Sari la conținut

Accident In Ploiesti - 23.07.2008


ghostrider000
 Share

Postări Recomandate

E PACAT CA N-A FOST DESTUL DE CONSTIENT DE CE SE POATE INTAMPLA! SI MAI NASOL E CA PRIETENII LUI MOTOCICLISTI CU CARE ERA NU L-AU OPRIT SA SE SUIE PE MOTOR! PACA, MARE PACAT!

 

Posibil ca si prietenii lui sa fie cam in aceiasi situatie :unsure: sau au mers o vreme fara permis, nu stiu dar se pare ca in Ploiesti exista un grup destul de numeros care practica sau a practicat sportul asta(condusul fara permis sau fara categoria corespunzatoare) asa ca cine sa-i zic .

Puterea exemplului e foarte puternica daca te invarti printre oameni care merg fara permis e normal sa ti se para firesc.

Oricum pacat, poate zmeii din Ploiesti care merg fara permis invata ceva daca nu loc sus este pentru toate lumea.Din pacate imaginea noastra iar este asimilata cu zmeii respectivi.

 

 

pacat de viata lui si ca nu a apucat sa se bucure de plimbari adevarate cu motocicleta aia

credeti ca daca gigi, misu, costel, ion imi spun sa nu ma dau cu motorul eu chiar ii ascult?

iar problema cu intorsul pe linie dubla continua este CRIMA

 

cu carnet,............ "fara carnet"

cu viteza, fara viteza

cu echipament, fara echipament

 

VINOVATUL PRINCIPAL ESTE CRIMINALUL CARE ITI INTOARCE MASINA IN FATA

SI CARE SCAPA DE MULTE ORI

 

AICI E BUBA IN LEGISLATIE

 

DACA AR STII CA FACE 25 DE ANI DE INCHISOARE

CA I.A FOST LENE SA MEARGA INCA 10 - 20 DE KM SI SA INTOARCA LEGAL

NU AM MAI MURI CA NISTE CAINI SUB ROTILE LOR

 

 

Si daca ai face si vreo 10 ani pentru mersul fara permis pe drumurile publice cu siguranta ar fi si mai putine accidente de acest fel.Cand ai cel putin un bou care iti intoarce in fata pe zi ,deja te obisnuiesti si ajungi sa-i cunosti si sa-i anticipezi.La ce bun te ridici pe o roata daca habar nu ai ce vor sa faca ceilalti participanti la trafic.Din pacatae cred ca e al nspelea accident produs dupa acelasi tipar:tanar,fara permis,fara experienta(experienta inseamna calatorii de sute de km nu ridicatul pe o roata in fata blocului)si pe motor de viteza. Orice campanie antiaccidente initiata de noi devine fara folos daca cei care ar trebui sa asculte ii doare in paispe.

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

fara permiiis, fara numaaar!

 

bravo, faina figuraa facut tanarul pilot. Da, a nu stiu cata oara zic si eu ca e pacat ca a murit un tanar...dar a murit un tanar bou, infractor.

 

dati cu pietre?

 

Eu unul, nu! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

WRONG! "Bietul copil" fara permis, daca scapa cu viata, se alegea cu dosar penal.....Bine ca nu a tras si pe altii dupa el!

citeste tot ce am scris. nu copia doar o bucatica. m-am referit strict la accident. si chiar si asa am spus ca poate un pic de experienta l-ar fi ajutat poate sa anticipeze sau sa fie mai atent in trafic. si chiar si singur daca mergi pe motocicleta poti trage si pe altii dupa tine...scapi naibii mobra de sub control si ajungi pe trotuar unde merge lumea linistita...sau intr-o statie plina de autobuz. dar again, vb inutil. nimeni nu invata nimic. din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate ghostrider000, e o replica foarte dura...dar nu atat de dura ca pumnii in cap pe care i-as da copilului meu daca l-as prinde cu asemenea "cucuri" in cap... mers fara permis, fara casca macar samd.

 

ianachim are iarasi dreptate cu intorsul pe linie continua. buba cea mai mare este insa atunci cand combinam toate astea la un loc. stiu, poate spune cineva ca daca nu era matache acolo, ala oricum intorcea... drept este a spune asa si e grav ca se intampla. insa daca omusteanu asta nu se suia pe motor (pentru ca NU AVEA VOIE SA IASA LA DRUM PE MOTOR) macar era in viata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am inteles ca nu avea permis,dar avea casca? nu avea viteza ? a franat 6 m?atunci cum sa lovit la cap si a murit ? Asta din cele afirmate de varul lui.Poate cineva sa isi dea cu parerea?

 

Condoleante familiei, RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insa daca omusteanu asta nu se suia pe motor (pentru ca NU AVEA VOIE SA IASA LA DRUM PE MOTOR) macar era in viata...

 

:unsure: :) :)

 

....ALTCEVA NU MAI E DE ZIS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de viata lui si ca nu a apucat sa se bucure de plimbari adevarate cu motocicleta aia

credeti ca daca gigi, misu, costel, ion imi spun sa nu ma dau cu motorul eu chiar ii ascult?

iar problema cu intorsul pe linie dubla continua este CRIMA

 

cu carnet,............ "fara carnet"

cu viteza, fara viteza

cu echipament, fara echipament

 

VINOVATUL PRINCIPAL ESTE CRIMINALUL CARE ITI INTOARCE MASINA IN FATA

SI CARE SCAPA DE MULTE ORI

 

AICI E BUBA IN LEGISLATIE

 

DACA AR STII CA FACE 25 DE ANI DE INCHISOARE

CA I.A FOST LENE SA MEARGA INCA 10 - 20 DE KM SI SA INTOARCA LEGAL

NU AM MAI MURI CA NISTE CAINI SUB ROTILE LOR

Exagerezi, nici macar nu e nevoie sa mearga atat de mult ca nu e pe autostrada, dar bine... a riscat si a intors acolo. Cati poate... nu am facut-o macar o data, dar trebuia sa se asigure si sa cedeze prioritatea de dreapta motociclistului care totusi era acolo. El nu avea permis am inteles, dar daca eram eu sau tu prietene motociclist acolo... atunci, o pateam la fel sau nu? Fiecare sa plateasca pentru vina sa. Baiatul asta a platit cu varf si indesat (au platit si parintii si vor mai plati cate zile or avea, din pacate) si nu ii iau partea caci primul vinovat este el, nu avea ce cauta in trafic fara permis, dar vedeti ce se intampla totusi daca nu aveti rabdare sa luati permisul, va loveste unul si ajungeti la Politie chiar daca nu muriti si stati apoi la mana unuia sau altuia care va intocmeste dosar penal. Prea tanar sa moara...Condoleante familiei si Dumnezeu sa-l odihneasca ! Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate ghostrider000, e o replica foarte dura...dar nu atat de dura ca pumnii in cap pe care i-as da copilului meu daca l-as prinde cu asemenea "cucuri" in cap... mers fara permis, fara casca macar samd.

 

ianachim are iarasi dreptate cu intorsul pe linie continua. buba cea mai mare este insa atunci cand combinam toate astea la un loc. stiu, poate spune cineva ca daca nu era matache acolo, ala oricum intorcea... drept este a spune asa si e grav ca se intampla. insa daca omusteanu asta nu se suia pe motor (pentru ca NU AVEA VOIE SA IASA LA DRUM PE MOTOR) macar era in viata...

 

 

 

Au coborat sfintii pe pamant...oamenii fara pacate.Eu nu inteleg de ce nu va duceti in piata constituiei sa aruncati cu pietre in aia care gresesc pe lumea asta,ati ramane fara pietre la cate greseli se fac.

 

"NU AVEA VOIE SA IASA LA DRUM PE MOTOR"

 

Domnule ZEU ai traversat neregulamentar?dar sincer raspunde....o sa zici ca NU...ai mers cu masina fara CENTURA?pai de cate ori ai facut treaba asta trebuia sa MORI ca asa e logic;)

 

e foarte adevarat ca omu asta a gresit,nu crezi ca a platit cam scump?cred ca era suficient sa isi rupa o mana sau un picior si sa nu se mai urce cateva luni pe motor sau ?

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au coborat sfintii pe pamant...oamenii fara pacate.Eu nu inteleg de ce nu va duceti in piata constituiei sa aruncati cu pietre in aia care gresesc pe lumea asta,ati ramane fara pietre la cate greseli se fac.

 

"NU AVEA VOIE SA IASA LA DRUM PE MOTOR"

 

Domnule ZEU ai traversat neregulamentar?dar sincer raspunde....o sa zici ca NU...ai mers cu masina fara CENTURA?pai de cate ori ai facut treaba asta trebuia sa MORI ca asa e logic;)

 

e foarte adevarat ca omu asta a gresit,nu crezi ca a platit cam scump?cred ca era suficient sa isi rupa o mana sau un picior si sa nu se mai urce cateva luni pe motor sau ?

:unsure:

 

pai daca avea permis si experientza poate isi rupea decat o mana, dar asa a rupt tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"NU AVEA VOIE SA IASA LA DRUM PE MOTOR"

 

Domnule ZEU ai traversat neregulamentar?dar sincer raspunde....o sa zici ca NU...ai mers cu masina fara CENTURA?pai de cate ori ai facut treaba asta trebuia sa MORI ca asa e logic;)

 

E totusi o diferenta intre o contraventie si o INFRACTIUNE dar creierasul vostru prea mic nu intelege asta , si probabil nu o sa inteleaga decat acolo sus sau poate nici acolo.Hai sa va mai zic un secret nu exista nimic dupa :unsure: ,mori gata asta este te duci de tot nu cu ingeri nu cu Dumnezeu ,te duci pur si simplu si te manaca viermi in pamant.Raman doar familia sa te planga si prietenii tembeli care se simt importanti daca pun un rip sau il plang pe hi5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawa, molicel! nicaieri nu am spus ca ar trebui ca toti cei care fac asemenea lucruri trebuie sa moara...citeste atent si vezi ca nu am deloc inversunare impotriva lor. si DA, am mers fara centura, am traversat pe rosu si era sa ma faca unu pasta si de atunci NU mai fac asa chiar daca e miezu noptii si DA, am iesit cu motorul fara permis 100 metri, fara casca si fara echipament, ca sa nu ocolesc doua blocuri pe jos... iar un foarte bun amic mi-a spus atunci "bai, MARE bou mai esti, (cuvant jignitor)!"

 

mi-a spus-o aproape parinteste si mai mult amarat decat nervos...si m-am simtit foarte-foarte prost pentru ca mi-am dat seama ca omul ala chiar tine la mine si vrea sa ma vada motorist. de atunci l-am ascultat in tot ce mi-a zis si am ajuns sa facem ture super impreuna.

 

ma intrebi daca a platit scump? a platit FOARTE SCUMP...a platit al doilea pret din lista... primul era sa ramana in scaun cu rotile sau mai grav, miscandu-si doar pleoapele. a platit ENORM..era poate suficient sa-i futa un amic un cap in gura sa-si adune dintii de pe jos, sau paote era suficient un amic sa-i spuna la fel cum mi se spusese mie. atat timp cat omul ala voia sa inteleaga.

 

acum sa n-o dam din fanta-n sprite sa zicem ca matache nu stia ca NU E VOIE sa mearga fara permis... daca intr-adevar nu stia atunci e mai prost decat prostul, so to speak. iar daca nici un amic nu i-a spus ca nu e bine, duca-se-n frectii asa "amici" - decat cu ei, mai bine fara. si daca i-au spus si pe el l-a durut la floc, atunci e bai mare, pentru ca nimeni nu mai poate spune ca a fost prea mult.

 

daca eu ma joc cu benzina si iau foc, mis e pare penibil sa fac scandal ca de ce am ars ca un bou...pentru ca stiam riscurile la care ma expun. lucrurile sunt simple. indiferent de circumstantele accidentului, matache NU TREBUIA SA FIE ACOLO! o data si pentru totdeauna sa inteleaga lumea ca FARA PERMIS NU SE CONDUCE!

iar daca este vreunul care nu e de acord cu asta, atunci duca-se dracului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stege si daca avea permis si dadea peste mama ta, "Doamne fereste", tot ii scoteai ochii asa ca discutiile ca avea sau nu permis nu cred ca isi au rostul... daca era super echipat si cu permis de 10 ani si cu cea mai mare experienta si totusi murea, ma intreb daca mai era subiect de discutie asa aprins... VITEZA NE OMOARA IN 90% DIN CAZURI !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawa82: Daca individul asta, in timpul unei manevre iesite prost, o lovea pe mama ta care acum se zbatea intre viata si moarte sub bisturiul chirurgului pe masa de operatie, gandeai altfel. Nu mai cauta scapari si scuze unde ele nu exista! Daca o lovea pe mama si boul scapa cu viata, il cautam si pe el si pe cei care l-au lasat sa plece si le scoteam ochii in strada.

 

Nu avea ce sa caute pe motor. Iar cei care nu i-au fotut o casca peste ochi, vazandu-l cum pleaca fara pic de experienta, sunt responsabili pentru aceasta drama ce se putea evita usor!

 

 

Foarte tare pusa problema

 

 

acum 3 ani pe 12 septembrie mama mea a fost spulberata pe trecerea de pietoni pe VERDE ,la volanul meganului era o tampita care avea permis ,nu m-a incalzit cu nimic treaba asta.

 

CU SAU FARA PERMIS facem greseli asta vreau sa zic,ce nu inteleg eu este de ce aruncati asa cu pietre ???????cine suntem sa judecam un om care a murit pt ca a circulat fara permis sau fara casca sau cu mana in nas............

 

 

daca topicul accidente a fost facut chipurile "SA INVATAM DIN GRESELILE ALTORA" invatam din asta...hai sa vad si pe asta...invatam motociclism la PC cu mousul in mana.Invit pe Dl Aurel Vlaicu sa ma invete sa pilotez un avion pe motociclism .ro;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stege si daca avea permis si dadea peste mama ta, "Doamne fereste", tot ii scoteai ochii asa ca discutiile ca avea sau nu permis nu cred ca isi au rostul... daca era super echipat si cu permis de 10 ani si cu cea mai mare experienta si totusi murea, ma intreb daca mai era subiect de discutie asa aprins... VITEZA NE OMOARA IN 90% DIN CAZURI !!!!

cum poti spune asa ceva? cum poti afirma ca nu e nici o diferenta intre o persoana cu permis si una fara? cea cu permis se numeste SOFER! si are voie pe drumurile publice. restul sa stea in ma-sa acasa. tu de ce ti-ai luat permisul daca chiar nu crezi ca discutiile astea nu isi au rostul? si nici macar viteza nu te omoara. ii omoara pe aia care nu stiu cand s-o foloseasca si, mai ales, pe aia care nu stiu de ce sa n-o foloseasca intotdeauna. super atitudine. da, era un subiect aprins de discutie si daca avea permis, dar discutam cat de criminal a fost ala cu duba. acum discutam cat de sinucigas a fost inconstientul asta. dar ce ma mira cu adevarat e ca si unii posesori de permis au atitudine de neposesori de permis... e trist... de fapt, e de ras, e pielea voastra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca daca aveam la 20 de ani motor de viteza,acum eram si eu intr-o garsoniera cu usa in tavan si miroseam florile de la radacina...Sunt din ce in ce mai convins ca la varsta asta ,sa ai un motor de viteza,in Romania este o combinatie cat se poate de mortala. :unsure: Dumnezeu sa-l odihneasca,pacat de suferinta familiei si prietenilor :)

 

 

eu am 20 de ani si am motor de viteza , defapt am avut de la 16 ani : rs 125, ducati 750, acum cbr 929+ cross si enduro.. eu cred ca experienta nu se masoara in ani ci in km parcursi si cat creier mai ai si in cap..

 

 

Condoleante familiei. E foarte trist ca un tanar s a dus , dar asa se intampla si se va intampla mereu cand iti suppraestimezi fortele sau crezi ca motorul e doar sa impresionezi gagicile sau pe altii .trist dar adevarat din pacate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare pusa problema

 

 

acum 3 ani pe 12 septembrie mama mea a fost spulberata pe trecerea de pietoni pe VERDE ,la volanul meganului era o tampita care avea permis ,nu m-a incalzit cu nimic treaba asta.

 

CU SAU FARA PERMIS facem greseli asta vreau sa zic,ce nu inteleg eu este de ce aruncati asa cu pietre ???????cine suntem sa judecam un om care a murit pt ca a circulat fara permis sau fara casca sau cu mana in nas............

 

 

daca topicul accidente a fost facut chipurile "SA INVATAM DIN GRESELILE ALTORA" invatam din asta...hai sa vad si pe asta...invatam motociclism la PC cu mousul in mana.Invit pe Dl Aurel Vlaicu sa ma invete sa pilotez un avion pe motociclism .ro;)

man, arde-l ca nu ai ce sa faci cu el. mi-e greatza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi citit rubrica asta de accidente, daca era MOTOCICLIST si nu posesor de categoria A sau nici macar atat, atunci ar fi stiut ca masinile tind sa faca faze de genul asta, ar fi stiut ca motociclistul n-are niciodata prioritate, ar fi mers destul de incet incat masina trecea sau il vedea si oprea, iar problema odata pusa asa nu cred ca mai poate fi dezbatuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stege si daca avea permis si dadea peste mama ta, "Doamne fereste", tot ii scoteai ochii asa ca discutiile ca avea sau nu permis nu cred ca isi au rostul... daca era super echipat si cu permis de 10 ani si cu cea mai mare experienta si totusi murea, ma intreb daca mai era subiect de discutie asa aprins... VITEZA NE OMOARA IN 90% DIN CAZURI !!!!

Nu ! ....prostia... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul mergea regulamentar ba chiar cu 100m oprise la o trecere de pietoni deci nu avea viteza mare si exact la urcare pe pod in mihai bravu o duba fiat doblo i-a intors brusc in fata . inainte de impact au fost cam 6m de frana pe asfalt dupa care a culcat motorul pe o parte si sa izbit de masina. echipajul de pe salvare a incercat sa il resusciteze timp de 20min dar fara succes MATACHE AL NOSTRU SA STINS DIN VIATA LA FRUMOASA VARSTA DE 21 ANI.

R.I.P MATACHE DUMNEZEU SA ITI IERTE TOATE PACATELE SI SA TE ODIHNESTI IN PACE!!!!!!!

 

hai bai Remus.. cum poti sa zici ca mergea regulamentar, cand el NU AVEA PERMIS ?

 

In momentul in care si-a scos motoru' pe drumu public fara sa aiba carnet, NU E DELOC REGULAMENTAR.. E INFRACTIUNE.

 

---------------------

 

Puneti in plm mana pe legislatie, toti astia care o dati inainte cu mersu pe motor fara carnet. Iar daca tot vi se intampla ceva, in timp ce comiteti infractiunea de a merge fara carnet, sau fara motoare inmatriculate... aveti macar mandria sa nu va zmiorcaiti .

 

M-a sunat maica-mea acu 10 minute, de aia am intrat pe forum, sa ma intrebe daca-l cunosc pe unu Dragos Matache.. Cica maica-sa acestui baiat lucreaza la Brazi, se cunoaste cu maica-mea.. si a facut nu stiu ce credit maica-sa ca sa ii ia motor lu fiisu. Sau sa-l ajute sa si-l ia.

 

L-a ajutat.

 

I-am spus atat maicamii ... "juma' de vina ii apartine maicasii... Inante sa-l ajute sa-si ia motor, ar fi trebuit sa-i puna conditia sa-si ia inainte permisu'"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...