Sari la conținut

Cati Dintre Voi A-ti Fost "prinsi" De Radar Inafara Localita


RaceTuning
 Share

A-ti fost prins de radar inafara localitatii?  

73 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Nu stiu daca s-a mai discutat asta, dar as dori sa se stie daca se sta la panda des cu radaru inafara localitatilor la noi in tzara ca sa-i prinda pe aceea care trec de 119kmph (sau cu vechea lege 109kmph) REALI indicati de aparatul aflat in dotarea echipajului de politie pe DN-uri si E-uri si cu 10kmph mai putzin fiind limita pe drumuri judetzene.

Fac si un POOL pt a ne da seama cam cu ce viteza au fost prinsi cei mai multi.

 

Mentionez ca, eu nu am fost prins inafara localitatii de v-un radar desi am mers de multe ori peste 120 inafara localitatii si nu am auzit pe multi motorishti sa se planga ca au fost luati de radar inafara localitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In judetul Bz actioneaza doua Loganuri de Politie neinscriptionate cu insemnele specifice politiei. Numerele de inmatriculare sunt B xx JSE si B xx KOG.De obicei aceste doua Loganuri sunt stationate pe marginea lui E 85 si cu precadere in afara localitatilor special pentru a prinde pe marii vitezisti care o calca in afara localitatilor. Aparatura radar de pe aceste doua masini este de tipul Traffipax Speedophot mai greu detectabila de catre detectoare in comparatie cu anticul Phytoon. Chiar si cu Bel RX 65 daca intri tare intr-un Traffipax Speedophot ti-ai furat-o nu mai vorbesc de gama Cobra care este aproape inofensiva si o prada sigura pentru un astfel de radar.

Localitatea Oreavu de langa Ramnicul Sarat este supravegheata aproape permanent de un aparat radar, asadar mare prudenta! Eu aici mi-am lasat permisul acum 2 saptamani pt ca m-au prins cu 158 km/h. Eram cu masina.

Ca un sfat general: In BUZAU pe E 85 cascati ochii pe marginea drumului si urmariti daca pe acolo stationeaza vreun Logan alb, iar daca vedeti asa ceva franati.

 

RaceTuning, viteza legala pe drumurile nationale este de 90 km/h, iar pe drumurile europene de 100 km/h in afara localitatilor, ceea ce inseamna ca daca te prind cu 119 km/h te-au si oprit. Pt depasirea vitezei legale cu mai putin de 10 km/h nun exista sanctiune prevazuta de lege.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RaceTuning, viteza legala pe drumurile nationale este de 90 km/h, iar pe drumurile europene de 100 km/h in afara localitatilor, ceea ce inseamna ca daca te prind cu 119 km/h te-au si oprit. Pt depasirea vitezei legale cu mai putin de 10 km/h nun exista sanctiune prevazuta de lege.

 

Mai nou stiu ca s-a modificat asa:

- 60 max in oras (deci pana la 69 ii voie)

- 90 max pe unele drumuri Europene preorasenesti cu minim 2 benzi pe sens (deci 99)

- 100 max pe drumuri judetzene (deci max 109)

- 110 max pe DN-uri si Europene (deci max 119)

- 120 max (deci max 129) pe "nenumaratele" noastre autostrazi unde nu-i limitare prin indicator: adica pe portiuni f scurte

Vitezele acestea sunt valabile numai unde NU este o altfel de limitare de viteza inclusiv cea implicita cu alte indicatoare decat cele de limitare de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In judetul Bz actioneaza doua Loganuri de Politie neinscriptionate cu insemnele specifice politiei. Numerele de inmatriculare sunt B xx JSE si B xx KOG.De obicei aceste doua Loganuri sunt stationate pe marginea lui E 85 si cu precadere in afara localitatilor special pentru a prinde pe marii vitezisti care o calca in afara localitatilor. Aparatura radar de pe aceste doua masini este de tipul Traffipax Speedophot mai greu detectabila de catre detectoare in comparatie cu anticul Phytoon. Chiar si cu Bel RX 65 daca intri tare intr-un Traffipax Speedophot ti-ai furat-o nu mai vorbesc de gama Cobra care este aproape inofensiva si o prada sigura pentru un astfel de radar.

Localitatea Oreavu de langa Ramnicul Sarat este supravegheata aproape permanent de un aparat radar, asadar mare prudenta! Eu aici mi-am lasat permisul acum 2 saptamani pt ca m-au prins cu 158 km/h. Eram cu masina.

Ca un sfat general: In BUZAU pe E 85 cascati ochii pe marginea drumului si urmariti daca pe acolo stationeaza vreun Logan alb, iar daca vedeti asa ceva franati.

 

RaceTuning, viteza legala pe drumurile nationale este de 90 km/h, iar pe drumurile europene de 100 km/h in afara localitatilor, ceea ce inseamna ca daca te prind cu 119 km/h te-au si oprit. Pt depasirea vitezei legale cu mai putin de 10 km/h nun exista sanctiune prevazuta de lege.

 

Offtopic...subscriu.

In plus pe E85 dupa Urziceni mai nou baietii au montat si o camera fixa radar ca cele de pe DN1(cutia mare patrata) in primul sat(Cotorca) care nu e mai mare de 300 m pe sosea si prin care de obicei se da blana(peste 120 kmh).

E pozitionata pe partea dreapta in drum spre BZ ascunsa dupa un copac chiar la intrare in localitate...

bafta si ochii in 4...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

134 in localitate,dar erau 2-3 case pe deal si o sosea trecea pe langa 2 militieni la panda1Specific-astia m-au prins,ceilalti nu au avut timp sa coboare din masina! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...