Sari la conținut

ce credeti?


soriyn17
 Share

Postări Recomandate

Salutare!mai am vreo 10 zile si termin scoala...dar am o mare problema...

Nu stiu ce sa-mi iau...:ok: :birthday:

as vrea un scuter la 125 nou mai prostut...:kick:...sau o apriliars125 sh:((

Si nu stiu ce sa aleg...mi-ar place sa am si eu ceva nou...dar..nush...:kick:

DAK STIE CINEVA O APRILIA SH 125 DE VANZRE...DATI-MI SI MIE DETALII,PLZ!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!eu am avut scuter de 125 cmc nou nout dar l-0am vandut pt k vreau sa-mi iau un motor de1000cmc.Cu aprilia pot sa-ti spun doar k am un prieten care-si tine motorul mai mult p la service( aprilia RS 125).Sunt si destul d scumpe si se strica mai ceva ca daciile...alegerea iti apartine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cum stai cu monetaru...daca ai destui bani i-ati ceva frumos :birthday:

207030[/snapback]

U CE INTELEGI PRIN FRUMOS...?

EU NU VREAU SA DAU MAI MULT DE 2500 PE SCUTER!!!

EU VREAU DOAR SA STIU DAK SE MERITA O APRILIA 125 SH SAU UN SCUTER MAI PROST.. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu 2500 eu zic ca iti poti lua o moto ok. Daca iei un scuter, s-ar putea sa iti doresti mai incolo cutie "manuala" ... eu vad asta la mine; cu toate ca scuterul e mult mai practic (cel putin in traficul urban).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la banii aia io-tzi recomand sa-tzi iei un motor... Ceva pana in 500 cmc, eventual "gatuit" la maxim 30 CP... Daca-tzi iei scuter, o sa vezi ca dupa max. 1 an n-o sa-tzi mai ajunga... Aprilia de 125 din cate shtiu eu, nu-s foarte fiabile.... Ce-tzi recomand eu:

 

Honda VT 500 E sau C

Kawasaki GPZ500

Kawasaki LTD 450 (parca asta era modelu')

Honda XS400

 

Ii drept ca is motoare vechi, dar daca or fost intretzinute shi daca dupa ce-l cumperi il intretzii shi tu, o sa te duca mult shi bine...

 

 

Bafta!!! DDC

 

PS.: motoarele astea, in general, pe potzi gasi sub 2000 EUR.. .Restu' banilor sa-i foloseshti sa-tzi iei echipament (casti, haine, rucsac de rezervor, cutii de bagaje, etc)...

 

DDC din nou

Editat de ddcristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci...voi vorbiti de moto la second hand,nu?k unu nou nu poate fi asea ieftin...

deci pana la urma se merita un scuter mai prost nou...sau unu mai vechi mai bun...

si...aprilia rs125 kredeti k e aiurea????sh desigur...:birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil vrei sa il conduci cu A1 nu ?

Eu, daca as avea banii si as fi pus sa aleg, cred ca as alege motocicleta. Nu prea are rost sa cumperi ceva nou, pentru ca daca dupa doar 2 ani il vinzi, pierzi mult prea mult din pretul pe care l-ai platit initial. Cu suma de care dispui, cred ca ai putea sa gasesti ceva dupa '95, sa iti poti face si Casco daca vrei; si ti-ar ramane si ceva bani pentru echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!eu am avut scuter de 125 cmc nou nout dar l-0am vandut pt k vreau sa-mi iau un motor de1000cmc.Cu aprilia pot sa-ti spun doar k am un prieten care-si tine motorul mai mult p la service( aprilia RS 125).Sunt si destul d scumpe si se strica mai ceva ca daciile...alegerea iti apartine!

207035[/snapback]

 

 

 

:crack: :crack: :crack: :crack: :crack: :crack:

 

shi tzii motorul de 1000 cmc in garaj pana faci varsta de la care ai voie sa-l conduci???? :kiss: :P :crack:

 

 

on topic: ia-tzi motor, nu se merita sa dai atatzia bani pe un scuter!!!!

de aprilia nu shtiu ce sa-tzi spun, da studiaza shi tu forumul ca exista date shi comentarii referitoare la multe motoare!!! :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

okey...deci sa inteleg k un motor ar fi mai bun nu?

dar stiu k la astea mai sport e mai inkomoda pozitia...dar cred k,compenseaza placerea de a o conduce...

am condus azi un scuter:piaggio typhoon la 125 si a mers f bine...dar un scuter nu se compara cu un motor,totusi...

mersi all :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...