Sari la conținut

Accident Mortal In Pitesti


LionRyk
 Share

Postări Recomandate

Alo domnu', ce aveti cu astia cu vitezane? Ati uitat ca ati mers pe asa ceva???? V-a dat un baiat un cbr odata si v-a cam placut. Na ca te-am dat de gol!!

P.S. Am folosit bine cratima?? :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kiss: ma faci sa rosesc fara ca macar sa se fi infiripat ceva intre mine si CBRica aia... N-am putut sa nu remarc cat de potenta , mare si groasa e, dar atat! Virilitatea celor patru cilindri a fost tot ce m-a atras la ea, nimic mai mult decat un mare lant de aur care ajunge pana la o burta paroasa sub care se ascunde un cocosel firav.

...ma uitam la spotul facut de cei de la Yamaha pentru varianta pe 2008 a lui R1, motocicleta care ma atrage si pe mine si pe tine si pe el/ea si pe noi si pe voi si pe ei/ele, care era realizat pe un circuit; sunt prea puternice pentru a fi folosite in trafic, iar daca ti-o iei gandindu-te ca esti echilibrat si ca vei pune la naftalina jumate din caii putere cu care te imbie, esti naiv, oricui m-as adresa. Eu stiu ce fac cu cei 50 de cai pe 200 kg ale motocicletei, si tot sunt situatii pe care le-as numi critice daca n-as avea ABS-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti tu destep ma!! :D :laugh:

Dar mai poate fi folosita si pe circuit, acolo unde ma voi duce sa o folosesc tinzand spre puterea maxima. In rest e doar un mijloc de transport care-ti unge sufletul! :lol: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu se raci bine mortul(rip) ca va si dati in cap unii la altii :burnout:

 

1. ca se dadea cu moto fara a avea permis , casca si cu pasager se numeste inconstienta iertata-mi fie vorba

2. @ maktub crezi ca parintii or sa mai vada cu ochi buni un motor de acum inainte??

3. @ tigaie pe undeva ....mare dreptate ai in legatura cu ......

4. @ lionric ti-a revenit piuitul baiete?? pentru buna perioada de timp am avut impresia ca nu o sa mai apari cu debilitati pe forum ,deplangem moartea unei persoane dar........ nu crezi ca si-a facut-o cu mana lui?? cum era sa fi dat ala de a murit cu motorul in mama ta?? mai judecai la fel?? ......... oricine de pe forum sa isi gaseasca mama,prietena,sotia,copilul omaorati de un asemenea specimen cum s-ar simti?? ar mai fi venit cu idei ca ale tale?? asa ca ....

in continuare iti urez un sincer CIOCUL MIC

(inca ma mai gandesc cu drag la episodul din tradati din dragoste , in care EA da buzna si il gaseste pe EL cu alta.......mucles)

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu se raci bine mortul(rip) ca va si dati in cap unii la altii :angryfire:

 

1. ca se dadea cu moto fara a avea permis , casca si cu pasager se numeste inconstienta iertata-mi fie vorba

2. @ maktub crezi ca parintii or sa mai vada cu ochi buni un motor de acum inainte??

3. @ tigaie pe undeva ....mare dreptate ai in legatura cu ......

4. @ lionric ti-a revenit piuitul baiete?? pentru buna perioada de timp am avut impresia ca nu o sa mai apari cu debilitati pe forum ,deplangem moartea unei persoane dar........ nu crezi ca si-a facut-o cu mana lui?? cum era sa fi dat ala de a murit cu motorul in mama ta?? mai judecai la fel?? ......... oricine de pe forum sa isi gaseasca mama,prietena,sotia,copilul omaorati de un asemenea specimen cum s-ar simti?? ar mai fi venit cu idei ca ale tale?? asa ca ....

in continuare iti urez un sincer CIOCUL MIC

(inca ma mai gandesc cu drag la episodul din tradati din dragoste , in care EA da buzna si il gaseste pe EL cu alta.......mucles)

 

sunt sigura ca parintii celui dus (si nu numai) nu or vrea sa mai auda in viata lor de motociclete/clisti sau ceva asemanator. dar asta numai pentru ca sunt oameni ingusti la minet. pana la urma nici eu, nici tu si nici un alt cunoscut (cel putin) nu a avut nici un amestec la nenefericitul eveniment. ce face odrasla majora e problema lui. e destul de mare sa decida pentru el.

parerea o sa mi-o sustin pana in clipa in care voi fi parinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-un fel e de inteles mama baiatului in cazul in care e o femeie simpla.

 

sunt sigura ca parintii celui dus (si nu numai) nu or vrea sa mai auda in viata lor de motociclete/clisti sau ceva asemanator. dar asta numai pentru ca sunt oameni ingusti la minet.

 

ingusta la minte esti doar tu, domnisoara. pentru ca daca nu erai, pricepeai, intelegeai si simpatizai cu dorinta parintilor de a nu vedea la inmormantarea copilului lor chiar obiectul care i-a adus moartea. dar pentru ca esti doar o gaina obisnuita, nu poti intelege acest lucru elementar. in ilustra ta opinie, daca erau niste oameni complecsi, va invitau pe toti cu motoarele la toate pomenile. ca asa i-ar fi placut lui, saracu'! aia sunt niste oameni distrusi, care probabil n-au fost niciodata de acord cu pasiunea fiului lor pentru motoare, tocmai pentru ca in simplitatea si ingustimea mintii lor, au realizat cat de periculos este sportul asta. sunt sigur ca parintii tai ar chema toate motoarele din oras ca sa te petreaca, daca ai da coltul. tu n-ai mancare, ceva, de facut? inainte sa-mi raspunzi, pocneste-te tare peste gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putin respect ce dreq..Alta cale de a va calomnia nu aveti ? Trebuie sa vada tota tara ce debitati .. se poate privat sa vo da-ti prin gura,dar lasati respectul sa predomine macar in zonele macabre.(sorry offtopic)

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ingusta la minte esti doar tu, domnisoara. pentru ca daca nu erai, pricepeai, intelegeai si simpatizai cu dorinta parintilor de a nu vedea la inmormantarea copilului lor chiar obiectul care i-a adus moartea. dar pentru ca esti doar o gaina obisnuita, nu poti intelege acest lucru elementar. in ilustra ta opinie, daca erau niste oameni complecsi, va invitau pe toti cu motoarele la toate pomenile. ca asa i-ar fi placut lui, saracu'! aia sunt niste oameni distrusi, care probabil n-au fost niciodata de acord cu pasiunea fiului lor pentru motoare, tocmai pentru ca in simplitatea si ingustimea mintii lor, au realizat cat de periculos este sportul asta. sunt sigur ca parintii tai ar chema toate motoarele din oras ca sa te petreaca, daca ai da coltul. tu n-ai mancare, ceva, de facut? inainte sa-mi raspunzi, pocneste-te tare peste gura.

 

:angryfire:

 

Elegant si badaran precum alt Zahei pe care-l stim noi doi si Vasile Voiculescu.

 

Nais!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ingusta la minte esti doar tu, domnisoara. pentru ca daca nu erai, pricepeai, intelegeai si simpatizai cu dorinta parintilor de a nu vedea la inmormantarea copilului lor chiar obiectul care i-a adus moartea. dar pentru ca esti doar o gaina obisnuita, nu poti intelege acest lucru elementar. in ilustra ta opinie, daca erau niste oameni complecsi, va invitau pe toti cu motoarele la toate pomenile. ca asa i-ar fi placut lui, saracu'! aia sunt niste oameni distrusi, care probabil n-au fost niciodata de acord cu pasiunea fiului lor pentru motoare, tocmai pentru ca in simplitatea si ingustimea mintii lor, au realizat cat de periculos este sportul asta. sunt sigur ca parintii tai ar chema toate motoarele din oras ca sa te petreaca, daca ai da coltul. tu n-ai mancare, ceva, de facut? inainte sa-mi raspunzi, pocneste-te tare peste gura.

 

draga domnule daca ai fi citit mai atent din ceea ce am scris poate ca ai fi inteles ca sunt si cauze "naturale" care duc la ura unora pentru motociclete. ce te face sa crezi ca alti parinti ar fi de acord cu pasiunile odraslelor lor???!!!

ti-as scrie mai multe dar nu are rost. mi-am spus parerea, am citit parerea ta, o respect, (mai putin faza cu mancarea) dar nu incerc sa ti-o schimb. fa la fel si tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga domnule daca ai fi citit mai atent din ceea ce am scris poate ca ai fi inteles ca sunt si cauze "naturale" care duc la ura unora pentru motociclete. ce te face sa crezi ca alti parinti ar fi de acord cu pasiunile odraslelor lor???!!!

ti-as scrie mai multe dar nu are rost. mi-am spus parerea, am citit parerea ta, o respect, (mai putin faza cu mancarea) dar nu incerc sa ti-o schimb. fa la fel si tu.

 

:angryfire:

 

 

si eu sa fi fost in locul parintilor nu cred ca as vrut sa vad motoare la inmormantare. dar sunt pareri si pareri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca pasagerul e pe drumul cel bun, a iesit din coma, dar are pierderi de memorie.

 

Vã reamintim cã în urmã cu aproximativ 3 sãptãmîni doi tineri au fost implicați într-un grav accident de motocicletã în fața Tribunalului PiteÂşti. ÂŞoferul, Cosmin Bogdan, nu a avut nici o Âşansã, murind aproape instantaneu, iar pasagerul aflat în spate, Ciprian Mitran, a ajuns în stare gravã la spital, cu Âşanse minime de supraviețuire. A fost transportat la BucureÂşti, la Spitalul Bagdasar, Âşi a stat cîteva zile în comã. De puțin timp, situația lui a început sã se amelioreze, a ieÂşit din comã, a fost deconectat de la aparatele care îl țineau în viațã, iar vestea cea mai bunã pentru familia tînãrului este cã de 2 zile a fost mutat de la secția de terapie intensivã la un salon de recuperare.

 

Azi urmeazã sã fie supus unei intervenții chirurgicale la nivelul umãrului, care este dislocat. Foarte important în recuperarea tînãrului a fost faptul cã a ajuns în timp util la BucureÂşti, unde i-a putut fi fãcut un tomograf. Foarte mult a contat operativitatea medicilor din Capitalã, care au acționat fãrã a avea pretenții de la familia Mitran. Memoria i-a revenit, însã din cauza loviturilor extrem de puternice la cap, mai are unele momente în care uitã anumite evenimente, de altfel el neÂştiind exact ce s-a întîmplat cu el Âşi din ce motiv se aflã internat. Se sperã însã într-o recuperare destul de rapidã a tuturor funcțiilor ce asigurã o stare bunã de sãnãtate. În acest moment, Ciprian M. nu mai ia medicamente, însã nu peste mult timp va fi nevoit sã reia un tratament destul de costisitor. Toți cei care doresc Âşi pot ajuta financiar familia Mitran, ca Ciprian sã se întoarcã tot mai repede la bãiețelul sãu de 1 an, se pot adresa redacției Curierului zilei sau pot suna la 0745784025.

Cosmin Nicolae

sursa: Curierul Zilei http://www.curier.ro/index.php/stiri-fapt-...otocicleta.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

sa-l ierte Dumnezeu, bine ca nu a omorat vreun copil nevinovat sau vreo femeie gravida... Parerea mea personala este ca asemenea comportamente ar trebui considerate ca delicvente.... nu vad nici o diferentza antre unul care merge prin oras cu peste 140 km/h si unul ca cel din America care a scos mitraliera an biserica si a ancept sa traga .....pe cine nimereste .....ghinion pentru el.... An alte state din Europa sant legi pentru conducere '' temerara'' shi ma putetzi crede pe cuvant odata ce stii ce patzeste cu unul de asta, le piere curajul de prostii la amatorii de vitejii....

salutari la tozi shi multa bafta sa nu le iesitzi an cale....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...