Sari la conținut

Kawasaki Zxr 400


gabi_tro
 Share

Postări Recomandate

Sunt incepator si vreau un Kawasaki Zxr 400. Am auzit ca e destul de buna pt incepatori, nu e nici foarte scumpa, toate bune si frumoase, dar am auzit si ca nu prea s ar gasi piese pt ea :kiss: e adevarat? K nici sa o iau si sa stau cu ea pe bara daca nu gasesc o piesa cand se strica nu mi covine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ti-a zis ca nu se gasesc piese? 'Baietii' ? :kiss: Se gasesc piese, motoreta e frumoasa si e si buna pentru un incepator! Succes la achizitionare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca sunt doua modele, sau mai multe? ca toata lumea vorbeste de model Japonia :-?? si m ar mai fi interesat care sunt diferentele de la modelul din 96 fata de cel din 2000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiue eu sunt vreo 3 modele...japonia ( 180 km/h pe bord ) , europa (240 km/h pe bord ) si mai e de SUA (bordul in mile ) ... :kiss: piese gasesti , dar sa stii ca sunt destul de scumpe :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

consumabile mai gasesti, dar nu pe toate gardurile. Carene plastice si alte nebunii din astea, doar din dezmenbrari. Piese de motor de cadru noi noute....i-ati gandul; cel putin eu nu stiu de unde. Insa pana acum nu am vazut nici un ZXR din asta de 400 care sa nu fi fost desfacut de zeci de ori, care sa mai aiba toate suruburile la fel, imperechiate, care sa fi fost desfacut frumos fara sa se cunoasca rau urme pe capetele suruburilor, etc.... Sunt motociclete ce au trecut cu precadere prin mainile incepatorilor, si se vad semnele pe ele. Nu zic ca nu sunt motociclete ok in tara asta care dupa atatia ani sa fie pastrate in stare foarte buna... spun doar ca eu unul nu am intalnit un astfel de model care sa indeplineasca lucrurile de mai sus!

Bafta la achizitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult, vad ca esti fan. e buna pt incepator? sau ma tavalaesc cu ea in fiecare zi :kiss:

 

ah si poate mi spui si cate kg are :P daca vrei :cheers:

 

greutate la plin : 186.0 kg

 

De cazut cu ea n-o sa cazi in fiecare zi ( nu cred ca exista asa ceva ) dar de trantit , scapat , cazut tot o sa se intample. Toti scapa motocicleta sau cad cu ea mai devreme sau mai tarziu :lol:

 

PS: si eu tot zx4r am vrut ca prima motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

greutate la plin : 186.0 kg

 

De cazut cu ea n-o sa cazi in fiecare zi ( nu cred ca exista asa ceva ) dar de trantit , scapat , cazut tot o sa se intample. Toti scapa motocicleta sau cad cu ea mai devreme sau mai tarziu :kiss:

 

PS: si eu tot zx4r am vrut ca prima motocicleta.

si? ai pus o jos ?:lol:

 

si, ai pus o jos ?:P

 

ah si inca ceva care sunt diferentele intre una din 94 si una din 97 sa zicem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n am gasit nimic la adresa aia despre zxr 4 :kiss:

 

gresala mea ..n am cautat unde trebuia :lol:..tare siteul

 

piese, accesorii pt ea unde ar trebui sa caut ?

 

de fapt ma intereseaza un capac monopost..daca aveti idee de unde as putea sa achizitionez asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piese, accesorii pt ea unde ar trebui sa caut ?

de fapt ma intereseaza un capac monopost..daca aveti idee de unde as putea sa achizitionez asa ceva

 

bobocule, nici n-ai urcat inca pe motor (ba chiar am impresia ca nici n-ai cumparat-o inca!!!) sa vezi ce si cum si ai si inceput cu modificarile?!?!? primul pas ar trebui sa fie, in opinia mea, echipamentul complet, revizia motocicletei, si crash padurile, in exact aceasta ordine...mai apoi, poate sa vina si capacul monopost

nu mi-o lua in nume de rau! bafta la motor si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

la zx4r nu e capac monopost, ca la hayabusa sau altele .. ca sa-l faci monopost se schimba toata carena codita + suau. am vazut prin poze si ii cam schimba aspectul motocicletei, incepe sa arate codita ca o yamaha fzr d-aia veche(1988-90). mie personal mi se pare ca o urateste si e prea mare bataia de cap sa schimbi toata coada. l-as ruga pe Luc_zxr ne dea si noua un link sau sa ne zica ce-i Germanica aia de care a zis, ca as cauta si eu ceva piese pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Sal,mi-am cumparat si eu un zxr400 din 99( cup edition) ca prim motor,pot spune ca e foarte K pentru un incepator ca mine,desi am doar vreo 55-56 de kg si 170cmc ma descurc foarte bine cu ea,am avut probleme doar cand am vrut sa dau in spate,imi este f greu(are 185 kg) in rest e super,nu e nervoasa,dupa 8000 de ture dabia incepe cu adev sa traga,intr-un cuvant e foarte usor de condus daca sti sa te stapanesti,am iesit cu ea o singura data pe bucuresti pitesti,mi-a fost cam frik dar am ajuns la 170 cu ea,mai mult nu m-am riscat,pentru inceput e si asa mult :P

Cat despre"chestii"utile,eu am cautat pe louis si am gasit:placute de frana,discuri de frana,kit de lant,filtre si tot felul de maruntisuri pentru zxr400,pentru toate modele de zxr(3 la numar),iar piese direct de la Kawa motors comanda si iti ajung in circa 2 saptamani.Cam atat am spus si eu,numai bine si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am eo un zxr de vanzare....din `95...43000 km ....arata cam ...de incepator...esteticu e cam...aiurea....dar motoru merge brici....monospost...se gaseste...am gasit sa`mi iau...dar din anglia...si nu avea comanda directa in romania...trebuia sa trimit in germania apoi in romania....prea complicat prea multi bani ...uite nr meu daca vrei sa vb. 0767 101 169 Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciprian, iti dau eu un filtru de aer sport K&N la 2 mil. E sh, dar dupa cum stii filtrul sport are lifetime warranty. Adica il speli, il dau cu zmacolina si e ca nou.

 

200 ron la baiatu :D

 

Ca fapt divers, dezmembrez un ZXR 400 L 1996.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...