Sari la conținut

Grav Accident Rutier In Baia Mare


Buggy12000
 Share

Postări Recomandate

pe asta il linsatzi cu bmw-u ca a omorat un om, dar pe motociclistul ala ca a distrus o familie tot cu 200 km/h ora ii luatzi apararea ca era sofer bun si experimentat.

si ne mai miram de ce merge tzara cum merge, cand fiecare face totul pe interesul lui nu pe logica.

PS. daca ala a franat 70 de m, si asta era motociclist de ce dracu nu s-a dat la o parte ? nu a auzit franele ?

 

 

Si eu care credeam ca cititorii nostrii sunt mai destepti ca ai lor...EROARE.Esti de... no comment

 

RIP pentru saracul baiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

frustrati mai sunt astia cu masini puternice, uite cum mori din cauza unui prost de bubuie si nu e sg care se simte lezat daca treci mai in viteza pe lg el, de park nu ai avea dreptul sa-l depasesti...cand ma gandesc cati ca ei sunt pe drum si de cate ori era sa o patim k li se stramba cand te vad mai rapid imi vine sa ii impusc, tara plina de frustrati...pacat de el ca a murit in asa fel...condoleante celor apropiati..casca poate era dezlegata ca era pregatit sa intre in curte, se mai intampla unii sa o desfaca inainte de parca, in fine asta nu mai conteaza, s-a dus un suflet iar restul balacarerilor nu-si mai au rostul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca a inceput sa se poarte lovitul motociclistului din spate,

R.I.P. motociclistule

 

fulgushor, vezi ca furi curent aiurea... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca pe baiat!Si acum sa incerc o reconciliere,de fiecare data cand opresti(eu unul) sunt atent la traficul din spatele meu pana cand stiu exact daca exista vreun pericol sau nu,Acum,la viteza cu care venea criminalul puteai sa te uiti mult si bine ca nu aveai timp sa reactionezi chiar daca te asteptai la asta ceea ce da dreptate ambelor parti,numai ca FULGULET ,ar trebui sa te abtii de la comentarii aiurea.Daca ai venit sa inveti ceva de aici ai mare grije sa nu cazi in extrema cealalta si sa vrei sa ne inveti.Multi oameni care au postat aici merg mai rau ca tine dar sunt cel putin inca pe atata care merg mai bine.Pastreaza si tu un echilibru si o sa fie ok!Pacat de tragedie...

Editat de R3Kin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a zis cineva mai sus ca a devenit o obisnuinta lovitul motoarelor din spate...are mare dreptate am vazut cateva accidente postate aici in ultima vreme ,unde motocicletele erau lovite din spate .grav :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei ...... :D :)

 

Intrebare: O fi inghesuiala la poarta acolo sus ????? :kiss: ca prea au zburat multi anu asta ,si inca nu s a terminat anul (Doamne ferestede de inca un acccident).

Sper ca s-au terminat bilietele la poarta fericirii, ca acolo nu e nici o graba ,e mereu loc .....Cei care deja sunteti acolo aruncati o mana protectoare sau o aripa peste noi cei ce am ramas inca aici jos ca mare nevoie avem .

 

Inca o data bafta multa si mana mai moderat in gaz ca uneori ingerashu pazitor ramane fara benzina si cam in urma...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in PRIMUL RAND o lumanare la Biserica din pacate nu la "vii"

 

Mai baietzi......inafara de Baimareni,voi cunoastetzi careva zona??????drumuri inguste,pline de praf.

Mai baietzi,mai ales din Baia Mare,cunoastetzi accidentul lui Cipri din Cavnic cu BMW-ul in care a murit o fata?

Ce treaba are BMW-ul????

La idiot "i-a scris in carte"sa faca niste ani de puscarie,iar l-a motociclist sa plece de pe lumea asta din pacate pentru ai lui.

Vretzi sa invatzati ceva???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

NU VRETI........

Daca da:

1.Nu provoca pe nimeni in trafic.

2.Daca depasesti si cel depasit devine Loeb si urla orgoliul in el,pune mana pe semnalizare dreapta,franeaza treptat si Lasa-l

3.Daca depasesti si cel depasit creste si el viteza automat pentru a depasi trebuie sa accelerezi mai tare,si daca tot ai facut asta nu frana in fatza lui.

4.Daca esti cu masina,motocicleta,bicicleta si in spatele tau circula cu viteza cineva anume:"BMW,YAMAHA R1"...(stitzi voi....din astea de cocalari,criminali si slapari) mai bine ratezi oprirea(loc de parcare gol,prieteni,pustoaice semi imbracate),decat sa risti sa fii lovit din spate.

M-a intrebat multa lume de ce in poza aia de la avatar sunt pe contrasens......DE CE????? Fiindca vroiam sa intru in parcare pe stanga si din fatza nu venea nimic,si pana am redus viteza cu care mergeam pentru a putea vira,am preferat sa las libera banda mea....

Lucrul asta nu e aplicabil in cazul accidentului de fatza,din cate am inteles venea un autobuz din fatza.

 

Stiti ce nu inteleg eu???

Din poze se vede o linie dreapta si o frana lunga.

Din discutiile avute de cei care stiu accidentul ar reiesi ca "regretatul motociclist" a depasit "in fatza la Biserica" dar ce nu reiese din discutie este ca:"a depasit,l-a lasat in urma un km,si s-a oprit sa faca stanga" si automobilistul a venit de pe linia dreapta si NU L_A VAZUT???????????

Sau Incidentul s-a intamplat la iesire din curba inspre linia dreapta(in acest caz cum avea bmw-ul 200km/h????)

Sau depasirea a fost urmata de o urmarire a orgoliosului loeb,si pe fondul unei franari rapide(am inteles ca vazuse pe cineva pe stanga),si al unei distante neadecvate vitezei autoturismul l-a spulberat.

 

Discutia creata de mine are rol pur informativ,si preventiv,NU MA INTERESEAZA cine a fost de vina,ma intereseaza cum se poate evita asa o nenorocire...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, noi să fim sănătoÂşi Âşi să nu deviem atât de mult de la subiect. La urma urmei un om s-a pierdut, să-nvățăm măcar din întâmplarea asta nefericită cum să o prevenim.

 

 

exact asta incerc si eu sa fac!!!

si repet intrebarea. daca frana a durat cateva zeci de secunde, cum se afirma in mai multe posturi, de ce motociclistul nu a facut un pic stanga, sau sa plece de pe loc sa se fereasca.

nu a avut vizibilitate ? nu a auzit scartaitul ?

sunt intrebari pur si simplu logice, pentru ca se intampla din ce in ce mai des chestia asta, si poate unii, au reflexele sa o faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a durat zeci de secunde, maxim 5-6 sec - altfel avea timp sa opreasca complet.

asta am incercat si io sa ii explic lu fulguletz,frana nu a durat decat cateva secunde,timp in care e greu sa realizezi ca ala vine din spatele tau direct p tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact asta incerc si eu sa fac!!!

si repet intrebarea. daca frana a durat cateva zeci de secunde, cum se afirma in mai multe posturi, de ce motociclistul nu a facut un pic stanga, sau sa plece de pe loc sa se fereasca.

nu a avut vizibilitate ? nu a auzit scartaitul ?

sunt intrebari pur si simplu logice, pentru ca se intampla din ce in ce mai des chestia asta, si poate unii, au reflexele sa o faca.

MAI NENEA.....cu riscul de a parea un tzaran branzos te intreb:Amice...Esti idiot??DE UNDE STII CA FRANAREA A FOST INAINTEA IMPACTULUI.si daca era asa impactul era la viteza mica.....

Nu cumva a fost ceva de genul impact urmat de frana multa????nu cumva din competitia creata pe un drum de munte liderul cursei s-a hotarat sa se opreasca??????????????????

 

Dic aia ca sa fiu in ton cu Unguru Bulan.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI NENEA.....cu riscul de a parea un tzaran branzos te intreb:Amice...Esti idiot??DE UNDE STII CA FRANAREA A FOST INAINTEA IMPACTULUI.si daca era asa impactul era la viteza mica.....

Nu cumva a fost ceva de genul impact urmat de frana multa????nu cumva din competitia creata pe un drum de munte liderul cursei s-a hotarat sa se opreasca??????????????????

 

Dic aia ca sa fiu in ton cu Unguru Bulan.....

 

 

 

pai nu stiu, intreb.

cei care au relatat au zis asa :

frana 70 de m ... apoi impact.

a fost asa ? a fost altfel ? eu cred ca si la 30 la ora daca l-a lovit direct era indeajuns (vezi cum a patit OveR)

Editat de Fulguletz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu, intreb.

cei care au relatat au zis asa :

frana 70 de m ... apoi impact.

a fost asa ? a fost altfel ? eu cred ca si la 30 la ora daca l-a lovit direct era indeajuns (vezi cum a patit OveR)

pai dak au fost 70m frana si apoi impact,inseamna ca l-a lovit la 20-30km p ora ...si ar fii scapat saracu' cu o julitura .ce naiba ma zici ca gandesti cu curu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI NENEA.....cu riscul de a parea un tzaran branzos te intreb:Amice...Esti idiot??DE UNDE STII CA FRANAREA A FOST INAINTEA IMPACTULUI.si daca era asa impactul era la viteza mica.....

Nu cumva a fost ceva de genul impact urmat de frana multa????nu cumva din competitia creata pe un drum de munte liderul cursei s-a hotarat sa se opreasca??????????????????

 

Dic aia ca sa fiu in ton cu Unguru Bulan.....

 

Nu te stresa. Nu ti-ai dat seama ca Fulguletz stie tot? El daca vedea ca vine ala cu Bmw-ul lansat...el nu trebuia sa se dea la o parte sau sa faca ceva....el decola direct.....nu avea treaba. M-am saturat de posturile lui aiurea.

 

Oricum...este foarte trist cum stai si mori cu dreptatea in mana. Dar asta e Romania...nu avem ce face. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te stresa. Nu ti-ai dat seama ca Fulguletz stie tot? El daca vedea ca vine ala cu Bmw-ul lansat...el nu trebuia sa se dea la o parte sau sa faca ceva....el decola direct.....nu avea treaba. M-am saturat de posturile lui aiurea.

 

Oricum...este foarte trist cum stai si mori cu dreptatea in mana. Dar asta e Romania...nu avem ce face. :kiss:

asta e viata ,nu numai romania ,doar ca la noi e prostia si inconstienta mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e viata ,nu numai romania ,doar ca la noi e prostia si inconstienta mai mare

 

Ai dreptate cosmin_floo insa sunt foarte curioasa cum o sa se faca dreptate..si ce o sa pateasca tampitul cu BMW-ul. Sau o sa apara din umbra ceva "super-tatic" si o sa se lase tacerea peste tot accidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este posibil ca permisul de irlanda sa fie fals

in irlanda te costa 200e un permis fals

am un prieten care in irlanda conduce cu permis de romanaia iar in romanaia conduce cu permis de irlanda....bineinteles ambele false

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor...la cate am citit anul asta pe forum...cred ca o sa-mi schimb optiunile si o sa-mi iau un cross sau ceva sa merg pe camp ca-s mai in siguranta acolo....

si cred ca ar trebui schimbata urarea "asfalt uscat" cu "drum fara dobitoci".

 

sincere condoleante familiei indurerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate cosmin_floo insa sunt foarte curioasa cum o sa se faca dreptate..si ce o sa pateasca tampitul cu BMW-ul. Sau o sa apara din umbra ceva "super-tatic" si o sa se lase tacerea peste tot accidentul.

nu ,cel mai probabil omul o sa isi ia cativa ani d puscarie ,insa cu SUSPENDARE dak este la prima fapta.dak mai are recidive,ii va da cu executare.si probabil o sa ii despagubeasca familia tanaralui cu ceva bani reprezentand daune morale si materiale.

 

Fratilor...la cate am citit anul asta pe forum...cred ca o sa-mi schimb optiunile si o sa-mi iau un cross sau ceva sa merg pe camp ca-s mai in siguranta acolo....

si cred ca ar trebui schimbata urarea "asfalt uscat" cu "drum fara dobitoci".

 

sincere condoleante familiei indurerate.

sau cu urarea "Dumnezeu sa te aibe in grija,fiule"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate cosmin_floo insa sunt foarte curioasa cum o sa se faca dreptate..si ce o sa pateasca tampitul cu BMW-ul. Sau o sa apara din umbra ceva "super-tatic" si o sa se lase tacerea peste tot accidentul.

 

o sa pateasca exact ce a patit si ala care l-a omorat pe Teo Peter... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ,cel mai probabil omul o sa isi ia cativa ani d puscarie ,insa cu SUSPENDARE dak este la prima fapta.dak mai are recidive,ii va da cu executare.si probabil o sa ii despagubeasca familia tanaralui cu ceva bani reprezentand daune morale si materiale.

 

Bine ar fi sa si le execute......sa nu iasa nici cu un minut mai repede din puscarie. Si din cate am inteles eu...sotia lui e insarcinata. Asta nu se pune? Sau cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...