Sari la conținut

Accident Barajul Ciurel - Sambata


radupop
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sambata, in fata barajului Ciurel, in curba, mi-a cazut in fata (la 50 metri) un alt motociclist, am franat cat am putut dar cauciucurile erau reci, asa ca a trebuit sa o culc lateral ca sa nu-l lovesc (oricum am oprit-o la un metru de el....).Rezultat : m-am lovit la un genunchi si la un deget (noroc cu cizmele Gaerne ca altfel ramanean fara el) iar moto s-a zgariat pe lateral.

Mai grav este cu cel care a cazut in fata ca i-a venit motorul pe picior si a avut fractura deschisa la tibia stanga cu super hemoragie....salvare...Urgenta...operatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
mi-a cazut in fata (la 50 metri) un alt motociclist, am franat cat am putut dar cauciucurile erau reci

nasol moment. ce viteza aveati?

 

insanatosire grabnica la amandoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai o problema am asistat la masuratori.Personal nu am fost deacord cu ce a scris politia in legatura cu urmele de frana si viteza.

Multumesc mult, dar in cazul meu politistii nu mi-au facut nici macar proces verbal. Mi-au dat autorizatie de reparatie in baza declaratiei mele si m-au trimis la plimbare. Cu cel din fata mea e mai grav ca i-au facut dosar penal de vatamare corporala (s-a vatamat pe el insusi......; eu refuzand sa declar ca am avut vreo lovitura, ca sa nu-i fac probleme) din culpa (ne-adaptarea vitezei la conditiile vremii si carosabilului....).Oricum "amicul" este internat pentru o luna la Urgenta. Vorbim cand iese si ne poate da mai multe detalii.

Oricum, mersi din nou..... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... i-au facut dosar penal de vatamare corporala (s-a vatamat pe el insusi......; eu refuzand sa declar ca am avut vreo lovitura, ca sa nu-i fac probleme) din culpa (ne-adaptarea vitezei la conditiile vremii si carosabilului....).

Eu nu pot sa cred asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mah, e posibil. faptu ca te-ai vatamat pe tine arata ca esti iresponsabil, si se cere trecuta la dosar. nu ca sa te pedepseasca, ci ca sa fie luata in considerare in cazul altor accidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate asa e ....eu cand mi-am rupt mana dreapta in primavara a trebuit sa declar ca n-am patit nik si sa semnez solemn cu stanga...declaratia mi-a scris-o politaiu' ca io nu puteam....altfel si acuma ma plimbam pe la Calarasi sa "solutionez dosarul".

cacao de tara ce avem :D Da 'e a noastra macar... :( :P

 

PS: imi pare foarte rau de accidentul lui radu...stiu cam cum e , dar eu macar am avut noroc sa nu fie asa grav... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P insanatosire grabnica la aman2 !!! Si se pare ca in curand o sa putem sa ne dam singuri si in judecata daca o tin baetii tot asa!!!Doar asa pe timp de iarna sa fie un pic de activitate de sezon...... :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten a patit la fel cu masina

a darimat o jumatate de casa

si i-au facut dosar penal.procesul

a inceput dupa 2-3 luni pina sa

vindecat,ca a fost nevoie de 2

operatii si nu prea cred ca va

iesii basma curata ca i-au gasit

si oarerce alcool in singe.

 

 

salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta crezi tu.

trust me, i know stuff.

 

cu exceptia cazului cind OMORI pe unu, te cam doare-n pix in tara asta.

si chiar si atunci e cu semn de intrebare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic e cum zici tu, dar pierzi din vedere un aspect : daca ai bani, cunosti si oameni. asta e lege :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...