Sari la conținut

Pe Care V-a Prins Radaru Cu 225 Kmph ?


RaceTuning
 Share

Postări Recomandate

de cateva posturi bune se discuta ironic ... :blink: asa ca, nu ai motive sa te superi :blink:

De acum inainte toti cei cu SS sunt rugati sa le impinga noaptea.

mi se pare foarte corect

tu nu o impingi?

trebuie sa impingem ca e prea periculos sa mergem pe ea :baldy:

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Helaaau....am intrebat, n-am dat cu paru..... :baldy: ......daca-i asa atunci ce rost au toate NU? :blink: .......asta-i parerea ta si ATAT!!!

Am vazt numai la stiri asa fugitiv si sper sa aflu mai multe de-aicia de pe forum.....

PS:Km/h reali masurati de radar iti pot spune multi ca putzine motoare pot depasi chiar si la blana viteza asta(225kmph)

 

Honda CBR600 din '89 cu motor de F2, viteza maxima 235 masurat cu gps (pe bord avea 240), urca constant pana la 220.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CBR600 din '89 cu motor de F2, viteza maxima 235 masurat cu gps (pe bord avea 240), urca constant pana la 220.

 

Si GPS-u are eroare de aprox 2% daca stiu eu bine, da ma rog :blink: .....totusi difer intre bord si gps e cam mica mai ales la vit astea de peste 200, ar trebui sa fie din cate am mai vazut si la alte teste cam 12-15 kmph .... :baldy: ; totusi sa-si dea cu parerea si cineva mai avizat( nea mac-u de ex) ........mai ales ca vitezometrul la model '89 sigur e mecanic....

Totusi unde au fost surprinsi? In localitate sau inafara?

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai si tu relax ca nu era vb de clip-ul de pe youtube... ci de cel de pe antena 1... :blink:

 

R1...merge... :baldy: ...maxim 120 km/h :blink: defapt pe bord imi arata 280 in realitate am avut 120... :ph34r:

da mah, da erai in localitate :ph34r:

Cremenalule care esti tu, mai! :blink:

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai...acu'...pe un ton mai serios...eu mi-am luat radar la 270 pe european...drept ca era o linie de 3 km perfect goala si baietii stateau cu radarul pe camp.

Bike-uri sa treaca de 200...sa fim seriosi...de prin 80 incoace...cate vrei.Eroarea din bord nu depaseste 20 de km niciodata...cel putin din exp. mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu
Si GPS-u are eroare de aprox 2% daca stiu eu bine, da ma rog :kiss:

 

Daca o luam asa orice masuratoare prezinta erori, chiar daca gps-ul ar arata cu 2% eroare oricum e prea putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai...acu'...pe un ton mai serios...eu mi-am luat radar la 270 pe european...drept ca era o linie de 3 km perfect goala si baietii stateau cu radarul pe camp.

Bike-uri sa treaca de 200...sa fim seriosi...de prin 80 incoace...cate vrei.Eroarea din bord nu depaseste 20 de km niciodata...cel putin din exp. mea.

 

Pai Hayabusha din 2000 la 308kmph reali arata 340 "pe ceas" ......e drept ca cu manosh nu digital.......deci :kiss:

Sau alt ex pe care-l stiu sigur ZZR 1100 din '96 la 284 reali (vit lui maxima) arata 315.

Poate numai la astea de 600 diferentza e de max 20kmph.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.antena1.ro/index.php?page=news&id=26066

motor furat din austria...futu-va mama voastra de oportunisti care cumparati furaciuni...

 

daca esti lepra si putoare dar totusi vrei motor...ce poti face? iti iei unu necunoscut din parcare.

 

Sper sa MURITI PE ELE!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca esti lepra si putoare dar totusi vrei motor...ce poti face? iti iei unu necunoscut din parcare.

 

Sper sa MURITI PE ELE!

 

Sarile-ar o bujie cu tot cu fisha(si scanteie :lol: ) prin rezervorul macar jumate plin cand ii dau blana sa fuga cu ie;

sau sa-i ramaie blocat gazu-i blana, cutia blocata intr-antaia si sa se rupa maneta de ambreiaj :kiss:

.......macar asa scapa lumea de cate un putregay(putred si gay....pt malaci la puscarie :cheers: ).

Militienii naibi.....sa te prinda cu 78 in orash sau 150 inafara is fff buni, da sa-i prinda pe d-astia mai greu :P

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai deci ala cu r1 mam alergat eu putin cu el ... pe fostu drum spre mare avea o gagica in spate si nr de if pe ea chiar ma miram ca nu c unosteam pe nimeni cu un r1 in zona si acum s a aud ca era furat... ce tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Europeana E85 e o sosea de 4 benzi iar calitatea asfaltului e chiar buna. Unele portiuni au kilometri intregi de drum drept, in afara localitatii, care permit lejer (daca traficul e redus) atingerea vitezelor de 200+ in siguranta. Nu recomand nimanui dar nici nu critic pe cei care intr-adevar stiu cand sa-i dea gaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

acum pe bune e misto sa te prinda radaru cu viteze dinastea ii rogi sa iti trimita pozele depui contestatie, si ii pui sa demonstreze ca e motoru tau si ca esti tu...nu au cum nu ai nr de inmatriculare, daca nu te opreste atunci pe loc la filtru nu mai are ce sa iti faca daca nu ti-a facut poza la numar, simplu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum pe bune e misto sa te prinda radaru cu viteze dinastea ii rogi sa iti trimita pozele depui contestatie, si ii pui sa demonstreze ca e motoru tau si ca esti tu...nu au cum nu ai nr de inmatriculare, daca nu te opreste atunci pe loc la filtru nu mai are ce sa iti faca daca nu ti-a facut poza la numar, simplu :)

 

 

pe oameni i-a gasit intr-o benzinarie dupa 10 minute, cand alimentau..... deci..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum pe bune e misto sa te prinda radaru cu viteze dinastea ii rogi sa iti trimita pozele depui contestatie, si ii pui sa demonstreze ca e motoru tau si ca esti tu...nu au cum nu ai nr de inmatriculare, daca nu te opreste atunci pe loc la filtru nu mai are ce sa iti faca daca nu ti-a facut poza la numar, simplu :)

poi si atunci de unde sa stie unde sa trimita poze, si la cine? :blink:

 

Cred ca esti blond.. :)

Editat de daniela_ciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pai Hayabusha din 2000 la 308kmph reali arata 340 "pe ceas" ......e drept ca cu manosh nu digital.......deci ;)

Sau alt ex pe care-l stiu sigur ZZR 1100 din '96 la 284 reali (vit lui maxima) arata 315.

Poate numai la astea de 600 diferentza e de max 20kmph.

 

Omule, eu ti-am zis diferenta din ce aveam eu pe ceas si ce m-a luat radarul..(in diferite ocazii)...asta cu Busa...nu stiu unde ai fost tu cu 340 (pe ceas), sa te prinda radarul si sa-ti spuna gagii in blue ca aveai "doar" 308...

Iar despre exemplul pe care "il stii sigur"...haide mon cher...nu sunt copil sa cred ce "ai auzit" tu prin reviste.

 

Dar...o fi cum spui tu... :cheers:

 

Si..."astea de 600" ...??? ce vrei sa spui?...eu calaresc un Suzuki TL 1000 R....nu am spus nimic de 600

 

Oamenii au depus contestatie. :banana:

 

 

 

 

Nu au oprit la militie. I-a gasit militia intr-un peco la multi km. :blbl:

 

 

Pai...raspunsul e simplu in cazul asta...n-am fost eu sefu'...

 

Sa explic putin...polutia romana nu are cum sa dea o amenda la comun...asa ca, servesc baietii cate un PV separat fiecare.Odata contestat, in instanta, apare nevoia organului de a dovedi fapta...moment in care, toata lumea striga sus si tare..."nu am fost noi sefuuu' ...noi ne plimbam...aaa...din directii diferite chiar, si intamplator ne-am intalnit in benzinaria cutare si..aaa...am stat la un Mountain Dew sa prindem curaj" :friends:...fara poza, baietii nu au ce sa le faca. Trebuie sa aduca martori civili (lucru pe care il pot face si motoristii in cauza)

 

Unica problema in cazul asta e umblatura rezultata ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
O sa rizi da' E85 nu e sosea de 4 benzi. Este drum european de 2 benzi + acostament. Partea de carosabil situata inspre extremitatile drumului nu este considerata banda de circulatie.

 

Cred ca si tu o sa razi, dar anumite sectoare CHIAR au 4 benzi (nu toate...in procent mare e cum ai spus tu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...