Sari la conținut

Pe Care V-a Prins Radaru Cu 225 Kmph ?


RaceTuning
 Share

Postări Recomandate

Am vazut astazi la stiri ca au fost prinsi 3 sau 4 motociclisti circuland pe E85 cu viteza de 225kmph unul dintre ei, altul 218 parca, oricum peste 200kmph au avut fiecare dintre ei :baldy:

Care stiti mai multe si mai exact?

Pe unde au fost prinsi (Localitatea, satul); si ce motoare i-au facut sa zboare asa? :blink:

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut astazi la stiri ca au fost prinsi 3 sau 4 motociclisti circuland pe E85 cu viteza de 225kmph unul dintre ei, altul 218 parca, oricum peste 200kmph au avut fiecare dintre ei :blink:

Care stiti mai multe si mai exact?

Pe unde au fost prinsi (Localitatea, satul); si ce motoare i-au facut sa zboare asa? :blink:

Acu', sa ma corecteze cei mai avizati, da' cu orice CBR 600 mai putin obosit de prin '92 incoa poti sa treci de 200.. :baldy:

 

Sunt curios, insa, ce rost are SI topicul asta?? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu', sa ma corecteze cei mai avizati, da' cu orice CBR 600 mai putin obosit de prin '92 incoa poti sa treci de 200.. :baldy:

 

Sunt curios, insa, ce rost are SI topicul asta?? :blink:

 

 

Helaaau....am intrebat, n-am dat cu paru..... :blink: ......daca-i asa atunci ce rost au toate NU? :blink: .......asta-i parerea ta si ATAT!!!

Am vazt numai la stiri asa fugitiv si sper sa aflu mai multe de-aicia de pe forum.....

PS:Km/h reali masurati de radar iti pot spune multi ca putzine motoare pot depasi chiar si la blana viteza asta(225kmph)

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helaaau....am intrebat, n-am dat cu paru..... :baldy: ......daca-i asa atunci ce rost au toate NU? :blink: .......asta-i parerea ta si ATAT!!!

Am vazt numai la stiri asa fugitiv si sper sa aflu mai multe de-aicia de pe forum.....

PS:Km/h reali masurati de radar iti pot spune multi ca putzine motoare pot depasi chiar si la blana viteza asta(225kmph)

iti zic eu ca orice motor sport de 600 sare bine de 200 nu cred ca poti sa zici ca daca acul arata 240 pe bord nu ai 200 reali.

 

mai interesant de discutat ar fi ce au patit baietii aia.

Editat de Infinity
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi culmea imbecilitatii sa apara si sa se laude aici, tinand cont ca forumul asta e citit de tot felul de oameni, cu diverse ocupatii (daca nu au oprit).

Daca au oprit, o sa ia pauza tot restul sezonului.

Editat de cry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi culmea imbecilitatii sa apara si sa se laude aici, tinand cont ca forumul asta e citit de tot felul de oameni, cu diverse ocupatii (daca nu au oprit).

 

 

Eu stiam ca i-a oprit pe totzi.......nu tre sa recunoasca cine a scapat daca au fost care au fugit, numai sa relateze mai clar cele intamplate :baldy: ....mai ales cai care au fost opriti

 

iti zic eu ca orice motor sport de 600 sare bine de 200 nu cred ca poti sa zici ca daca acul arata 240 pe bord nu ai 200 reali.

 

mai interesant de discutat ar fi ce au patit baietii aia.

 

 

600RR-urile clar ca trec de 200 reali; intradevar, asta vreau si eu sa aflu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CBR600F4i 2001 aratat pe bord 265

Kawa 636 2005 aratat pe bord 280

 

deci da, daca ai vrut sa stii de 600RR, cu siguranta trece si el mult peste 200 :baldy: ...ca si majoritatea motoarelor de 600, chiar daca is mai vechi.

 

mai degraba sunt curios daca cei 3-4 sau cati erau goneau prin sat cu atata? mi se pare inadmisibil asa ceva...

 

lol...in linkul ala...motor furat din austria...futu-va mama voastra de oportunisti care cumparati furaciuni...

Editat de KristaKe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

600RR-urile clar ca trec de 200 reali; intradevar, asta vreau si eu sa aflu :blink:

 

eu am F nu RR si ajunge indicatoru la 240

 

nu ca as recomanda la cineva sa mearga cu atata sau ca am mers eu atata :baldy: nici vorba, ziceam doar asa ca sa nu fi neinformat.

Editat de Infinity
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am mers in viata mea peste 100km/h si am954rr. propun sa-i gasim si sa-i spanzuram pe cei care fac comunitatea moto din romania de rusine. auzi, sa mearga peste 200? daca calcau o baba nevinovata care traversa soseaua pe e85? sau vreo vacutza nenorocita, ori vreu catel?

daca vreun nene cu un camion de ala mare vroia sa intoarca sa manance niste mititei? ii avea toata viata pe constinta pe acesti nesimtiti........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am mers in viata mea peste 100km/h si am954rr. propun sa-i gasim si sa-i spanzuram pe cei care fac comunitatea moto din romania de rusine. auzi, sa mearga peste 200? daca calcau o baba nevinovata care traversa soseaua pe e85? sau vreo vacutza nenorocita, ori vreu catel?

daca vreun nene cu un camion de ala mare vroia sa intoarca sa manance niste mititei? ii avea toata viata pe constinta pe acesti nesimtiti........

 

Ba mai mult ,eu in cartierele linistite opresc motorul si-l imping pe marginea so :baldy: selei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba mai mult ,eu in cartierele linistite opresc motorul si-l imping pe marginea so :baldy: selei.

deci tu erai ala de ieri tot transpirat de la atata impins?!?!?!!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am mers in viata mea peste 100km/h si am954rr. propun sa-i gasim si sa-i spanzuram pe cei care fac comunitatea moto din romania de rusine. auzi, sa mearga peste 200? daca calcau o baba nevinovata care traversa soseaua pe e85? sau vreo vacutza nenorocita, ori vreu catel?

daca vreun nene cu un camion de ala mare vroia sa intoarca sa manance niste mititei? ii avea toata viata pe constinta pe acesti nesimtiti........

da da da

 

sa-i spanzuram pe nenorociti :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum, nu incurajez blana pe soselele patriei, fiti atenti fratilor, multi dobitoci pe la noi si cateodata mai exageram si noi. diferenta e ca unii sunt prinsi si alti mai si mor din pacate. restul stam aici si scriem pe forum....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul ca viteza nu e buna dar pe toti ne trage sa ii dam mai ales ca daca iti iei un super sport. ca doar nu il iei ca sa te bagi prin noroaie sau sa stai cocosat pe el si sa mergi cu 100 km/h. pt asta exista alte motociclete.

 

Eu am testat toate motocicletele care le am avut sa vad la cat ajung pe bord:

 

Honda CBR 600 F2 (1994) : 240km/h

Honda CBR 600 F4i (2002) : 270km/h

Honda CBR 1000 RR (2006) : 299km/h

 

Oricum la ce sosele si soferi prosti avem clar asta e un hobby mult prea periculos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El este unul din cei 3 pot pune pariu ca el era sigur.Uitativa si lamuriti-va

 

 

auzi tinere.... pe cel cu motorul galben il conosc personal, e un 600rr. ai grija cum vorbesti despre el da? si-a facut-o cu mana lui asta e! acum sa nu ii catalogam drept criminali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi tinere.... pe cel cu motorul galben il conosc personal, e un 600rr. ai grija cum vorbesti despre el da? si-a facut-o cu mana lui asta e! acum sa nu ii catalogam drept criminali.

 

 

de cateva posturi bune se discuta ironic ... :blink: asa ca, nu ai motive sa te superi :baldy:

De acum inainte toti cei cu SS sunt rugati sa le impinga noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi tinere.... pe cel cu motorul galben il conosc personal, e un 600rr. ai grija cum vorbesti despre el da? si-a facut-o cu mana lui asta e! acum sa nu ii catalogam drept criminali.

Ce motor galben visezi mai batrane? Eu vad ca e rosu cel de e youtube. Si stai lin ca nu stiu cine au fost cei 3 doar am facut o gluma cu acel clip. Repede mai sariti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motor galben visezi mai batrane? Eu vad ca e rosu cel de e youtube. Si stai lin ca nu stiu cine au fost cei 3 doar am facut o gluma cu acel clip. Repede mai sariti

Stai si tu relax ca nu era vb de clip-ul de pe youtube... ci de cel de pe antena 1... :blink:

 

R1...merge... :baldy: ...maxim 120 km/h :blink: defapt pe bord imi arata 280 in realitate am avut 120... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am mers in viata mea peste 100km/h si am954rr. propun sa-i gasim si sa-i spanzuram pe cei care fac comunitatea moto din romania de rusine. auzi, sa mearga peste 200? daca calcau o baba nevinovata care traversa soseaua pe e85? sau vreo vacutza nenorocita, ori vreu catel?

daca vreun nene cu un camion de ala mare vroia sa intoarca sa manance niste mititei? ii avea toata viata pe constinta pe acesti nesimtiti........

 

:baldy:

 

El este unul din cei 3 pot pune pariu ca el era sigur.Uitativa si lamuriti-va

 

Faci glume de prost gust! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai si tu relax ca nu era vb de clip-ul de pe youtube... ci de cel de pe antena 1... :blink:

 

R1...merge... :baldy: ...maxim 120 km/h :cheers: defapt pe bord imi arata 280 in realitate am avut 120... :cheers:

 

 

Pfffffaaaaiiiiiiiiii mai .....cum ai putut face o asemenea infractiune, chiar atentat la sigurantza nationala :cheers: ....pt ca ai mers cu 120kmph reali chiar si numai o sec ar trebui sa iei 10000pct de penalizare(nu numai 2 cate scrie la regulament) si vo 5000E amenda :blink: :ph34r: :ph34r:

.......sa nu mai faci asta in veci :cheers:

 

eu am F nu RR si ajunge indicatoru la 240

 

nu ca as recomanda la cineva sa mearga cu atata sau ca am mers eu atata :blink: nici vorba, ziceam doar asa ca sa nu fi neinformat.

 

 

Stiam asta cu aproximatie de 10-20kmph ......ce-i drept ca in minus la F-uri(220-230 pe ceas).....oricum real ai avut sigur cam 218-220kmph :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfffffaaaaiiiiiiiiii mai .....cum ai putut face o asemenea infractiune, chiar atentat la sigurantza nationala :cheers: ....pt ca ai mers cu 120kmph reali chiar si numai o sec ar trebui sa iei 10000pct de penalizare(nu numai 2 cate scrie la regulament) si vo 5000E amenda :blink: :ph34r: :ph34r:

.......sa nu mai faci asta in veci :cheers:

 

 

...

cred ca m-am scapat in gaz :baldy: , dar promit sa-mi iau un scuter :blink: ...sa nu se mai repete...M-or pusca astia... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...