Sari la conținut

Gura Portitei Sau Sulina/ Sf Gheorghe


foxbat
 Share

Postări Recomandate

Daca nu e enureala ma bag... cand se pleaca? Detalii cazare?

pai inca n -am setat unde si cine/cati

 

am intentia de merge cu SLR ul ( un fel de Dominator) deci nu prea ma "enduresc"

 

oricum drumurile sunt ok deci e de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar pana la Sulina exista vreun drum ? Ca stiam a se ajunge doar pe canal.... :)

 

pai ce ziceam, dupa ce ne adunam..vedem care din locatii ramane.etc:)

ca de ex un 1200GS nu stiu daca vrea sa mearga pe plaja :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stam cu cortul ma bag si eu sambata,astept detalii :)

 

 

salutare:)

 

deci, prin urmare

 

eu merg cu SLR ul deci viteza este de 85 - 105.

in functie de cine se banga..alegem o destinatie - si in functie de ea facem planuri.

De exemplu nu stiu cum se trece spre Portita decat din povestite ( ma refer la mersul pe malul marii ) , la fel, la sulina din cate stiu se trece cu bacul

 

eu merg 100 % si plecarea este sambata dimineata .

in rest..cine se decide sa spuna :blink:

si eu n am cort asa ca fie ma ia in locatie cineva, fie gasim o locatie si cu cazare.

 

respecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

precis gasim cazare in sulina,eu ma tin dupa tine am o ninja problema este daca avem drum sau macar sa avem certitudinea ca le putem urca pe vapor,dar stiu ca e un drum care merge pana la sulina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

precis gasim cazare in sulina,eu ma tin dupa tine am o ninja problema este daca avem drum sau macar sa avem certitudinea ca le putem urca pe vapor,dar stiu ca e un drum care merge pana la sulina

mai tu te alinti, eu am 1 cilindru, tu ai 4 :)

asa ca nu i de tinut unul de altul

 

atunci, sulina sa fie, imi fac lectiile si maine revin cu amanunte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumurile despre care discutam aici se pot face doar cu enduro. Trebuie sa fii masochist sa incerci cu altceva si sa nu tii deloc la motor. Pe mine ma tenteaza Sulina dar nu stiu sigur cum se poate ajunge acolo. Am auzit ca nu ar fi drum dect pana la Gorgova, desi eu am vazut drum pe anumite harti, iar in Sulina exista masini. Am vazut chiar si o moto de 125. Am mai vazut pe harta drum de la Crisan la Caraorman si de la Sulina la Letea si Periprava, dar realitatea in teren poate fi cu totul alta. De la Sulina la Sf. Gheorghe sunt 99% sigur ca se poate. Daca stii cineva mai multe detalii despre drumul pana la Sulina il rog sa ma anunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumurile despre care discutam aici se pot face doar cu enduro. Trebuie sa fii masochist sa incerci cu altceva si sa nu tii deloc la motor. Pe mine ma tenteaza Sulina dar nu stiu sigur cum se poate ajunge acolo. Am auzit ca nu ar fi drum dect pana la Gorgova, desi eu am vazut drum pe anumite harti, iar in Sulina exista masini. Am vazut chiar si o moto de 125. Am mai vazut pe harta drum de la Crisan la Caraorman si de la Sulina la Letea si Periprava, dar realitatea in teren poate fi cu totul alta. De la Sulina la Sf. Gheorghe sunt 99% sigur ca se poate. Daca stii cineva mai multe detalii despre drumul pana la Sulina il rog sa ma anunte.

ei, eu cred ca nu e vorba numai de enduro ..bine, sa nu bagam vacile si ss urile dar o hondita ( dominator ) nu cred ca are problme prea mari

din ce am citit daca mergem " street" atunci luam bacul, daca nu , gasim noi un drum - acum caut pe garmin sa vaz ce si cum

multumesc pentru sfaturi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ foxbat- am spus in sensul ca stau dupa tine si merg dupa mersul tau

@ jumbo- motoreta mea serveste coclau saptamanal deci va merge si pe acolo .... TREBUIE :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ foxbat- am spus in sensul ca stau dupa tine si merg dupa mersul tau

@ jumbo- motoreta mea serveste coclau saptamanal deci va merge si pe acolo .... TREBUIE :)

pana in tulcea sunt cam 281 km. cea mai scurta varianta. dupa care luam vaporul :blink:

care vapor..vom vedea cam ce stie sa faca

se pare ca face cateva ore pana in Sulina

si duminca inca nu m am lamurit ce orar are, mai sap

deci, o camera dubla ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

Daca vreti sa vedeti drumurile din delta puteti sa intrati pe googlearth.com si vedeti pe imagini din satelit, se vede binisor desi in unele zone rezolutia lasa de dorit dar asta este valabil pt versiunea gratuita, daca stie cineva sa hackereasca versiunea Pro veti avea imagini la super detaliu si puteti sa va stabiliti traseul fara probleme.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti musai la mare? Am auzit ca se deschide Transfagarasanul!!!! :)

thx, eu ma bag la o transalpina dar peste 2 saptamani :blink:

acum ma trag mai spre mare

:laugh:

 

 

thx, eu ma bag la o transalpina dar peste 2 saptamani :bigstar:

acum ma trag mai spre mare

:)

 

 

gata

 

aranjat

tb sa ajungem pana in ora 13:30 sambata )( ca altfel nu avem cu ce merge si tb sa lasam motoarele in Tulcea

 

am aranjat asa :

 

13:30 , tulcea, - 15 sulina

45 ron / pasager, 20 -30 ron / motor

 

cazare la 35 ron / persoana ( 70 ron camera ) , 2 camere de 2 paturi ( nu pat dublu )

 

intoarcearea duminica ( ora 7 am sau ora 12 pleacarea din Sulina )

 

in rest traseul il mai " sap " ca parca duminica m as baga pe la o istria..etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la Tulcea sambata pe ce traseu?

ma gandeam pe slobozia, si la intors pe la histria:)

oricum ma mai "uit " un pic

 

deci, cine vine sigur ?

mi a mai venit o idee ..e posibil sa lasam mobrele in Tulcea..dar vedem acum ce si cum .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...