Sari la conținut

Dr Big La Chopperit :))


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Dar faza cu omologarea individuala ,nu tine?! Eu stiu, ca prin procedura asta,se pot inmatricula toate artizanalele, singura problema (din cate stiu eu),este ca toate omologariile individuale,se fac la Bucuresti, si dosarul poate sa stea si 2-3 luni pana la solutionare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu mai omologhezi nimic.te f... in el de sistem romanesc de cacao.eu fac rar si itp pe motocicleta stock si apoi mut motorul pe custom si incerc sa ma feresc de filtrele rar.daca ma opreste vreun tablagiu de la politia rutiera nu stie el ce e ala un nipru.si daca stie inseamna ca e pasionat si imi da o bere :blink: :)

 

Dumy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar faza cu omologarea individuala ,nu tine?! Eu stiu, ca prin procedura asta,se pot inmatricula toate artizanalele, singura problema (din cate stiu eu),este ca toate omologariile individuale,se fac la Bucuresti, si dosarul poate sa stea si 2-3 luni pana la solutionare.

 

m-am interesat ...acu 1 an iti cereau 2 exemplare in afara de ce este normal ( desen techic executie conform iso etcetc ) sa faci 2 exemplare identice ..unu sa il testeze meseriasii de la rar bucuresti pina la distrugere iar a doua pt tine

mie unul mi se pare aberant ....total !!!!

 

eu unul am traversat toata europa pe un dnepr fara nici o omologare cu tobe goale si nu ma intrebat nimeni minic ...singurii politai cu care am avut de aface au fost pt ca i-am intrebat in amsterdam cum sa ajung intr-un district anume ...in rest de cind am eu motocuicleta nimeni nu ma intrebat nimic de modificari sau serii sau etc

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, e criminala. Imi plac mult si fotografiile. Eu vroiam un cadru pentru motorul de VF-750 interceptor, adika varianta sport a chopper-ului tau. Gandeste-te tu putzin, si vezi ce cadru crezi tu ca ar merge pe motorul acela. Imi place cum arata dr-ul dar datorita masivitatzii motorului de vf, ma indoiesc ca ai putea sa faci ceva asemanator. Deci, pune mana pe creion, ca poate iti cumpar chopper-ul si te pun la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, e frumoasa motocicleta, dar am si eu o curiozitate: filtru de aer nu-i pui? Stiu ca merge si fara, si suna OK, dar totusi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, e frumoasa motocicleta, dar am si eu o curiozitate: filtru de aer nu-i pui? Stiu ca merge si fara, si suna OK, dar totusi...

sunt comandate si filtrul si stopul

...

basty

 

 

Basty, e criminala. Imi plac mult si fotografiile. Eu vroiam un cadru pentru motorul de VF-750 interceptor, adika varianta sport a chopper-ului tau. Gandeste-te tu putzin, si vezi ce cadru crezi tu ca ar merge pe motorul acela. Imi place cum arata dr-ul dar datorita masivitatzii motorului de vf, ma indoiesc ca ai putea sa faci ceva asemanator. Deci, pune mana pe creion, ca poate iti cumpar chopper-ul si te pun la treaba.

salut

mersi

man chestia e ca eu acum ma apuc sa fac un alt motor care ma va tine ocupat vreo 2 luni

oricum eu o sa ma gindesc la un motor ....si o sa fac si un desen ....

mai bine cu motorul de interceptor ca e pe lant AL MEU E PE CARDAN ..si nu cred ca e ok ca trebuie pastrata lungimea la roata

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basty baga ochiu in linkul asta, un cadru facut asemanator cu asta facut pt dr de tine.... http://www.westburyhotrods.com/frame_specs.htm

salutare

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basty baga ochiu in linkul asta, un cadru facut asemanator cu asta facut pt dr de tine.... http://www.westburyhotrods.com/frame_specs.htm

salutare

dragutz si ieftin .....din ianuarie planuiesc sa ma apuc de ceva tare de tot cu motorul de indian cu care sa ma prezint la european bikebuilder contest .. ca sa pot si eu sa traiesc din asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
ufff,numa ca si desen si e ceva deosebit,mai ales un motor monocilindric de 750 :D .

abc

 

dragutz si ieftin .....din ianuarie planuiesc sa ma apuc de ceva tare de tot cu motorul de indian cu care sa ma prezint la european bikebuilder contest .. ca sa pot si eu sa traiesc din asta

e super tare simplu si frumos respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragutz si ieftin .....din ianuarie planuiesc sa ma apuc de ceva tare de tot cu motorul de indian cu care sa ma prezint la european bikebuilder contest .. ca sa pot si eu sa traiesc din asta

 

SA MA IA DREAQ ! Acum am vazut pozele! :scratch:

Chiar vroiam sa te intrebi ce faci cu motorul ala de Indian dar vad ca deja (era si logic) tzi-a incoltzit ideea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragutz si ieftin .....din ianuarie planuiesc sa ma apuc de ceva tare de tot cu motorul de indian cu care sa ma prezint la european bikebuilder contest .. ca sa pot si eu sa traiesc din asta

ala al Ungurilor? din Budapesta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...