Sari la conținut

Campanie Umanitara Pentru Ionut


dara
 Share

Postări Recomandate

Nimeni nu s-a gandit ca in ziua de 23.07.2008 lui Ionut i se va intampla cea mai mare nedreptate din viata. A ras si a glumit toata ziua cu prietenii lui....asa isi amintesc toti... Cine avea sa stie ca o zi obisnuta se va transforma intr-un adevarat dezastru...

 

Singura lui culpa a fost ca i-a placut sa se dea cu motocicleta... O plimbare cu motocicleta impreuna cu prietenii s-a transformat intr-un cosmar atat pentru el cat si pentru toti cei care il iubesc si il cunosc. Accidentul pe care Ionut l-a avut l-a lasat fara sansa de a mai merge pe picioarele lui, fara sansa de a mai conduce o motocicleta, fara sansa de a mai fi la fel ca ceilalti.

Ionut a fost si este un luptator. O arata in fiecare secunda de viata pe care o fura mortii.

Le-a aratat-o si medicilor sceptici care nu-i dadeau prea multe ore de trait, o arata si familiei lui care vegheaza in fiecare ceas la patul lui de spital.

 

De ziua ei, Lavinia (sotia lui) si-a dorit un singur “cadou” – Ionut sa ii daruiasca viata lui si sa nu cedeze in lupta pentru supravietuire. Dupa patru zile de plans si disperare, Lavinia a putut sa zica printre lacrimi : “Ionut un pic mai bine!”

 

In urma accidentului, a pierdut foarte mult sange. Acum, in venele lui curge sangele prietenilor si al celor care, fara sa il fi cunoscut pe Ionut, au donat sange pentru a-i salva viata.

 

Ionut sta pe patul de spital cu un picior amputat, respira cu ajutorul aparatelor si nu intelege ce i s-a intamplat. Singura lui posibilitate de a mai putea merge este sa i se procure protezele adecvate.

Familia si prietenii lui fac tot ce le sta in putinta sa il ajute, dar eforturile financiare sunt prea mari pentru o mana de oameni. De aceea, familia lui are nevoie de ajutorul tuturor celor care cred ca Ionut are dreptul sa mearga si nu trebuie condamnat la imobilitate.

 

Pentru cei care vor sa il ajute pe Ionut sa nu ramana definitiv tintuit intr-un scaun cu rotile si vor sa ii ofere sansa de a merge din nou, am deschis urmatorul cont:

 

 

Cont: RO96BRDE441SV20620894410 –

Titular Cont: Argentina Stanescu [este sora lui Ionut]

BRD Groupe Societe Generale Ag. Camil Ressu - Bucuresti

 

Tel: 0740 334 424

 

Detalii: /index.php?showtopic=244919

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata sunt cu becul aprins la pusculita,dar in 9 imi intra ceva bani si voi ajuta cum pot.Imi pare rau pentru el.Ma pun in locul lui :moto: de fapt nici nu cred ca ma pot pune in locul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna , verifica contul :lol:

 

Ok, mai verificam, dar am mai patit la BRD sa nu gaseasca contul si dupa aia sa-si ceara scuze ca nu le merge sistemul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intii ... eram trotilat cu antiinflamatoare si analgezice... imi pare rau ca nu puteam da sange....

apoi... am notat contul...

si ultima... noi nu avem stindard si steag??? nici nu ar trebui sa fie asa posturi, ci, fiecare care are 2 roti, cit poate, cind poate... si cineva care sa fie el sau ea sa ajute fara sa ceara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, mai verificam, dar am mai patit la BRD sa nu gaseasca contul si dupa aia sa-si ceara scuze ca nu le merge sistemul.

lasa o adresa de mail si iti trimit foaia de la banca ...ma rog sotia o sa faca asta ca eu o sa dorm....deh 20 de ore de munca.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa o adresa de mail si iti trimit foaia de la banca ...ma rog sotia o sa faca asta ca eu o sa dorm....deh 20 de ore de munca.....

 

 

dara76@gmail.com, dau eu mai departe familiei mesajele

 

Am vorbit cu ei, este bun contul. Am crezut ca zici ca nu e bun numarul de cont, sorry.

 

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai e nevoie de sange?

 

 

Da, medicii si-au consumat rezervele si mai trebuie facuta operatia de plastie.

 

 

 

5 ron daca trimite fiecare si tot ar ajuta pt. o proteza :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat locul de munca si iau banii abia peste o luna, insa am un baiat care vine maine sa vada GSX-R-ul pe care-l am la vanzare. Dupa ce-l vand contribui, promit si cred ca in maxim o sapt il vand ca am cativa baieti hotarati. Spun aici cand ! Cu proteza ca lumea va mai putea merge pe moto !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dara: ai PM...sper sa fie ok sfatul meu, si in principiu ar trebui sa se rezolve...

 

Sa speram ca isi va reveni, si ca va putea sa mearga iar...

 

PS: imi pare rau ca nu pot face mai multe pt baiatul asta, da pe langa faptul ca sunt si falit momentan, nici sange nu am voie sa donez :kiss:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi o proteza bionica .... mai stii :-)

 

 

stergeti postului retadului...am fost la spital am cunoscut familia si am incercat sa donez sange..nu merita tocmai ei asemenea glume.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stergeti postului retadului...am fost la spital am cunoscut familia si am incercat sa donez sange..nu merita tocmai ei asemenea glume.

 

Imi cer scuze !

Mi s-a parut suma exorbitanta ... atata tot. N-am vrut sa sune ca o ironie la adresa nimanui. Va rog stergeti postul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din gasca de la titan s-au strans niscaiva bani care trebuie sa ajunga la voi pentru ionut! va pot gasi pensonal in bucuresti pe vre unul din voi?

ionut mai este la spita? ca eu lucrez in zona si miar fi mai usor!

astept un PM

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din gasca de la titan s-au strans niscaiva bani care trebuie sa ajunga la voi pentru ionut! va pot gasi pensonal in bucuresti pe vre unul din voi?

ionut mai este la spita? ca eu lucrez in zona si miar fi mai usor!

astept un PM

 

Multumim mult, am transmis mesajul tau familiei. Ionut este inca in spital. Ion Alexandru Stanescu este numele complet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept pentru maine un telefon sa ma pot intalni cu cineva din familie.

 

Mi-au spus ca au luat dej alegatura cu tine si s-a rezolvat.

 

Mr. ORL, da, merci de mesaj, am scris acolo la fundatie, sa vedem daca iese ceva. Incearca si familia sa ia legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Mi-au spus ca au luat dej alegatura cu tine si s-a rezolvat.

 

Mr. ORL, da, merci de mesaj, am scris acolo la fundatie, sa vedem daca iese ceva. Incearca si familia sa ia legatura.

up!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...