Sari la conținut

Din Seria 3 Pe Un Piagio


BackSlash
 Share

Postări Recomandate

3 ingrediente : Un Ducati 748, un caine vitezoman plictisit de viata si un TATA IDIOT pe un piagio cu cei 2 copii

 

Eram la un bun prieten la garaj, ne chinuiam de zor sa schimbam o supapa la un 748, totul bine si frumos, reusim manevra si prietenul meu zice hai sa vedem cum merge... Il ia el, si pleaca pe o straduta, cand vad pe contrasens un piagio cu 3 persoane pe el. Ce era mai trist e ca cele 3 persoane erau IDIOT DAD, fiul cel mic (5-6) ani si ficasa (11-12) ani, toti fara nici macar o protectie.

Pe cealalta parte a drumului se afla un caine...plictisit... fara chef de viata statea la umbra. Vazandu-l pe prietenul meu si fiind probabil excitat de sunetul bestial scos de esapamentul motorului care rula cu o viteaza extraordinara de 10 km/h, se hotaraste s-o ia si el putin la fuga , sa faca o liniuta cu pretenul meu sau ceva de genul asta...

Asa ca neasigurandu-se cainele vrea sa treaca strada, nevazand acel super piagio cu 3 persoane pe el care deasemenea rula cu o viteza nebuneasca (cam 20km/h)

Rezultat : Piagio da peste cainele plictisit, intorcandu-se in aer cu toti cei 3 pasageri, care erau adunati pe jos precum un kebab nereusit. Am incremenit vazand ca era si copilul cel mic...am fugit repede spre ei, din noroc pentru el a picat chiar pe al sau TATA IDIOT scapand fara nici o zgarietura, fiica era putin sparta la cot si genunchi, iar IDIOT DAD era tot julit in barba si ziceau ca il dor dintii.

Vazand ca totul e ok, (inclusiv cainele vizetoman care si-a reluat pozitia de mai devreme, tolanindu-se la umbra fara nici un fel de remuscare pentru accidentul care l-a produs) i-am spus tatalui idiot ca regret amarnic ca mai are dintii aceia in gura, si data viitoare sa isi ia o motocicleta cu atas daca vrea senaztii tari.

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu sa intamplat mai rau !!! Putea unul din copii sau chiar tatal sa cada intr-o parte sa dea cu capul de ciment si ala era !!! Dar totusi 3 pe un scuter??? E prea de tot !!! Si fara pic de protectie fie o casca fie ea cat de amarata si tot proteja ceva :| e trist ca se intampla asemenea cazuri!!! SCUTERELE AR TREBUI INTERZISE PT CEI CE NU AU UN CURS DE LEGISLATIE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu sa intamplat mai rau !!! Putea unul din copii sau chiar tatal sa cada intr-o parte sa dea cu capul de ciment si ala era !!! Dar totusi 3 pe un scuter??? E prea de tot !!! Si fara pic de protectie fie o casca fie ea cat de amarata si tot proteja ceva :| e trist ca se intampla asemenea cazuri!!! SCUTERELE AR TREBUI INTERZISE PT CEI CE NU AU UN CURS DE LEGISLATIE !!!

Tocmai de inconsienta lui ma miram si eu, totusi era cu 2 copii, scenariul putea fi mult mai urat...Partea "buna" zic eu e ca a picat el pe ciment si bebelu mic a picat pe el dar se putea si altfel, doamne fereste bine ca a fost doar atat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si data viitoare sa isi ia o motocicleta cu atas daca vrea senaztii tari.

 

Ride safe!

si casti pt copii...sau macar oale de la bucatarie in cazul lor

 

acu s-au speriat, si banuiesc ca nu se mai suie droaie pe scuter...bine ca-s teferi copiii aia

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si avand un curs de legislatie, nu poti lua inca doi copii cu tine pe scuter? :kiss:

Daca te inchipui in Germania si ti-e si frica sa nu iei o amenda cu 3 cifre in Euro (ca asta cred eu ca e principalul factor civilizator nemtesc - amenda care e mare si se plateste) poate iti aduci aminte ca nu ai voie deloc cu pasager sub 7 ani pe motor si numai in atas la aia pana in 14 ani.

Oricum eu am vazut mari piloti de scuter care mergeau in picioare pe platforma ca nu ajungeau de loc sa stea cu fundul pe scaun (si asta pe scutere din alea mici de 70-85kg), asa ca probabil nu aveau nici 12 ani. Pe langa parintii inconstienti aici cred ca are o mare doza de vina si politia ca nu da amenzile cre se cuvin pentru asemenea aberatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te inchipui in Germania si ti-e si frica sa nu iei o amenda cu 3 cifre in Euro (ca asta cred eu ca e principalul factor civilizator nemtesc - amenda care e mare si se plateste) poate iti aduci aminte ca nu ai voie deloc cu pasager sub 7 ani pe motor si numai in atas la aia pana in 14 ani.

daca erai mai atent observai ca dadusem reply-ul ala cuiva, referitor la interdictia de a mai merge pe scuter fara cursul de legislatie...sunt de acord cu el, si asa si este, dar, cu un curs, sau fara, cu amenzi de milioane sau fara, daca unu-i bou, oare nu poate sa faca asa tampenie?si stiu ca n-ai voie sub o varsta pe motor, dar uite ca n-ai ce le face...se suie si de 10 ani pe scuter, si abia stiu sa citeasca pe o pancarda "Ploiesti"

 

la asta ma refeream...prostii sunt prosti, si poti sa le spui, arati, dai amenzi cat vrei, ca pana nu fac buf ca nenea din cazu de fata nu cred ca realizeaza...bine ca nu s-a terminat tragic pt copii

 

PS: io tot ma mir ca mereu isi iau amenda aia sarmani, pe cand aia plini de bani si smecheriti n-au niciun gret :kiss: o fi normal asa?deh, romania

 

apropo...nu intrebam pt informarea mea personala....stiam ca n-ai voie prin lege sa faci asta :lol:

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, dar cainii vagabonzi care sar la tine cand te dai pe doua roti motorizate sau nu, cine dracu si mai ales CAND o sa-i adune? Sau un BMW Dakar nu poate sa cada daca ii sare un caine in fata?

 

Cainele se numeste "Grivei", este angajat part-time la politia comunitara a sectorului 3 si stie sa numere pana la 2. Cand acest numar este depasit, intervine ca si in cazul de fata. De fapt meritul in sfarsitul fericit al acesui caz, este 100% a cainelui. A fost premiat cu un ciolan de vita si 2 zile repaus la umbre. Bravo Grivei, sa fii vigilent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un 748 nu ar trebui sa apara niciodata in filmele cu prosti

 

trebuia sa spui si tu generic "eram cu un motor"... :crack:

 

Perfect de acord cu afirmatia ta! 748-le e model pentru inteligenti si orice alaturare sau apropiere de idioti este pur intamplatoare si necolncludenta!

 

P.S. Bestial avatar ai ma! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...