Sari la conținut

Sfarsit Tragic


morpeu
 Share

Postări Recomandate

keo a dat anul trecut in mai de permis odata cu sotia mea..avea un gixxer de 1000..

super fain baiatul de altfel...zona in care a facut accident este de super gaz..asfalt rugos,curbe lungi,circulatie relativ putina..iti tot vine sa ii dai..dar sa se dea fara casca la 160 la ora imi vine destul de greu sa cred..indiferent cat de cald ar fi dupa 90 la ora iti dau lacrimile instant de la curent si draq mai vede drumul ,dar la 160km/h?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

keo a dat anul trecut in mai de permis odata cu sotia mea..avea un gixxer de 1000..

super fain baiatul de altfel...zona in care a facut accident este de super gaz..asfalt rugos,curbe lungi,circulatie relativ putina..iti tot vine sa ii dai..dar sa se dea fara casca la 160 la ora imi vine destul de greu sa cred..indiferent cat de cald ar fi dupa 90 la ora iti dau lacrimile instant de la curent si draq mai vede drumul ,dar la 160km/h?????

 

Ai perfecta dreptate... Dumnezeu sa ii odihneasca in pace!!!

post-33290-1214238333_thumb.jpg

post-33290-1214238348_thumb.jpg

post-33290-1214238361_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci se vede clar casca..nu stiam ca si-a schimbat motorul intre timp..pare treaba clara,venea gloante si aia nu s-au asigurat..multa lume la tara face asa..trece strada in fuga cu ochii in pamant si cu metoda strutului..daca nu vede pericolul inseamna ca nu exista..na ca aici a existat...Dumnezeu sa ii odihneasca in pace....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot e bine ca avea casca legata de sea. Acolo e locul ei.

 

e clara treaba : S.N.

 

motoru pe care l-a avut a fost verde aprins dar l-a vopsit el!casca a avut in mometul accidentului dar a sarit la impact...cea care se vede in poza era pentru pasager...o tinea mereu legata!viteza nu se stie pentru ca lui nu ii mergea kilometrajul...tocmai se stricase...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE!!!:crack:(

post-39487-1214261181_thumb.jpg

post-39487-1214261190_thumb.jpg

Editat de cryku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de el...chiar de s-a stricat kilometrajul tot se simte cand bagi mai tare, oricum a riscat si asta e, s-a dus ca ceilalti...sa-i fie tarana usoara...viteza si neatentia ucide si vor ucide mereu...duminica veneam de la mare si 2 tembeli au trecut cu viteza pe lg noi in localitate, se si speriase pilotzasul meu ca nici macar un claxon nu au tras...in fine...aveti grija, merita sa ne bucuram de motoare o viata, nu o clipa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat sa citesc toate porcariile pe care le-au scris multi pe aici ... pierdere de timp si lipsa de creer...va e mila de pietonii aia 2 :crack: sper sa glumiti... din cauza a doi tarani prosti care nu stiu sa se uite stanga si dreapta si-a pierdut viatza un om...keo 29 ani.Cata mila merita aia 2?Ar trebui impuscati si cei din familia lor si cativa vecini sa prevenim viitoare accidente...stiti voi prostia e molipsitoare.

...sa se bucure planeta ca a sarit motoru in retardatii aia 2 si nu au scapat.

 

KEO!!!o sa ramai in sufletele noastre pe veci.Ai fost un baiat de nota 10000........Dumnezeu te va tine aproape.

post-39500-1214307845_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat sa citesc toate porcariile pe care le-au scris multi pe aici ... pierdere de timp si lipsa de creer...va e mila de pietonii aia 2 :) sper sa glumiti... din cauza a doi tarani prosti care nu stiu sa se uite stanga si dreapta si-a pierdut viatza un om...keo 29 ani.Cata mila merita aia 2?Ar trebui impuscati si cei din familia lor si cativa vecini sa prevenim viitoare accidente...stiti voi prostia e molipsitoare.

...sa se bucure planeta ca a sarit motoru in retardatii aia 2 si nu au scapat.

 

KEO!!!o sa ramai in sufletele noastre pe veci.Ai fost un baiat de nota 10000........Dumnezeu te va tine aproape.

 

io zic sa impuscam nu numai rudele, si vecinii.. ci tot satu ala.. ca sa putem merge cu 200 pe acolo, fara sa avem grija ca ne poate oricand sa ne sara cineva in fata.

 

ce te faci insa daca o sa afli ca esti ruda cu ei ????????????????????????!!!!!???????//?????!!!!???????????!!!!!!!!???

 

 

 

 

 

 

 

 

........ si mai zici ce porcarii sc riu altii pe forum ? tu ce faci acum ? incerci sa ii depasesti la porcarii pe toti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa impuscam nu numai rudele, si vecinii.. ci tot satu ala.. ca sa putem merge cu 200 pe acolo, fara sa avem grija ca ne poate oricand sa ne sara cineva in fata.

 

ce te faci insa daca o sa afli ca esti ruda cu ei ????????????????????????!!!!!???????//?????!!!!???????????!!!!!!!!???

 

 

 

 

 

 

 

 

........ si mai zici ce porcarii sc riu altii pe forum ? tu ce faci acum ? incerci sa ii depasesti la porcarii pe toti ?

total de acord...probabil daca nu patea nimik ar fi povestit cum se dadea el si in ultimul viraj cand depasea la aspiratie cu genunchiul pe jos,in apropiere de linia de sosire 2 spectatori au patruns pe circuit!!!Daca si aia e strada de mers cu viteza....pacat ca nu a invatat nimic in 29 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun si eu o porcarie ?

......

Ok o zic .

 

Eu cred ca trebuiesc impuscati toti oameni ,doar motociclisti sa ramana sa se dea ei cu cat vrea muschii lor :)

 

RIP ,pacat dar pana la urma tot selectie naturala se cheama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cauza a doi tarani prosti care nu stiu sa se uite stanga si dreapta si-a pierdut viatza un om...keo 29 ani.Cata mila merita aia 2?Ar trebui impuscati si cei din familia lor si cativa vecini sa prevenim viitoare accidente...

 

Du-te bah la plimbare. In Anglia iei o amenda daca traversezi aiurea, dar daca mergi cu 100 mph in oras faci PUSCARIE.

 

Deci dupa ce reguli un taran care traverseaza neregulamentar este mai vinovat un inconstient care merge cu 160 prin sat fara echipamant si casca?

Si dupa ce reguli un taran merita mai putina mila ca amicul tau?

 

Afla ca odata cu motocicleta nu-ti cumperi nici un fel de "drepturi" speciale de la Dumnezeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat sa citesc toate porcariile pe care le-au scris multi pe aici ... pierdere de timp si lipsa de creer...va e mila de pietonii aia 2 :) sper sa glumiti... din cauza a doi tarani prosti care nu stiu sa se uite stanga si dreapta si-a pierdut viatza un om...keo 29 ani.Cata mila merita aia 2?Ar trebui impuscati si cei din familia lor si cativa vecini sa prevenim viitoare accidente...stiti voi prostia e molipsitoare.

...sa se bucure planeta ca a sarit motoru in retardatii aia 2 si nu au scapat.

 

KEO!!!o sa ramai in sufletele noastre pe veci.Ai fost un baiat de nota 10000........Dumnezeu te va tine aproape.

Mai bine sa te impuscam pe tine ba ca in felul asta nu mai citim gunoaie pe forumu asta sau mai bine impuscam si familia ta si tot neamu tau care cu siguranta au mai traversat strada prin locuri nepermise si poate in felu asta, asa cum spunea cineva mai inainte , avem si noi cum sa ne dam fara frica cu 299 pe unde vrem!

Nu e mai bine asa?

VITEZA UCIDE! atat am de spus, culca-te hitleristule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stupid sa dai vina doar pe pietoni, ma intreb ce se facea daca ii iesea un cal in fata, ca doar e drum de comuna sau sat si orice iti poate aparea in cale, atunci dadeai vina pe cal, care nu stie ce e ala drum, dar apoi un motor...daca te urci inconstient pe motor asteapta-te sa nu mai ajungi intreg acasa...pacat ca a mai luat un om cu el...nu zic ca doar a lui a fost vina, ca si taranii nu prea stiu sa traverseze un drum cu grija, mai ales daca aveau si ceva la bord, dar trebuia sa constientizeze ca in localitate trebuie mers cu grija...asta e...odihna vesnica de acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stupid sa dai vina doar pe pietoni, ma intreb ce se facea daca ii iesea un cal in fata, ca doar e drum de comuna sau sat si orice iti poate aparea in cale, atunci dadeai vina pe cal,

 

Deci impuscam toti caii, poneii, magarii si toate familia de patrupede din categoria asta EVIDENT !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Cu ce mentalitate au unii nici nu e de mirare ca se intampla ce se intampla.

Din pacate numarul motociclistilor, motocicletelor si a cailor putere s-a dezvoltat mult prea repede pentru evolutia noastra.(oameni, mentalitate, drumuri etc)

Citind acest topic imi dau seama cati dintre isi pun viata in pericol, dar o mai pun si pe a altora.

Motociclismul e frumos, dar si foarte periculos. :) :P

 

Rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci impuscam toti caii, poneii, magarii si toate familia de patrupede din categoria asta EVIDENT !!!

daca asta consideri tu ca ar opri accidentele, atunci din partea mea n-ai decat, dar eu nu la asta ma refeream...in fine, se vede ca atunci cand te urci pe motor ai senzatia ca esti ferit si ca drumul e liber oriunde ai merge, ca e localitate sau autostrada...bafta la neincidente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) toti ingerasii s-au strans aici...:P)) pariu ca nici unu din voi nu a trecut de limita legala :)) si nimeni nu a intrat in probleme din cauza tuturor betivilor si ametitilor ce sar in strada pe unde vor ei... :)) asa e saracii de ei ... ar trebui sa fie o limita de viteza si mai mica ... E diferenta mare intre oamenii de trec pe trecere regulamentar si ce s-a intamplat cu keo.sper sa nu vi se intample si voua...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu incetinesti cand esti la doi metrii de o trecere de pietoni nu meriti carnet de conducere.

 

cheers!

 

 

P.S. Urasc soferii nesimtiti care nu dau prioritate pietonilor. Am fost calcat PE trecerea de pietoni. Si m-am ales cu oase rupte (in 1994 cand aveam 14 ani). Soferul a fugit de la locul accidentului. Politia l-a prins, insa a scapat fara dosar penal ca avea relatii...

nu este vina soferului in mare parte ci a pietonului pentru ca nu se asigura ,, masina sau motorul nu il poti opri asa cum vrei sau poate cine stie fierul este fier

Eu dau vina in totalitate pe pieton, chiar si cand este Verde la semafor tot trebuie sa te asiguri....

 

:))) toti ingerasii s-au strans aici...:P)) pariu ca nici unu din voi nu a trecut de limita legala :)) si nimeni nu a intrat in probleme din cauza tuturor betivilor si ametitilor ce sar in strada pe unde vor ei... :)) asa e saracii de ei ... ar trebui sa fie o limita de viteza si mai mica ... E diferenta mare intre oamenii de trec pe trecere regulamentar si ce s-a intamplat cu keo.sper sa nu vi se intample si voua...

Ai dreptate,daca ar fi patit si acestia care critica pe cei care merg cu viteza,, majoritatea oameniilor trec fara sa se asigure,, eu am patit o .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este vina soferului in mare parte ci a pietonului pentru ca nu se asigura ,, masina sau motorul nu il poti opri asa cum vrei sau poate cine stie fierul este fier

Eu dau vina in totalitate pe pieton, chiar si cand este Verde la semafor tot trebuie sa te asiguri....

 

 

Ai dreptate,daca ar fi patit si acestia care critica pe cei care merg cu viteza,, majoritatea oameniilor trec fara sa se asigure,, eu am patit o .....

 

 

Ai idee care este viteza maxima inainte de o trecere de pietoni? 30 km/ h

Daca circuri cu viteza legala nu ai cum sa nu opresti la trecere....bine teoretic nici masini parcate inainte de trecere nu trebuie sa fie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...