Sari la conținut

accident cu Matiz


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Era o frumoasa zi de vara, mai exact pe 5 iulie cand ne intorceam cu masina din muntii Fagaras unde petrecusem o saptamana departe de civilizatie. La intrare in Sibiu un idiot cu un Matiz (ca si noi) care venea din sens opus se gandeste ca ar vrea sa intoarca masina, sa taie banda dubla si doua benzi de circulatie si sa intre intr-o parcare de vizavi. Sta putin si apoi baga piciorul in acceleratie intorcand de volan. Noi aveam 60 la ora, iar franele nu au facut fata cand ne-a iesit in fata. L-am lovit in plin. Ce a zis el? "Nu am vazut masina". Centurile de siguranta ne-au salvat viata. Daca eram cu motorul ma vedea? Scapam? Nu cred.

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu am patit nimic. Asta pentru ca nu rulam cu viteza mare (aveam 50-60) si pentru ca aveam centurile. :bounce:

 

Reparatia a costat 29 de milioane si a suportat-o firma de asigurari a firmei unde era angajat dobitocul (el era distribuitor). In plus, am inteles ca a fost dat afara si a fost pus sa plateasca.

 

Repet, tot ce avea de spus este ca nu a vazut masina. Deci nici masinile nu se vad in trafic!?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi voie sa glumesc putin:)

...un idiot cu un Matiz (ca si noi) ....

202148[/snapback]

 

Matizul este city-car , personal nu m-as incumeta sa ies cu el. In 2004 ,78% din accidentele in care au fost implicate matizuri , nu s-au sfarsit intr-un mod fericit

 

Era ineva pe forum ce se semna astfel :"Matiz , pentru ca merit !" . Ma intreb ce?!

 

Am condus si eu matiz si , sincer cred ca e mai manevrabila si mai sigura o motoreta ...

 

Deci nici masinile nu se vad in trafic!?

:bounce:

 

Ma bucur sa aud ca sunteti ok cu totii !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Idiot" era separat de "noi". :bounce:

 

E o masina ieftina si mai buna decat Dacia. Nu asta este important aici, important este ca suntem OK, ca daca aveam viteza mai mare sau nu purtam centurile de siguranta probabil se sfarsea mult mai rau si ca nu numai motocicletele sunt invizibile in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adolphyno, as dori sa vad si eu statistica aia. Serios, nu e nici un misto sau saminta de scandal, vreau sa vad ceva date despre accidentele in care a fost implicat supozitorul.

 

Purghy ... ce sa mai zic ... bine c-ati scapat si tu si Fane si ca n-ai storcit prea rau fierotenia (la 29 mil daune pentru impact frontal cu Matizul a iesit destul de ieftin). A se desprinde 2 idei principale:

- portul centurii de siguranta nu e un moft, te fereste de suficiente suferinte fizice ca sa merite micul disconfort cu care de obisnuiesti in scurt timp.

- aveati farurile aprinse? daca nu, sa le aprindteti cind mai mergeti la drum lung, inca o masura de a te face vizibil nu strica.

 

Pare rau de Matizache, l-am vazut in primele lui zile de viata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Deci nici masinile nu se vad in trafic!?...

202247[/snapback]

 

Pai...daca erai intr-o masina poate te vedea! :crack:

 

(Ieftina, stiu....scuze...nu m-am putut abtine! :crack: )

 

Bine ca ati scapat fara probleme si sper ca macar paguba materiala ati recuperat-o integral! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...daca erai intr-o masina poate te vedea! :crack:

 

Da de mare inspiratie :bounce: :crack:

Trebuia sa fie cu Camionu ca sa-l vada :nono: :crack:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-ti tata un papuc si sa vezi cum te vede roata lumea in trafic! Pe bune! :bounce:

Cand aveam mondeo, toti se bagau ca bezmeticii ca stiau ca nu vreau sa-mi zgarii Masina.

Cand merg cu ETZ-ul - iarasi, trebe sa am grija mare de miene, ca multi au orbul gainii, nu le place sa se uite dupa motare..

Cand mergeam cu Fiesta TDCI (modelul nou) iarasi eram destul de invizibil ca deh, masina mea- noua + mica nu conta prea tare...

Cu oltcitul - incepeau sa ma vada, mai ales dupa ce ma propteam in ei :crack:

Acum, cu PAPUCUL, sa dea dreacu, ca toti ma vad si se feresc de mine!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Flex: Mersi de gandurile bune, totul e OK. Ideea cu farurile este excelenta si daca imi amintesc bine, tocmai o discutam inainte de accident.

 

@ticolino: Nu a vazut masina desi sustinea ca s-a asigurat. Noi banuim ca vorbea la telefon dar el a negat la politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...