Sari la conținut

Dr Big La Chopperit :))


fhchth
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bafta basti vezi ca vin pe la tine in concediu sper sa gasesc un loc de camping pe la tine in curte, nu stiu unde o sa tre sigur dar in brasov sigur.........vezi cem faci cu cei 3 cm de sudura ca io nu as avea ncredere. pe interiorul cadrului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta basti vezi ca vin pe la tine in concediu sper sa gasesc un loc de camping pe la tine in curte, nu stiu unde o sa tre sigur dar in brasov sigur.........vezi cem faci cu cei 3 cm de sudura ca io nu as avea ncredere. pe interiorul cadrului...

salt esti bine venit

camping 9in toata regula am si rulota:)

ce centimetri mah??

 

 

 

 

e superb cadrul, sunt tare curios cum o sa iasa la sfarsit. am si o intrebare daca se poate. la cat ajunge un motor facut de tine de la A la Z? ma refer la bani normal.

 

salut

motocicleta asta a costat cu tot ...inclusiv trecerea pe nume si cauciucuri noi 4000 euro

apropo cu actele alea ce se mai aude??

 

poze de azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salt esti bine venit

camping 9in toata regula am si rulota:)

ce centimetri mah??

 

 

 

 

 

 

salut

motocicleta asta a costat cu tot ...inclusiv trecerea pe nume si cauciucuri noi 4000 euro

apropo cu actele alea ce se mai aude??

 

poze de azi

 

am vorbit cu tipul caruia i-am vandut actele si i-am explicat. el inca nu a inregistrat-o la fisc pe numele lui, de aia nu putea sa o vanda. dupa ce o inscrie si bineinteles plateste amenzile aferente si taxele, apoi poate scoate fisa fiscala ca sa-ti poata face tie act de v-c.

 

cum reusesti trecerea pe nume? sunt f curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-ai lasat pana nu ai terminat aripa pana seara :ph34r:.Foarte bine.tine-o tot asa :blink:.

Ptr userii forumului il recomand cu caldura pe Basty! :blink: :blink: .

P.S: Basty am inceput sa ascult din nou cypress :baldy:

Editat de Dumy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo maestre! Pe 23 cobor pe uscat, si cat de curand te vizitez. Vreau sa stam la vreo 2 vorbe, legate de un cadru in care sa ingramadim 100 de calutzi japonezi. Spor!

 

P.S. Sper sa nu uit sa iti mai aduc un hamac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Bravo maestre! Pe 23 cobor pe uscat, si cat de curand te vizitez. Vreau sa stam la vreo 2 vorbe, legate de un cadru in care sa ingramadim 100 de calutzi japonezi. Spor!

 

P.S. Sper sa nu uit sa iti mai aduc un hamac...

k man te astept

numa daca vrei sa faci ceva trebuie sa te gindesti eu in 6-9 luni mut definitiv atelierul in olanda ...

 

da un semn inainte sa vii sa fiu in zona

 

poze cu piesele vopsite si vopsitul

 

basty

 

Bravo maestre! Pe 23 cobor pe uscat, si cat de curand te vizitez. Vreau sa stam la vreo 2 vorbe, legate de un cadru in care sa ingramadim 100 de calutzi japonezi. Spor!

 

P.S. Sper sa nu uit sa iti mai aduc un hamac...

:-L) multzam ...am invatzat si eu sa mai sforaresc am facut unul da nu f reushit...poate o sa imi arati cum sa fac ...nu sa imi dai totul dea gata asha :D

basty

 

o frumusete....respect.

Poti sa imi spui te rog niscaiva costuri pt cadru si furca ?

 

multumesc

cadrele sunt intre 500 si 1000 eu iar furcile cam la fel ...

 

manopera la un moto facut cam de la 0 este de la 2000 eu in sus depinde de complexitate

basty

 

 

Nu te-ai lasat pana nu ai terminat aripa pana seara :D.Foarte bine.tine-o tot asa :D.

Ptr userii forumului il recomand cu caldura pe Basty! :blbl: :) .

P.S: Basty am inceput sa ascult din nou cypress :disappointed:

mda ..ma cam rupt :D

da bine ca a ieshit ...

 

mersi

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfoai cat de bine a iesit.nota 10+ basty.luni iti aduc o bere :disappointed: .sa inteleg ca poti incepe treaba la mine? :blbl:

multzam

treaba e inceputa sunt date la facut piesele pt cadru ...dar pina nu e gata la cheie dr-ul nu ma apuc de altceva ca nu va iesi nimic bine ...

oricum inainte vreau sa stiu exact ce vrei, eu sa sa iti arat la ce ma gindesc eu ...si stabilim tot

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok basty.pai ramane de vorbit pe luni.ptr restul utilizatorilor forumului care au in cap sa modifice ceva la motoare si vor sa aiba ceva unic,atunci RECOMAND cu caldura pe basty :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...cum ai acoperit blocul motor...cu ce solutie...arata al drecu de bine....spor si respect.

 

e un spray special de cartere structurat care se da la temperatura trebuie incalzita piesa ....costa cam 15 euro unul in custom chrome sau w and w

 

dealeri sunt cei de la daytona bucuresti sau bono cluj ...parca

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut basty

mersi de raspuns.

arata fix pe sufletul meu

respect again...si sper sa fiu io urmatorul pe lista ta...am vb la telefon si miai recomandat motor de cb..cum gasesc ceva sa ii placa sufletului meu...dau fuga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut basty

mersi de raspuns.

arata fix pe sufletul meu

respect again...si sper sa fiu io urmatorul pe lista ta...am vb la telefon si miai recomandat motor de cb..cum gasesc ceva sa ii placa sufletului meu...dau fuga.

 

salu

eu deja am rezervate urmatoarele 2 luni ... sorry a fost cineva iute ..oricum daca te hotarasti si esti sigur ca vrei sa facem ceva trebuie sa vii la mine sa vorbim si sa fixam ce vrei ...

dar numai dupa ce o sa termin urmatoarea motocicleta asta e cam in max 2 luni

o sa fac topic cu urmatorul motor cind e gata asta si ma apuc

 

 

poze mai recente

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name=

small bussines=good bussines

= romania bussines

Editat de Klaus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man doar pot sa ma bucur la mine mai e de facut alte prostioare in capatana....spune mi te rog la ce folosesti extinctoru? ascunzi acolo electrica, bateria...sau ce?

de abia astept poze finale si ceva filmulet pe youtube....

Editat de sorin_bb12
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man doar pot sa ma bucur la mine mai e de facut alte prostioare in capatana....spune mi te rog la ce folosesti extinctoru? ascunzi acolo electrica, bateria...sau ce?

de abia astept poze finale si ceva filmulet pe youtube....

e tot rez de benzina ca nu pot sa ii fac rezervor de 2 litri

....

 

bravo Sebi,se pare ca ai ramas cam singurul care mai face asta,serios....

small bussines=good bussines

 

multzam

 

Monkey Bussiness :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basty daca mai pui multe poze deastea va trebui sa incep sa vin cu lazile de bere pe la tine.nu doar cu sticlele :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...