Sari la conținut

Pt. posesorii de CBR-uri


JAGI
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Este stiut zgomotul lantului de distributie de la CBR-uri. As vrea sa postati cei care a-ti inlocuit intinzatorul lantului de distrb. si ce rezultat a avut.

 

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intinzatoarele de distributie de la Honda au avut probleme de conceptie, insa la modelele din anii '80. In general, producatorul recomanda inlocuirea vechilor intinzatoare cu modele imbunatatite. Daca distributia ta bate de mult timp, mai mult ca sigur trebuie sa inlocuiesti si lantul

 

ce an de fab e a ta ? E putin probabil sa ai intinzator de tip vechi (care e format din 2 tablite care culiseaza pe o sina si arcuiesc patina la una din extremitati)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

  Este stiut zgomotul lantului de distributie de la CBR-uri. As vrea sa postati cei care a-ti inlocuit intinzatorul lantului de distrb. si ce rezultat a avut.

 

  Multumesc anticipat.

208262[/snapback]

pai bine....de ce nu ma suni? :ok: .io am inlocuit doar intinzatorul, la recomandarea unui mecanic, si n-a avut nici un efect benefic.Ba dimpotriva, m-am scobit de 2.500.000 lei degeaba ca buba era de la lantz.Intinzatorul vechi era bun :birthday:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se scoate si se intinde arcul ala elicoidal mai mult ca sa impinga un pic mai tare. eu l-am inlocuit la xx si nici un rezultat...si atunci l-am luat pe cel vechi, studiat si intins. l-am pus la loc si de atunci ... alta viatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

MULTUMESC PT. SFATURI.

IATA CE S-A INTIMPLAT LA MINE. MI-AM COMANDAT INTINZATORUL IN USA CA E MULT MAI IEFTIN (46EUR AM DAT PE EL, LA NOI LA HONDA MI-AU CERUT 80EUR),AICI AM SCOS INTINZATORUL,L-AM DESFACUT,IAR ARCUL VECHI L-AM PUS PE ITINZATORUL NOU.AM MONTAT INTINZATORUL NOU SI, NICI UN TACANIT. DE VINA ERA PASTILA DE LA INT. VECHI CARE CALCA EFECTIV PE LANT. ERA PUTIN UZATA.

TOTUSI TREBUIE SA-I MULTUMESC LUI CARTUS DE LA HONDA CARE MI-A GARANTAT CA DE VINA ERA INTINZATORUL. MOTORUL MEU ESTE UN CBR600F4 SI AVEA 25000KM CIND A INCEPUT SA DEA ZGOMOTE LA DISTRIBUTIE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...