sa nu t gandesti ca ar putea fii mai mik la 1000cc.

 

motorul de 600 e cel mai echilibrat la consum.

 

Iar K5-ul este o bijuterie la fel ca si R1 dar nu sunt motociclete de amatori (aici inteleg tot ce tine de off-track).

 

Spunea cineva aici de exploatarea motorului.....avea dreptate puteam tu sau eu sau

el sa ne dam la maximul nostru pe strada si tot nu am scoate ce pot motoarele noastre. Pt asta ne trebuie practica multa pe el si circuit, dar nu aleea din Tunari.

 

asa ca daka iti schimbi motorul pt consum asta pica

daka il schimbi pt ca "l-ai dovedit" mai gandeste-te

daka il schimbi pt. estetica sau cuplu...aici e un argument pro schimbare

il iei sa t dai cu el pe circuit la Brno, perfect, (dar mai tine minte si circuit sunt aceleasi legi ale fizicii si e vorba de aceeasi practica-antrenament+super echipament)

 

A si ps: mai gandaste-te ce inseamna pt tine motocicleta un companion pt 1000 de Km pe zi sau o tura la Everest sau tzaca-paka prin regie...... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

La 7000rpm ai fix 130km/h.Nu stiu cum ai tu 7000 la 180 ,dar ma rog...

 

A zis foarte bine..

Si eu la ZZR-ul meu la 7000 am aproximativ 190 km/ora.

Tu la ce motocicleta te referi?

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 7000rpm ai fix 130km/h.Nu stiu cum ai tu 7000 la 180 ,dar ma rog...

 

A zis foarte bine..

Si eu la ZZR-ul meu la 7000 am aproximativ 190 km/ora.

Tu la ce motocicleta te referi?

Era vorba de motocicleta super-sport de 600cmc(zx6r ,gsxr600 ,cbr600 etc) ,in nici un caz de un colos de 1100cmc(cel de 1100cmc nici nu viseaza la turatii de 16000rpm -de aceea si are turatia mai mica la aceiasi viteza) :bounce:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si pe circuit trecerea e prea brusca

203855[/snapback]

 

Poate, dar e alegerea lui si trebuie respectata fara alte comentarii, pentru ca acolo nu omoara pe nimeni daca greseste, nu deranjaza mahalaua cu zgomotul facut si are sanse sa ramana intreg daca se echipeaza corespunzator.

 

Cand cineva o arde in oras, i se spune sa mearga pe DN sau autostrada. Cand cineva o arde pe DN sau pe autostrada, i se spune sa mearga pe circuit. (pana aici OK 101%). Da macar pe circuit ar trebui sa scapi de "predici", altfel ce mai poti promite vitezomanilor pentru a-i tine departe de strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...