Sari la conținut

X-GamesCA


Vizitator AndreiRN
 Share

Postări Recomandate

Vizitator AndreiRN

Mi-am petrecut weekendul uitandu-ma la X-Game din Carson, CA si am fost uimit la nivelul technic la care sa ajuns.

Superbe zboruri cu motorul si 360 de grade rotati.

Ma uitam la ei si nu imi venea sa cred ca au ajuns la asa nivel de coordinare om/masina.

Salturi de 115 feet (38m) lungime si 49 feet (16m) inaltime.

De la an la an complexitatea si coordinarea creste.

Exista o limita?

Acum o gramada de pustani or sa incerce figuri complexe pe motor, in aer.

Este bine?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,am ramas si io uimit de ce pot sa faca,bravo lor,cat despre pustani..treaba lor daca nu inteleg ca nu pot face asa ceva,sunt cativa in intreaga lume.Pei ce naiba sa nu se mai dea nimic la televizor ca daca astia se uita si le vin idei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 4 ani backflip era o legenda, acum 3 ani 2 oameni il faceau, anul trecut aproape ca devenise o figura obligatorie, dar am vazut si 360 horizontally.s a ajuns la lucruri incredibile, si nu vad de ce ar exista limite in acest sport cu evolutie asa rapida.oricum, ceva poze ne ar unge pe suflet andrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

In acelasi weekend cu X-games fata mea a avut competitie de inot la 500 de metri de stadionul Home Depo. Era o mare nebunie pe strazi si cu parcarea. Greu mai gaseai un loc pe o raza de un km. Noroc ca am ajuns acolo la 7 dimineata.

Am 3 nepoti intre 13 si 17 ani indragostiti de motocross si deja se dau jos de pe motocicleta la 5m in aer. O sa atasez niste poze cat mai curaind.

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fazut si eu X-Games, ziua 1 si 2...restul nu am gasit de downloadat.

Super misto...mi-ar place si mie sa incerc :unsure: dar nu prea stiu unde la noi in tara poti practica asa ceva.

225951[/snapback]

 

Pentru primele 2-3 tije ioti ajunge si circuitul de la ciolpani :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce m am uitat in dimineata asta la redbull x fighters, sa ma mai sochez putin ce trick uri fac.superspectaculos si f interesant.

grubb, ai motocicleta de motocross, sau doar incerci sa fii centrul atentiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu mi-am luat motor.Sincer, nu sunt foarte decis.

Prima oara am zis sa-mi cumpar o Jawa 350TS(momentan am doar 20.000.000 mil stranse,din care poate imi cumpar si un costum de piele).

Din cate stiu eu, motocicletele de motocros nu trebuie inmatriculate, si cineva vindea pe aici un motor neimatriculat cu 500 de euro(sau poate confund eu).

Nu vreau sa fiu in centrul atentiei, am pus doar o intrebare, de asta e forum. Daca eram a tot stiutor nu mai intrebam nimic,nu?Vroiam un raspuns de la o persoana mai experimentata,atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va trebui sa o cari de colo-colo cu platforma, sau duba, sau poate un papuc... Parerea mea, mai bine mai astepti si mai strangi sa poti lua una inmatriculata. Sa te poti plimba cu ea pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evolutia freestyle-ului se poate observa si in seria de 10 episoade Crusty Demons(1995-2005).Chiar daca acolo nu e numai motocross puteti sa va faceti o idee.

 

Grubb, tu ce vrei sa faci cu un motor de 500 de euro???Ala il "rupi" in prima groapa din Bucuresti cind te maninca in k*r sa te dai cu el neinmatriculat ca nu mai rezisti....Eu nu prea cred ca fara 10000 de euro poti sa faci ceva de genul ala.Rectific...sa incerci sa faci ceva de genul ala.In principiu ala e un motor de 250cc cu suspensii modificate.Dai vreo 6000 pe motor si restul pe modificari.

 

P.S. Auzisem ceva anul trecut de un dublu back-flip...voi stiti ceva...

 

AndreiRN vrem poze PLSSSS!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,m-am lamurit.Momentan stau in banca mea!Ca fapt divers,motorul lui Matt Buyten de anul trecut de la X-Games valora 3,000$....

@Endurache:Daca vrei iti dau eu cand ma intorc din vacanta,pe un DVD ziua 1 si ziua 2.PM.

 

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...