Sari la conținut

Scuterele Vento Triton R4


claus69
 Share

Postări Recomandate

Cunoaste cineva , detalii despre aceasta marca de scutere ? Exista reprezentanta , magazin a acestei marci ? In afara de informatiile de pe vento.com , nimeni nu stie ce fel de scuter e acesta ? Cunosc pe cineva care a cumparat un astfel de scuter , insa nu il poate inscrie , pentru ca , nu are cartea tehnica . Scuterul a fost cumparat nou -nout , in cutie , iar amicul meu care il detine , este foarte multumit de scuter . Cel care i l-a vindut , importa scuterele direct din state , se pare , insa nu detine cartea tehnica a acestor scutere , si astfel , amicul meu nu poate inscrie scuterul la rar si nici la primarie ; circula cu el prin oras fara numar .

 

:crack: As dori sa cumpar si eu un scuter Vento Triton R4 , dar numai daca vinzatorul asigura toate actele necesare inscrierii la rar si primarie . Cunoaste cineva , un dealer SERIOS care vinde astfel de scutere ? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

scuterele vento triton sunt produse pentru piata din usa, in europa de est ele se numesc Motowell Magnet City, iar pentru piata din Italia sunt produse sub numele de Vinci Apache RX8. Se gasesc in Romania cu toate actele available.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant...

am cunoscut un tip, romanas intors din state, acum cativa ani, 2004 sau 2005, care vroia sa le aduca in ro. mi-a spus o poveste cu investitori milionari din america, scutere in cutii cu sutele in depozit in buc, si tot asa. Eu ar fi trebuit sa-i fac PR dar cand l-am vazut ca ma ia cu povesti d-astea i-am atras atentia ca daca venea in 1990 il mai credeam... am tot asteptat sa ne intalnim si a doua oara

 

mai stiu ca-l chema bogdan si avea tel 0729909909. asta ca sa stie lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant...

am cunoscut un tip, romanas intors din state, acum cativa ani, 2004 sau 2005, care vroia sa le aduca in ro. mi-a spus o poveste cu investitori milionari din america, scutere in cutii cu sutele in depozit in buc, si tot asa. Eu ar fi trebuit sa-i fac PR dar cand l-am vazut ca ma ia cu povesti d-astea i-am atras atentia ca daca venea in 1990 il mai credeam... am tot asteptat sa ne intalnim si a doua oara

 

mai stiu ca-l chema bogdan si avea tel 0729909909. asta ca sa stie lumea.

 

 

Amicul meu , cel care a cumparat un scuter Vento Triton R4 , a desfacut el insusi cutia in care era ambalat ,,motorul'' . Cel care i l-a vindut , mai avea vre-o 10 bucati , in cutii , nepipaite , exact ca si cele pe care le poti vedea pe www.vento.com - intrii la site-ul pentru USA . Amicul meu e foarte multumit de acest scuter , care ,,fuge'' cu 80 km/h , fara sa fie schimbat ceva la motor (netunarit) . Eu personal , tin neaparat sa cumpar unul lafel , dar din pacate , cel care le vinde (nu are un magazin , anume ; le tine depozitate intr-un garaj ) nu are carte tehnica a scuterului (nici o bucata carte tehnica) desi are de vinzare , dupa cum am spus , multe scutere. Deci , daca eu cumpar un astfel de scuter , voi fi nevoit sa circul cu el , fara numar , neinmatriculat la primarie , fara RAR facut . De aceea , am intrebat aici pe forum , daca cineva cunoaste vre-un magazin , unde se vind scutere Vento Triton R4 care sa fie cu carte tehnica , omologat RAR SI IN ACEST FEL SA I-MI CUMPAR SI EU UNU' , PE CARE SA IL POT INMATRICULA SI SA CIRCUL CU EL IN MOD LEGAL .

 

Atasez fotografii cu scuterul Vento Triton R4 , facuta in ziua in care amicul meu l-a cumparat si altele , facute dupa vre-o luna :

 

 

PS : ASTEPT COMENTARII , CE PARERE AVETI , VENTO E UN SCUTER BUN ?

post-39877-1217428490_thumb.jpg

post-39877-1217428777_thumb.jpg

post-39877-1217428816_thumb.jpg

post-39877-1217428861_thumb.jpg

post-39877-1217428904_thumb.jpg

post-39877-1217428933_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cele mai urate scutere la cat costa noi poti sa ti iei un Generic XOR ceva calumea la mana a 2a (Pe multi i-am auzit ca se plang de firma Generic, modelul XOR este proiectat de cel care a proiectat toate modele KTM!, cu o toba sport si un kit de 70cc se duce in 120 merita toti bani!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Mar interesa si pe mine un scuter vento triton, imi puteti da si mie o persoana de contact de unde as putea achizitona unul.

Si daca se poate cateva detalii gen:

de ce nu merge inmatriculat?

pretul?

 

mersi frumos

Editat de mihneaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Mar interesa si pe mine un scuter vento triton, imi puteti da si mie o persoana de contact de unde as putea achizitona unul.

Si daca se poate cateva detalii gen:

de ce nu merge inmatriculat?

pretul?

 

mersi frumos

 

 

 

 

 

Am gasit pe okazii . ro un anunt de vinzari scutere vento triton ; intra pe okazii si introdu la cautare avansata scuter vento triton r4 . Acolo am gasit pe cel care vinde aceasta marca de scutere .

 

O zi buna !

 

ps: daca cineva afla cumva , de unde pot achizitona un scuter vento triton , cu toate actele necesare inscrierii in circulatie ( dar nou ; 0 km ! ) va rog sa i-mi dati de veste:cheers: :lol: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuterele vento triton sunt produse pentru piata din usa, in europa de est ele se numesc Motowell Magnet City, iar pentru piata din Italia sunt produse sub numele de Vinci Apache RX8. Se gasesc in Romania cu toate actele available.

 

Va sfatuiesc sa mergeti la oftalmolog. Aveti mari probleme cu vederea. Maryus, respectiv dealerul pe romania al scuterelor motowell v-a spus clar ca nu exista marca aia pe care voi o cautati. Parca sunteti copii mici. Vreau "VENTO TRITON". Vai ce nume, ce marca. Dati un pm si va face un pret la scuterul pe care l-ati aratat in poza, poate are doar alta culoare si poate nu are casca, in rest are 0Km si cate vreti voi. Si pentru pareri dati un pm lui dezkreator, el are unu.

 

Acu v-ati lamurit? E topicul vostru si nu cititi ce e in el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai inteligibil post din ultima suta de ani! Fantastic. Tu pricepi ceva din ce ai scris aici?

 

1. Designul la XOR este facut de o firma din austria care a proiectat UN SINGUR KTM ! Deci aberezi.

 

2. Eu am XOR cu kit Malossi de 70 si toba sport + carburator modificat+role variator si nu trece de 100 si asta fiindca sunt eu usor.

Si nu va trece niciodata fara CDI modificat si fara alt grup primar si alt variator + ambreiaj. Iar aberezi.

 

3. Stii pe multi care se plang de Generic? Vai, ce marfa. Iar aberezi. Nu sunt asa de multi proprietari, darmite aia ce se plang.

Vb lui Einstein, is o gramada de piese chinezesti pe ele, austriacul a facut destul de putine pt XOR. Dar asta nu le face proaste sau bune, prost e ala de nu stie la ce e bun un scuter si pt ce a fost facut.

 

 

cele mai urate scutere la cat costa noi poti sa ti iei un Generic XOR ceva calumea la mana a 2a (Pe multi i-am auzit ca se plang de firma Generic, modelul XOR este proiectat de cel care a proiectat toate modele KTM!, cu o toba sport si un kit de 70cc se duce in 120 merita toti bani!)
Editat de mugurg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Amicul meu , cel care a cumparat un scuter Vento Triton R4 , a desfacut el insusi cutia in care era ambalat ,,motorul'' . Cel care i l-a vindut , mai avea vre-o 10 bucati , in cutii , nepipaite , exact ca si cele pe care le poti vedea pe www.vento.com - intrii la site-ul pentru USA . Amicul meu e foarte multumit de acest scuter , care ,,fuge'' cu 80 km/h , fara sa fie schimbat ceva la motor (netunarit) . Eu personal , tin neaparat sa cumpar unul lafel , dar din pacate , cel care le vinde (nu are un magazin , anume ; le tine depozitate intr-un garaj ) nu are carte tehnica a scuterului (nici o bucata carte tehnica) desi are de vinzare , dupa cum am spus , multe scutere. Deci , daca eu cumpar un astfel de scuter , voi fi nevoit sa circul cu el , fara numar , neinmatriculat la primarie , fara RAR facut . De aceea , am intrebat aici pe forum , daca cineva cunoaste vre-un magazin , unde se vind scutere Vento Triton R4 care sa fie cu carte tehnica , omologat RAR SI IN ACEST FEL SA I-MI CUMPAR SI EU UNU' , PE CARE SA IL POT INMATRICULA SI SA CIRCUL CU EL IN MOD LEGAL .

 

Atasez fotografii cu scuterul Vento Triton R4 , facuta in ziua in care amicul meu l-a cumparat si altele , facute dupa vre-o luna :

 

 

PS : ASTEPT COMENTARII , CE PARERE AVETI , VENTO E UN SCUTER BUN ?

 

 

DA am o parere acest scuter nu prinde 80km real la bord iti arata mai mult decat prinde :D)))))))))))))))))))))am observat ca acolo sunt mile dar nu e calculat bine ceasul de kilometraj si iti arata mai mult decat viteza reala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA am o parere acest scuter nu prinde 80km real la bord iti arata mai mult decat prinde :D)))))))))))))))))))))am observat ca acolo sunt mile dar nu e calculat bine ceasul de kilometraj si iti arata mai mult decat viteza reala

logic...mie unde imi arata 80 era de fapt 62-65 km\h..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA am o parere acest scuter nu prinde 80km real la bord iti arata mai mult decat prinde :D)))))))))))))))))))))am observat ca acolo sunt mile dar nu e calculat bine ceasul de kilometraj si iti arata mai mult decat viteza reala

 

 

AMICUL MEU , A VERIFICAT VITEZA MAXIMA A SCUTERULUI VENTO TRITON R4 NU CITIND VITEZOMETRUL DE LA GHIDONUL SCUTERULUI , CI MERGIND IN PARALEL CU UN AUTOTURISM !! ! ACUL VITEZOMETRULUI DE LA SCUTERUL LUI (VENTO TRITON R4) ARATA PUTIN PESTE 50 DE MILE /h .

 

EU NU VREAU SA MA CONTRAZIC CU NIMENI PE TEMA ASTA ( VITEZA MAXIMA A SCUTERULUI VENTO TRITON ) !!! EU DOAR AS VREA SA I-MI CUMPAR SI EU UN SCUTER DE ACEEASI MARCA , DAR CU RAR -UL FACUT(OMOLOGAT ; VENTO TRITON NU E OMOLOGAT IN ROMANIA ) !!! CEL CARE VINDE SCUTERE VENTON TRITON R4 NU ARE OMOLOGARE PENTRU ACEASTA MARCA DE SCUTER ! E SUKAR SI FIABIL , DE ACEEA VREAU SA-MI CUMPAR SI EU UN SCUTER CA ACESTA , DAR NUMAI CU ACTE 100/100 LEGALE , CU RAR SI OMOLOGARE ; ADICA NU VREAU SA CUMPAR SCUTERUL , SI DUPA ACEEA SA STAU EU ZILE INTREGI PE LA RAR , SA IL OMOLOGHEZ INDIVIDUAL !!! CEL CARE VINDE SUCTERE VENTO TRITON , LE DA CU 900 EURO , IAR EU , CA SA-L OMOLOGHEZ INDIVIDUAL , TREBUIE SA MAI DAU NISTE BANI , SI CHIAR SI ASA , CRED CA NU IL POT OMOLOGA , PT CA , VINZATORUL NU ARE CARTE TEHNICA A SCUTERELOR ! ARE NUMAI O BROSURA CU CARACTERISTICI SI MOD DE INTRETINERE , CARE NU TINE LOC DE CARTE TEHNICA !

 

STIE CINEVA , CUM POT INSCRIE , OMOLOGA , RAR , PT ACEASTA MARCA DE SCUTERE ???? AICI AM VAZUT EU DETALII DESPRE ACEST SCUTER : WWW.VENTO.COM - SITEUL PENTRU USA .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate esti un robot. N-ai pic de minte. Eu iti explic atat de mult...si tu tot cu IQ-ul tau o ti...in primul rand nu mai repeta VENTO TRITON PENTRU CA IN ROMANIA NU EXISTA. HAI SA FIU SI EU JMECHER CA TINE SA SCRIU CU MAJUSCULE. TI-AM SPUS CLAR VORBESTE CU CEI DE LA MOTOWELL, ACEASTA MARCA FIIND ECHIVALENTUL VENTO-ULUI TAU IN ROMANIA. CHIAR NU TE DUCE CAPUL?

 

P.S: DECI SA REVENIM, SCUTERUL ACESTA, VENTO TRITON, ESTE UN SCUTER, ADICA VENTO TRITON, DECI EU VREAU VENTO TRITON, DEOARECE AM CITIT DESPRE VENTO TRITON, CA VENTO TRITON ESTE FIABIL SI CA VENTO TRITON PRINDE 80 LA ORA, DE-AIA EU VREAU VENTO TRITON. SE NUMESTE ALTFEL IN ROMANIA DRAGA VENTO TRITONULE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate esti un robot. N-ai pic de minte. Eu iti explic atat de mult...si tu tot cu IQ-ul tau o ti...in primul rand nu mai repeta VENTO TRITON PENTRU CA IN ROMANIA NU EXISTA. HAI SA FIU SI EU JMECHER CA TINE SA SCRIU CU MAJUSCULE. TI-AM SPUS CLAR VORBESTE CU CEI DE LA MOTOWELL, ACEASTA MARCA FIIND ECHIVALENTUL VENTO-ULUI TAU IN ROMANIA. CHIAR NU TE DUCE CAPUL?

 

P.S: DECI SA REVENIM, SCUTERUL ACESTA, VENTO TRITON, ESTE UN SCUTER, ADICA VENTO TRITON, DECI EU VREAU VENTO TRITON, DEOARECE AM CITIT DESPRE VENTO TRITON, CA VENTO TRITON ESTE FIABIL SI CA VENTO TRITON PRINDE 80 LA ORA, DE-AIA EU VREAU VENTO TRITON. SE NUMESTE ALTFEL IN ROMANIA DRAGA VENTO TRITONULE.

 

 

TOT I-TI PLACE SA TE CONTRAZICI !.............................................................................................................................................................................................................. MIE NU ! ............................DAR AM SA POSTEZ INCA UN SET DE FOTOGRAFII , CU ,,VENTO TRITON R4 '' , SCUTERUL AMICULUI MEU . EL LA CUMPARAT , CA SA INTELEGI SI TU , CA SA INTELEGI , DE AICI , DIN ROMANIA , BUCURESTI . CEL CARE VINDE ACESTE SCUTERE LE VINDE LEGAL , CU FACTURA TOT , TREABA SOCOTEALA , DAR NU POATE OFERI CARTE TEHNICA ,SI NU POATE FI INSCRIS , POATE DOAR PRIN VRE-O COMUNA , PRINTR-UN SAT , PT CA , CEI DE LA RAR , CA SA-I FACA TALON , AU NEVOIE DE CARTEA TEHNICA A SCUTERULUI . EU AM INTREBAT AICI, PE FORUM , DACA CINEVA , STIE CUM SE POATE REZOLVA CU RAR-UL . PT CA , VREAU SA-MI CUMPAR SI EU UNU' DAR NUMAI CU RAR-UL FACUT ! ............... NU STIU DE CE TOT TE DAI MARE LA APA MICA , DACA NU STII CUM STAU LUCRURILE IN PRIVINTA ACESTEI MARCI DE SCUTERE.................. EU NU AM JIGNIT PE NIMENI SI AM VB FRUMOS !! VAD CA MA FACI ROBOT , ,,JMECHER'' (SE SCRIE SMECHER , DE FAPT) , SI CA NU MA DUCE CAPUL !!!111 APRECIEZ CA INCERCI SA MA FACI SA INTELEG CEVA , DAR MAI INTII , IA MAI INFORMEAZA-TE , EXISTA SAU NU , SCUTERE VENTO TRITON R4 IN ROMANIA ! ..................... DE ACEEA , AM SA MAI PUN NISTE FOTOGRAFII CU SCUTERUL AMICULUI MEU , CA SA TE CONVINGI CA , VENTO EXISTA SI IN ROMANIA , IMPORTATE DIN USA . ........... IN CITEVA ZILE AM SA PUN SI POZELE PROMISE , CA SA VEZI CU OCHII TAI CA ACEST SCUTER TOTUSI , EXISTA ...............

 

O ZI BUNA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia ma scuterul de unde l-a luat si tovarusl tau si ii faci omologare individuala. Si mai lasa-ne!

 

 

Pt omologare individuala trebuie COC - Certificate of Conformity cu nr de omologare pe UE . Daca sunt facute pt piata americana s-ar putea sa nu aiba , deci adio omologare individuala !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai blocat pe Vento Triton R4? Omule, mai intai urca-te un scuter, oricare, si apoi hotaraste-te ce vrei ca din ce vezi la altii...

Rolly ti-a indicat f clar echivalentul lui in Romania: Motowell. Urca-te pe unul si vezi daca este vreo diferenta.

 

Aah si inca ceva CAPS OFF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOT I-TI PLACE SA TE CONTRAZICI !.............................................................................................................................................................................................................. MIE NU ! ............................DAR AM SA POSTEZ INCA UN SET DE FOTOGRAFII , CU ,,VENTO TRITON R4 '' , SCUTERUL AMICULUI MEU . EL LA CUMPARAT , CA SA INTELEGI SI TU , CA SA INTELEGI , DE AICI , DIN ROMANIA , BUCURESTI . CEL CARE VINDE ACESTE SCUTERE LE VINDE LEGAL , CU FACTURA TOT , TREABA SOCOTEALA , DAR NU POATE OFERI CARTE TEHNICA ,SI NU POATE FI INSCRIS , POATE DOAR PRIN VRE-O COMUNA , PRINTR-UN SAT , PT CA , CEI DE LA RAR , CA SA-I FACA TALON , AU NEVOIE DE CARTEA TEHNICA A SCUTERULUI . EU AM INTREBAT AICI, PE FORUM , DACA CINEVA , STIE CUM SE POATE REZOLVA CU RAR-UL . PT CA , VREAU SA-MI CUMPAR SI EU UNU' DAR NUMAI CU RAR-UL FACUT ! ............... NU STIU DE CE TOT TE DAI MARE LA APA MICA , DACA NU STII CUM STAU LUCRURILE IN PRIVINTA ACESTEI MARCI DE SCUTERE.................. EU NU AM JIGNIT PE NIMENI SI AM VB FRUMOS !! VAD CA MA FACI ROBOT , ,,JMECHER'' (SE SCRIE SMECHER , DE FAPT) , SI CA NU MA DUCE CAPUL !!!111 APRECIEZ CA INCERCI SA MA FACI SA INTELEG CEVA , DAR MAI INTII , IA MAI INFORMEAZA-TE , EXISTA SAU NU , SCUTERE VENTO TRITON R4 IN ROMANIA ! ..................... DE ACEEA , AM SA MAI PUN NISTE FOTOGRAFII CU SCUTERUL AMICULUI MEU , CA SA TE CONVINGI CA , VENTO EXISTA SI IN ROMANIA , IMPORTATE DIN USA . ........... IN CITEVA ZILE AM SA PUN SI POZELE PROMISE , CA SA VEZI CU OCHII TAI CA ACEST SCUTER TOTUSI , EXISTA ...............

 

O ZI BUNA

 

 

................ Ia vezi , asta ce este ? poate nu e vento totusi , poate sunt aplicate doar niste abtibilduri si de fapt e alt ceva -----

post-39877-1219181151_thumb.jpg

post-39877-1219181191_thumb.jpg

post-39877-1219181416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e tare r4 asta vad ca are si ABS :makeout: cred ca e scuterul viitorului :P :makeout:

 

 

vaiii ce scuter...ala e r6 nu? exc nu scoateti?sau varianta supermoto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vaiii ce scuter...ala e r6 nu? exc nu scoateti?sau varianta supermoto?

 

 

Pai intra pe www.vento.com si vezi si tu cind apare ............. :kali:

 

vaiii ce scuter...ala e r6 nu? exc nu scoateti?sau varianta supermoto?

 

 

 

........... Da , este adevarat , are ABS , PE ROATA DIN FATA ! .............. Intrebare : toate scuterele au ABS pe roata din fata ? ......... Tu unde ai ABS ?? ;) ................

 

:D :crack: :peace: Probabil ca ai ABS ACOLO UNDE TE SCARPINI :scratch: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor nu va luati de el...asa e la 4 clase. Daca mai adaogi si ca e prima data cand foloseste un calculator...iti dai seama. IQ asta e praf. In loc de IQ la tine ar trebui sa se numeasca WC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor nu va luati de el...asa e la 4 clase. Daca mai adaogi si ca e prima data cand foloseste un calculator...iti dai seama. IQ asta e praf. In loc de IQ la tine ar trebui sa se numeasca WC.

 

 

Ai scris pe site de 1000 de ori , dar numai aiureli ! SE SCRIE ,,ADAUGI '' NU CUM AI SCRIS TU , MAI SUS ! Te bagi in seama ca musca la wc ! Tu vorbesti de IQ ??? tU CARE ESTI SEMI ANALFABET ? Vezi de treaba ta , si nu te mai baga singur in seama ca nimeni nu e interesat de laturile pe care le dai afara pe gura si le postezi apoi , pe acest site ! STAI CUMINTE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...