Sari la conținut

Protest in fata guvernului


photocreep
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 357
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

guvernul trebuie sa intretina o perioada de timp pe toate caile media in special tv, o campanie de atentionare a participantilor la trafic! NOI existam si mai trist, murim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Protest. DA

 

Da-l in (cuvant urat) pe Tariceanu ca nu va sari pentru noi. Nu mai asteptatzi sa vi se faca dreptate.

 

Propun Maine vineri 01 Iulie 2005 asta la ora 20:00 totzi motociclistii sa fie in piata victoriei.

 

Toti pentru unu' shi unu' pentru totzi. Fara documente la voi. Nu poate sa ne aresteze pe totzi.

 

Fara violente, fara injurii, fara eschibitzii. Trebuie sa facem afishe sa stie toata lumea ce vrem.

 

Se accepta sa se tureze motorul shi claxoane.

 

Ce parere avetzi???

Haideti maine la ora 19.00, pentru ca toate televiziunile isi incep stirile la ora 20.00 si sa la ramana timp sa-si pregateasca materialele. Nu cred ca vor sti din timp despre protest - asta doar daca vor anuntati - ca sa transmita in direct. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ca la guvern sa se aduca shi pozele lui Radu. Cine are. Ar trebui sa avem un banner cu toate victimile accidentelor de motocicleta din acest an din vina conservarilor.

 

@ Hellryder. OK fara galagie vom protesta. Dar o sa zica lumea ca ne odihnim.

 

Cu privire la acte ideia era sa nu le dam actele. Asha poate sa ne legitimeze pe rand shi ne dea amenda. Eu am luat amenda cand am impartit fluturashi shi nici un motociclist nu a reactionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ora 20:00.

 

Stam o ora dupa care totzi la Etrusco.

 

 

Hai sa stabilim astazi.

 

Propun sa ashzam motocicletele ordonate una langa alta cu spatele spre guvern cu fatza spre piatza cu farurilr aprinse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Hotarativa odata la data si ora la care va strangeti si unde exact.

2. si daca tot va strangeti va sugerez sa legati fiecare de oglinzi un prosop (k la imormantare) si sa tineti un moment de reculegere pt acei care au decedat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bafta multa si Dumnezeu sa ii odihneasca pe cei neansufletiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shi daca ne adunam mai multzi si ne impartzim in grupuri mai mici shi mergem cu nishte banere care la Guvern, care la TVR, care la PRO-TV, s.a.m.d. in acelashi timp ca doar nu o sa trimita jandarmi in 10 locuri sa ne imprashtie pe totzi?

Shi ne facem cunoscute prin media doleantzele sa vada cat mai mult popor ce ne doare pe noi.

Editat de romeo s.katana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si care ar fi subiectul ? ca legea daca se aplica corect nu e "rea" ... ( practic stim ca nu e asa, inafara de politisti de pe motoare, majoritatea gandesc ca asa le trebuie, daca ii mananca in koor si se sparg in figuri )

ar fi totusi un subiect de luat in seama : in alte tari ( Germania ) de ex...daca esti in masina si esti implicat intr-un accident cu un biciclist sau un motor ai cam pus-o, chiar daca ala nu avea prioritate. pt ca se considera ca trebuie sa-l "protejezi" intrucat in caz de accident ala e mult mai expus.

zic ca un asemenea amendament ar fi interesant de propus, mai ales ca este aplicat in UE . poate stie cineva mai exact cum e legea aia .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 20, din partea mea. Cu toate ca ar trebui in timpul zilei, cind sint acolo "muncitorii".

In nici un caz la ora 22, cind il vom impresiona doar pe soldatul de la poarta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 20, din partea mea. Cu toate ca ar trebui in timpul zilei, cind sint acolo "muncitorii".

In nici un caz la ora 22, cind il vom impresiona doar pe soldatul de la poarta.

Pai nu prea conteaza ora, oricum "muncitorii" nu ne vor baga in seama doar daca facem revolutie. E bine ca televiziunile, si poate si ziarele sa mentioneze aspectul, impactul e mult mai mare decat o sleata de motoristi care baraie motoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...