Sari la conținut

Unde Gasesc Acid De Baterie ?


Postări Recomandate

Imi trebuie cam un litru de acid de baterie, preferabil gata preparat, de 1.28 densitate.

A curs acidul din baterie, deci trebuie completat cu acid, cu apa distilata se completeaza doar cand scade nivelul din motive de functionare.

Unde se gaseste de cumparat ? Cui i-a mai trebuit, unde a gasit ? la ce magazin sau benzinarie ? prin peco-urile astea mari, de marca, nu au, nefiind o consumabila prea cautata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Imi trebuie cam un litru de acid de baterie, preferabil gata preparat, de 1.28 densitate.

A curs acidul din baterie, deci trebuie completat cu acid, cu apa distilata se completeaza doar cand scade nivelul din motive de functionare.

Unde se gaseste de cumparat ? Cui i-a mai trebuit, unde a gasit ? la ce magazin sau benzinarie ? prin peco-urile astea mari, de marca, nu au, nefiind o consumabila prea cautata.

 

De regula gasesti la magazine de piese auto Dacia, e gata preparat (1.28 densitate), cam 5 ron litrul.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cumparat nu prea cred k ai sa gasesti acid de baterie sau cum il mai stiu unii (elecrolit)

dar in cazul in care nivelul din baterie scade se completeaza cu apa distilata...

numai la formatarea bateriei se pune acid

 

 

 

aceste sfaturi sunt valabile numai pt bateriile care NU sunt cu gel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti electrolit la service-ul care era langa Apaca (vis-a-vis de Politehnica), pe Iuliu Maniu. Din cate am inteles s-au mutat de acolo si nu stiu noua locatie. Baga o intrebare la Thomas si te va indruma.

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa pui doar apa distilata, apoi o pui la incarcat. O sa vezi cum din apa se face acid...

Dioxidul de sulf este deja depus pe placile de plumb..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lichid electrolit

 

Producator:

IRYS PROD-CHIM SRL

 

Sergent Pene Dumitru 1 sector 3

0744 344.554

 

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...