Sari la conținut

Vreau Modelul Asta De Ij


categoria"A"
 Share

Postări Recomandate

Multumesc pentru informatii!

 

Sunt novice intr-adevar in ceea ce priveste forumul asta. In rest... Nu mai sunt chiar atat de tanar incat sa nu stiu ce vreau. Sincer iti spun ca mi-au trecut prin mana cateva M-uri, un Simson, un EMW si-un DKW NZ500 din '39 si ma oftic acum ca n-am pastrat nimic(le-am dat pe bani de...). Ij-ul asta chiar imi place si chiar am de gand sa-l tin pentru mine. E cam singura motocicleta frumoasa pe care o poti achizitiona chiar ieftin. In ziua de azi nu mai da nimeni motoare ca cele enumerate mai sus, de pomana, asa cum am dat eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-36357-1217087228_thumb.jpg Cumpar modelul asta de IJ. Multumesc!

o motoreta d-asta m-ar interesa si pe mine, sa completez DKW-ul meu, dar sa fie cu furca Hussack (paralelogram).

 

:blbl: stiam ca vb cu cineva cu experientza! da' imi place sa mai rad asa , un pic! DKW NZ-500 trebuia sa-l pastrezi... cu toate ca seamana izbitor de mult cu izh-ul asta pe care-l vrei tu... zici ca-i aproape aceeasi motocicleta... :) rusii astia ...copiatori notorii :disappointed:

 

http://www.autogallery.org.ru/dkwnz500.htm

e o mica diferentza intre IZH 350(49) si DKW NZ500, NZ-ul are 2 cilindri si suspensie spate.

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce DKW ai? Mai stii vreunul? Din cate vad, pe tine te intereseaza doar furca paralelogram. Din cate stiu eu, Ij-ul n-a avut o astfel de furca...

Am un NZ350-1 din '39 cu suspensie spate after-market (de NZ500) intreg in proportie de 85%.

 

uite IZH cu furca paralelogram:

 

si un topic mai vechi: /index.php?showtopic=163060

post-29432-1217162336_thumb.jpg

post-29432-1217162371_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...