Sari la conținut

Cromatu unde cum?!


hardcore
 Share

Postări Recomandate

Bucuresti

 

 

Cromare:

 

- zona Piata Obor, din Str. Ziduri Mosi iese o straduta mica pe langa gardul targului. Persoana de contact: Bratu. Nr de telefon: 2422635

- C. D’AMI & Co INTERNATIONAL CONSTRUCT S.R.L.

B-dul Iuliu Maniu nr. 246, Sector 6 Bucuresti

Tel. 4934282 ; 4934283

 

- Mai este un atelier de cromaj pe langa liceul Gerorge Enescu

- Baie de crom, strungarie, sudura, face orice dupa schita. Persoana de contact: Serban: 0722.321.300

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a cromat cineva pe la ei?????(sunt luate de pe motorlife.ro

)

196385[/snapback]

 

Aia de langa obor is de treaba da din pacate nu au cu ce, intr-un an a inceput sa sara cromul (cel care nu sarise dupa cateva luni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe strada mieilor, bucuresti, undeva intre dimitrfoff si piata muncii, pe dreapta in spatele blocurilor, e o firma de acoperiri galvanice. A, sa nu uit, e pe langa sediul central al lui Gipo, cei cu pescuitul...

 

Atelier de pe Magura Vulturului (Bucuresti, cum intri de pe Sos. Iancului, la 100 m pe dreapta e o poarta rosie pe care scrie "Acoperiri metalice").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dmw hmm ia ghici de unde le-am luat.....ma interesa unde se face cea mai de calitate cromare .....ca nu am chef sa dau o graoza de bani si dupa aia sa imi infloreasca rugina .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut in targ un Simson care avea cromarea facuta cam de un an de zile dupa spusele proprietarului. Si lucrarea era reusita. Mi-a zis ca a facut-o pe Magura Vulturilor. Mai multe nu pot sa iti spun, si eu caut sa imi cromez niste chestii la Simsonul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia de la obor am auzit si bune si rele de celalalte ateliere ma interesa sa vad ce zice lumea........

196482[/snapback]

 

 

is buni daca tii piesele in casa; daca le pui pe motor nu prea

aia de pe magura sunt cam la acelasi nivel

 

n-o sa vezi niciodata cromare de calitate la unii care au baia de cromare in fundu curtii

 

erau unii de aveau si site de net (adresa am luat-o tot de pe motociclism parca) si pareau mai rasariti, ISO 9001, etc , se desprinsesera din nu's ce fabrica mai mare. am sa caut adresa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is buni daca tii piesele in casa; daca le pui pe motor nu prea

aia de pe magura sunt cam la acelasi nivel

 

n-o sa vezi niciodata cromare de calitate la unii care au baia de cromare in fundu curtii

 

erau unii de aveau si site de net (adresa am luat-o tot de pe motociclism parca) si pareau mai rasariti, ISO 9001, etc , se desprinsesera din nu's ce fabrica mai mare. am sa caut adresa.

196530[/snapback]

 

cauta mah ca vreau sa scap si io de rugina de pe tobe :laugh:

 

si poate pui ceva crom pe dominatorul ala :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cineva interesat in zona de vest (CS,TM,AR), ma apuc eu de cromari, nichelari (inclusiv cu nichel negru) si anodizari (aluminiu colorat in ce culoare iti doreste sufletu'). O sa dureze vreo doua saptamani, da de la 1 august sigur ma puteti suna pe 0788-331889. Si sunt chimist de felul meu, asa ca nu e cazul de baie de cromare facuta dintr-o vana veche si tinuta in fundu curtii :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta mah ca vreau sa scap si io de rugina de pe tobe :laugh:

 

si poate pui ceva crom pe dominatorul ala  :drink:

196549[/snapback]

 

www.duroterm.ro

www.sviam.ro

www.sal-company.ro

www.oldtimer.ro

 

Ultimii nu cred ca fac ei cromarea, probabil ca trimit si ei la randul lor piesele la alta companie.

 

Bafta, scrieti si voi apoi care-i mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...