Sari la conținut

Primu Contact Cu O Conserva


Mo Weed
 Share

Postări Recomandate

Azi pe la 12. 30 veneam si io ca omu la bucuresti dinspre targoviste!!!

soare, frumos, trafic asa si asa... :)

 

la intrarea in capitala, drum lat 2 benzi pe sens eu pe banda 1. la vreo cateva sute de metrii, dintr-o curte de pe stanga se gaseste sa iasa un tir semnalizand dreapta. Magaoaia mare nu poate pe cele doua benzi disponibile, asa ca iese cu cabina pe contrasens (sensu meu de mers).

O dacie in stanga mea pe banda 2 (de fapt mai in fata le vreo 20 de m) ...asta nu vede k io vin pe langa el pe banda mea, si se baga si el ca omu ca de... tiru se misca incet si ii statea in cale... :unsure:

 

...rezultat...ajunge fix in genunchiu meu;

noroc ca nu aveam decat vreo 40-50 si doar m-a dezechilibrat serios...cu greu evitand contactu cu asfaltu.

vineri mi-am luat niste protectii pt genunchi...azi le-am inaugurat... :)

 

asa k fratilor, aveti mare grija si nu circulati fara protectie (daca nu le aveam azi, era nasol)

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la 12. 30 veneam si io ca omu la bucuresti dinspre targoviste!!!

soare, frumos, trafic asa si asa... :)

 

la intrarea in capitala, drum lat 2 benzi pe sens eu pe banda 1. la vreo cateva sute de metrii, dintr-o curte de pe stanga se gaseste sa iasa un tir semnalizand dreapta. Magaoaia mare nu poate pe cele doua benzi disponibile, asa ca iese cu cabina pe contrasens (sensu meu de mers).

O dacie in stanga mea pe banda 2 (de fapt mai in fata le vreo 20 de m) ...asta nu vede k io vin pe langa el pe banda mea, si se baga si el ca omu ca de... tiru se misca incet si ii statea in cale... :unsure:

 

...rezultat...ajunge fix in genunchiu meu;

noroc ca nu aveam decat vreo 40-50 si doar m-a dezechilibrat serios...cu greu evitand contactu cu asfaltu.

vineri mi-am luat niste protectii pt genunchi...azi le-am inaugurat... :)

 

bine ca nu ai patit nimic

s-a oprit conserva macar sa te intrebe daca ai ceva?

o sa ai opinii gen: daca aii vazut tir de ce nu ai anticipat miscarea conservei.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu ai patit nimic

s-a oprit conserva macar sa te intrebe daca ai ceva?

o sa ai opinii gen: daca aii vazut tir de ce nu ai anticipat miscarea conservei.....

 

omu s-a oprit, si-a cerut scuze, m-a intrebat daca sunt ok...etc... a fost de bun simt

 

nu aveam ce sa anticipez pentru ca pana sa ajungem in dreptul tirului ala termina manevra de facut si banda era din nou libera... deci conserva nu avea de ce sa schimbe banda :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand eu o pereche dainese, 185 ron, la motorunu parca, la Pta Alba Iulia. Nici nu le simti pe picior!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purtati-le fara ezitare, in timp va obisnuiti cu ele. Dupa o perioada, nu le mai simtiti. Macar nu se v-a spune, ca nu aveati echipament...Omule ai fost norocos, daca se poate spune asa.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...