Sari la conținut

Gixxer 750 K8


ray
 Share

Postări Recomandate

Ladieees aand gentlemen :blink:

 

Dati-mi voie sa va prezint

 

astazi l-am luat din showroom-ul elf din Popesti-Leordeni. Am bagat rapid vreo 50km, primul drum fiind spre pozat pentru polita CASCO :laugh:

Este pur si simplu de vis.. inca nu-mi vine sa cred, ca am reusit s-o fac si pe asta. Franele sunt de exceptie, cutia de viteze merge brici (imi place mult afisajul treptei pe ecran), zumzaitul motorasului se imbina perfect cu basul tobei stock in ture mici (<4000rpm), nu vibreaza, nu troncane, nu scoate nici un zgomot in afara de cel normal.. ce sa mai..motor nou.

astept cu nerabdare finala Yoshimura (e pe drum) promisa cadou de elfi.. niste baieti de exceptie! recomand!!!

si de asemenea abia astept sa scap de rodaj! Let-s rock and roll!!!! :)

post-4559-1212617315_thumb.jpg

post-4559-1212617319_thumb.jpg

post-4559-1212617321_thumb.jpg

post-4559-1212617324_thumb.jpg

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ray,ti-ai luat cel mai fain motor posibil :blink: Americanii i-au spus ''devoratorul de viraje'' deoarece este comparabil ca putere cu cel de 1000 si este la fel de manevrabil ca cel de 600. Sa-l stapanesti sanatos ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate zi si mie cat te-a ajuns exact cu sau fara tva pls

si de unde luata mai exact un nr de tel dc se poate

s-o stapanesti sanatos e prea smechera motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10880 euro tva inclus.. acelasi pret mi l-au dat si B&S motors si Elf, dar elfii au plusat cu o finala Yoshimura carbon gratuit :) deci am ales elfii.

 

www.elfworkshop.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos man!

Pune mah si poza cu mine in spate, cocotzat acolosha si speriat ca la balamuc. :) (Trebuia sa mergem sa recuperam Waka de la Elfi.. :blink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e tot pe acolo, e mai scump cu 1500euro. Si.. ce sa faci cu 1000 in oras, e mai mare ca 750'ul si mai putin manevrabil. Sa'l fi luat doar fiindca e la moda sa ai motor "d'omie"?

A facut cea mai buna alegere! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am auzit si eu cel de o mie are acea chestie inteligenta ce iti permite sa faci motoru de la 600 la 750 sau 1000 dupa preferinta ai un simplu comutator si ii schimbi puterea normal ca pt oras il lasi de 600 sa ai si un consum mai mic si nu cred ca poti sai dai mai mult decat duce cel de 600 in oras ma refeream

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, mai greu mai putin manevrabil si mai consumator.. dar in plus 20-30 de cai pe care oricum nu-i foloseam decat in 1% din cazuri. Si mai scump cu 1500! Nici gand sa-mi iau miar :laugh:

 

cat despre drive selector (S-DMS), el se reseteaza in modul A (max power) de cate ori scoti cheia din contact.. chestie care mi se pare cam periculoasa..daca te obisnuiesti cu "trasul de gaz" pe modul C si uiti sa-l setezi cand pleci de-acasa.

 

iaca si poza cu strumfu cocotat in pom :) :blink:

post-4559-1212741273_thumb.jpg

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari !

Ai zis bine, motocicleta de vis. Eu abia am iesit din rodaj cu miaru' si se comporta exemplar, sunt chiar uimit cum au ajuns oamenii sa fabrice asa ceva :)

Daca faci Casco spune-mi si mie cat te costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3874 RON am platit, pentru un an; puteam sa platesc 4304 RON cu plata in rate (2,4 sau 6 rate)

beleaua e ca foarte putine firme de asigurari mai fac casco la motociclete! asta e un pic aberant...

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfalt uskat,baftok ku ea sa aibe grija de tine.. :) ..azi am fost la mine la reprezentanta in timi sa vad ku komanda de una pt sufletul meu..da pe negru,si are pret identic,doar k cei de aici dau si echipament la alegere in valoare de 900e..cool..intrebare:pe cat ai cauciucul de spate?si......... :)

Editat de akruno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...