Sari la conținut

Accident 02.06.2008 Vitan-barzesti Cbr F3


packardb
 Share

Postări Recomandate

Azi pe la ora 20, un F3 s-a infipt din neatentie intr-un conservar. Conservarul redusese viteza si a oprit masina deoarece, in fata lui alt conservar facea stanga, cel cu F3 se gandea la nemurirea sufletului si n-a mai putut oprii in conditii de siguranta. Avea casca si geaca, insa nu avea manusi motiv pentru care s-a zgariat la mana (nu foarte grav).

 

Pagube F3:

- carena fata sparta

- oglinda stanga fata

- carena stanga fata sparta

- carena dreapta harsaita

- posibil radiator

 

Pagube conservar:

- stop dreapta spate spart

- zgarieturi pe aripa si capota spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era prostu meu se ducea sa caute asigurare bine ca nu este nimik grav

stiu ma doar am fost acolo lasati omu sa mediteze acuma ....dati voi repede sifon pe forum :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi pe la ora 20, un F3 s-a infipt din neatentie intr-un conservar. Conservarul redusese viteza si a oprit masina deoarece, in fata lui alt conservar facea stanga, cel cu F3 se gandea la nemurirea sufletului si n-a mai putut oprii in conditii de siguranta. Avea casca si geaca, insa nu avea manusi motiv pentru care s-a zgariat la mana (nu foarte grav).

 

Pagube F3:

- carena fata sparta

- oglinda stanga fata

- carena stanga fata sparta

- carena dreapta harsaita

- posibil radiator

 

Pagube conservar:

- stop dreapta spate spart

- zgarieturi pe aripa si capota spate

tinere istetz.... sa-mi spui si mie te rog...MAI ALES LA F3 unde ar putea sa fie oglinda spate???? poate sunt eu ......si nu stiu

 

 

adik ideea era ca daca tot merge poate i-mi pun si eu macar una pe SPATE la a mea motoreta...(un zx9r), e din 98 poate i-mi comunici daca se potriveste la modelul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adik ideea era ca daca tot merge poate i-mi pun si eu macar una pe SPATE la a mea motoreta...(un zx9r), e din 98 poate i-mi comunici daca se potriveste la modelul respectiv

 

off-topic: "imi pun si eu" si "imi comunici"

 

Corect e fara cratima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te bagi tu sa corectezi greselile gramaticale? Asa NU se invata la scoala acuma. O sa se faca de ras cand o sa scrie asa in CV si o sa se duca sa se angajeze pe undeva.

Bine ca nu a patit riderul nimic grav, de dimineata era sa ma sui si eu pe unul cu o coaja de dacie care semnaliza stanga, insa batea f puternic soarele din spate, iar semnalul abia palpaia.. M'a salvat doar distanta lasata fata de masina din fata, adica de dacia asta. Nu va abateti niciodata de la regula celor 2 secunde! :unsure:

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...