Sari la conținut

Gixxer 750 K8


ray
 Share

Postări Recomandate

am ajuns cu bine p-aici prin UK, si gixerului ii prieste clima si modul de condus :makeout: am facut aproape 230km si abia i s-a aprins astazi becul de benzina... care de obicei pe la 170-180 imi facea cu ochiul. In curand ii fac iar plinul si vedem cat consuma :D

 

pe-aici se merge foarte calm si ordonat, aproape nimeni nu depaseste limitele de viteza (care sunt puse totusi cu cap..nu aiurea), pentru ca nu prea isi permit (foarte multe speedcams si amenzile destul de mari). In schimb marea placere e sa te invarti in sensurile giratorii, care-s cam peste tot... aderenta e foarte buna si iti permiti sa o duci pana aproape de "knee-down" in fiecare intersectie :wink: un deliciu!!!

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

sal

 

cu ce a ajuns motorisca peste "canal"? tren sau vapor?

 

in anglia am inteles ca se invata knee down prin intersectiile alea.

 

primul sens girator din Anglia si posibil din lume (construit candva in 1870si ceva) este in Letchworth cam la 70 km nord de Londra :cheers: foarte fain locul ala pacat ca am reusit sa ajung fara motor.

foarte multe motoare folosite la naveta si iarna si vara, pacat de vrema imprevizibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

a implinit 2 anisori, pe 4 iunie. Merge perfect, ca la inceput, n-am nimic ce sa-i reprosez :what:

Daca anul trecut pe vremea asta, dupa un an de functiune, bifa deja 20.000 de km, anul asta e mai sarac..abia a ajuns la 28.800. N-am mai avut excursii asa lungi, iarna a fost lunga si rece, si nici placerea de a pilota nu e asa mare pe-aici (frica de amenzi :lol: ) asa ca excursiile sunt mai rare.

 

Kitul de lant e cel original, m-am uitat la pinioane nu sunt mancate deloc, lantul nu pare sa-mi faca probleme...oare mai tine mult??? :lol:

 

Sunt la al 3-lea set de cauciucuri, abia montate. Ambele BT-016 au tinut cate 14.000, dar aici am nevoie de ceva mai multa aderenta si incalzire rapida asa ca acum am optat pentru Pilot Power 2CT.

 

Asteptam cu interes aniversarile de 3,4 si 5 anisori :D

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

M-am decis sa vand gixerica, trec pe touring (VFR) :D

/index.php?...p;#entry2652484

Mesaj completat

i-am facut si topic dedicat, pentru vanzare

 

/index.php?showtopic=648413

 

 

Din pacate conditiile si piata din Romania au facut ca sa nu se inghesuie potentialii cumparatori... Am deja un plan de backup, nu mai rezist fara "2 roate" ;)

Daca pana la 1 mai nu o vand, vin in tara ii fac ITP-ul si plec cu/pe ea inapoi in UK! :D deja traseul e facut (Grossglockner si Alpii francezi :-P )

 

Parca imi surade din ce in ce mai mult ideea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...