Sari la conținut

LS 650


apasu77
 Share

Postări Recomandate

Parerea voastra sincera

 

La banii la care o aduc (1300 euro)din germania cam la 12mii/20mii km este singura care mi-o pot permite.

Daca mai exista si alt model similar dar mai bun dati o parere

1300-1500 euro maxim am si oricum o i-au in leasing printr-un prieten

post-5473-1121865639_thumb.jpg

post-5473-1121865651_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am studiat si eu acest motor.. Sunt cam rare, destul de greu sa gasesti la un pret asa de scazut..

E super motorul, am citit niste pareri de pe alte forumuri si este foarte robust, nu ai deloc probleme...toti se plangeau de putere scazuta fata de capacitate cilindrica mare..

 

Pe mine ma deranjeaza scarita pasagerului prins direct pe bascula de la roata din spate!!! :ok:

Asa era si la Mobra Hoinar, era tare naspa, simteai toate gropile, denivelarile, si daca dadeai mai tare iti zburau jos picioarele de pe scarita!!!

Naspa de tot, pentru un motor asa fain.. :kick:

 

Dar daca vrei sa circului singur, acest mic detaliu nici nu conteaza!!!

 

Cumpara-l cat mai repede, se termina sezonul!!!

 

 

:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut!

LS650 e un chopper neobisnuit, dar daca esti cu chopper-fever, e o chestie care te va putea pasiona. Exista un topic pe grupul chopperistilor pentru asa ceva si un forum pe yahoo, Be_Savage.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arpad, la faza cu scaritzele trebe sa te contrazic. Nu itzi scutura piciorul deloc, pt ca sunt prinse foarte aproape de butucul unde culiseaza swing arm-ul. Chiar ieri am fost ca pasager la nevasta-mea , care are un Savage 650, shi nu e simtzi nici o denivelare.

In rest motorul e super cool. O idee cam mic shi lenesh, dar are fortza surprinzatoare la turatzie medie-mica shi in sarcina mare(deal abrupt, 2 persoane).

E unul dintre cele mai manevrabile motoare pe care am fost. E ushor shi faci ce vrei cu el. Intra in curbe extrem de bine shi am constatat ca fugeam in curbe stranse cu viteze mai mari decat cu gsx1100-ul.

La viteze de peste 120 e caca. Mult prea ushor shi te bate vantul in draci.

Shi o faza dregutza... decompresorul pushca tare mishto!

Daca nu eshti mai inalt de 1.80 e beton.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, poate vei gasi un SAVAGE ok la banii astia in germania. Dupa parerea mea e ok

Consumul pe la 80-90 e de 3-3.5l/100km, forta este gramada chiar cu 2 pers. Viteza max 140 ( eu am ajuns acolo cu ea) .E super stabila, e ok pentru cineva pana la 1.80m iar despre aspect ... cred ca sti si tu .

 

BAFTA SI MULTE CHOPPERE!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...