Sari la conținut

Ktm 620...enervant!


Postări Recomandate

kTm 620 SC 98...iar ma supara....cam de o luna mi s-a rupt cablu km-traj asa la vo 8 cm exact de sub km-traj...si,l-am skimbat cu unul nou,original de la kTm si ieri numa vad ca iar nu merge km-trajul si desfac,ma uit.....iar s-a rupt exact in acelasi loc.....ati mai patit asa cva?Nu am kef sa dau in fiecare luna 20 de euro pe el....nu-nteleg cauza,altele tin 10 ani.....la mine o luna...... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kTm 620 SC 98...iar ma supara....cam de o luna mi s-a rupt cablu km-traj asa la vo 8 cm exact de sub km-traj...si,l-am skimbat cu unul nou,original de la kTm si ieri numa vad ca iar nu merge km-trajul si desfac,ma uit.....iar s-a rupt exact in acelasi loc.....ati mai patit asa cva?Nu am kef sa dau in fiecare luna 20 de euro pe el....nu-nteleg cauza,altele tin 10 ani.....la mine o luna...... :)

:) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo probabil e forta de rasucire sqau torsiune maxima si de aceea acolo se rupe. e posibil sa ai probleme in alta parte . in primul rand verifivca daca atunci cind montezi noul cablu , nu gatui pe undeva(fortezi), camasa(invelitoarea), cablului ca asta duce la a face franjuri de carew s-ar agata cablu cand se roteste, apoi verifica daca celelalte componente din capetele cablului merg usor si nu se opintesc in ceva, ex: ceasul vitezometrului . logic, daca ar fii ceva de la traductorl dde la roata , nu s-ar rupe cabluy, de ce? pentru ca nu ar ajunge la el rotatia . deci... traductorul preia rotatia, o trimite la cablu dar acesta nu se invarte liber in camasa ca este ''ceva'' care-l tine mai sus , spre ghidon, deci verifica vitezometrul(ceasul), vezi rotite inauntru, poate treb unse poate sunt plastic si sunt dusi dintii de la ele, sau melcul. fa-l boabe (ceasul), si ne zici ce este. dar mai intai vezi ce zic si ceilalti forumisti, ca poate eu bat campii si nu vreau sa intre berea cu sughituri. numai de bine.

iti ppropun ceva. pune alt cablu nou si nu iL INFIGE IN CEASUL DE LA BORD, LASA-L IN ''AER''/. vezi ce se intampla dupa citeva plimbari, p[oate 2-3 sapt. daca e intreg e clar ca ce am zis eu e bine, ceasul e BUBA.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok ms mult.....da...o sa-mi comand altul si ii pun pe aia de la ktm sa mi-l monteze....si poate primesc si garantie.....

garantie iti da cineva pe cablu doar ptr defect de fabricatie dar la ce ai scris pe forul este exclus asa ceva..se poate intampla daca ai schimbat doar miezul sa aiba ceva protectia(care de obicei e dintr-un cablu spiralat invelit cu plastic)..daca ai acolo vrei spira rupta(care nu se vede)automat iti agata si reteaza cablul..cred ca o solutie ar fi sa schimbi si teaca de protectie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garantie iti da cineva pe cablu doar ptr defect de fabricatie dar la ce ai scris pe forul este exclus asa ceva..se poate intampla daca ai schimbat doar miezul sa aiba ceva protectia(care de obicei e dintr-un cablu spiralat invelit cu plastic)..daca ai acolo vrei spira rupta(care nu se vede)automat iti agata si reteaza cablul..cred ca o solutie ar fi sa schimbi si teaca de protectie..

Am skimbat tot...si plasticu ala....nu am bagat cablu in plasticu vechi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...