Sari la conținut

Cutie Viteza


Postări Recomandate

Salut am o intrebare pentru ce-i care au desfacut cutie de GSXR 750 model 1988-92 si cutie de GSX 750F 1988-92

ma intereseaza daca cele doua cutii sunt combatibile(adica pinioanele)

Multumesc :friends:

 

Cauta manualele de la ambele si vezi rapoartele si eventual diagrameme la cutie, daca is la fel mai mult ca sigur coincid,spor la treaba :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta manualele de la ambele si vezi rapoartele si eventual diagrameme la cutie, daca is la fel mai mult ca sigur coincid,spor la treaba :bigstar:

 

Mersi :cheers:

daca cineva totusi stie exact astept sa-mi zica :)

 

up nimeni nu stie??? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi :)

daca cineva totusi stie exact astept sa-mi zica :laugh:

 

up nimeni nu stie??? :P

ii mare lenea asta, nu? :clap:

nu stiu, te-as fi ajutat cu placere, uite, voi cauta manualele si ma voi uita pentru tine, sa nu zici ca-s rau :P

 

Salut am o intrebare pentru ce-i care au desfacut cutie de GSXR 750 model 1988-92 si cutie de GSX 750F 1988-92

ma intereseaza daca cele doua cutii sunt combatibile(adica pinioanele)

Multumesc :bigstar:

apropos, "compatibile" se spune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manualele de service nu prea gasesti cotele ca sa-ti dai seama daca se potrivesc, ele pot fi f asemanatoare dar sa aiba o mica chichita care le face incompatibile, pana nu le desfaci ca sa le compari atent slabe sanse sa ajungi la o concluzie corecta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In manualele de service nu prea gasesti cotele ca sa-ti dai seama daca se potrivesc, ele pot fi f asemanatoare dar sa aiba o mica chichita care le face incompatibile, pana nu le desfaci ca sa le compari atent slabe sanse sa ajungi la o concluzie corecta....

cam ai dreptate aici, dar, tu nu vezi, omul vrea sa i le desfacem noi, daca se poate........ :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam ai dreptate aici, dar, tu nu vezi, omul vrea sa i le desfacem noi, daca se poate........ :laugh:

:cheers: :P lenes nu sunt am cautat ma-m uitat dar efectiv dupa manual nu pot sa-mi dau seama si din pacate nu am cutie de gsxf acasa ca altfel il desfaceam si ma uitam cu cea mai mare placere daca este ceva diferenta

:)

a da si scuze de greseala de ma-i sus se intampla din cand in cand :clap:

RESPECT :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :P lenes nu sunt am cautat ma-m uitat dar efectiv dupa manual nu pot sa-mi dau seama si din pacate nu am cutie de gsxf acasa ca altfel il desfaceam si ma uitam cu cea mai mare placere daca este ceva diferenta

:)

a da si scuze de greseala de ma-i sus se intampla din cand in cand :clap:

RESPECT :bigstar:

pai si, pana la urma ce anume vrei sa faci?

explica sa intelegem ce anume vrei sa stii. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si, pana la urma ce anume vrei sa faci?

explica sa intelegem ce anume vrei sa stii. :cheers:

:laugh: Vreau sa stiu daca se potriveste pentru ca n-am gasit cutie de GSXR si asi vrea sa iau o cutie de GSXF pentru ca sunt mai multe la dezmembrat :clap:

:) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: Vreau sa stiu daca se potriveste pentru ca n-am gasit cutie de GSXR si asi vrea sa iau o cutie de GSXF pentru ca sunt mai multe la dezmembrat :lol:

:D :blink:

sa inteleg ca tu ai hayabusa si ai cutia tandari?

vezi si tu cine mai crapa pe la accidente si daca are hayabusa. se pare ca sunt multi inconstienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati mah omu in pace ... daca stiti raspundeti unu si gata, va'ntereseaza pe voi repede ce vrea sa faca el cu ea ... vrea sa isi repare motoru, ca nu cred ca s-ar fi deranjat atat pentru altul

 

 

cel mai bine iei cutia aia, iei si o :D si te apuci de sirubarit ... ce iese vezi la final

 

 

:blink: si spor la treaba !

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...