Sari la conținut

Grav Accident Rutier In Baia Mare


Buggy12000
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ionel draga,

 

Am primit asta seara un telefon de la Luci ca ai murit.. Cand am auzit, am inchis telefonul crezand ca este o gluma proasta.. Apoi telefonul a sunat din nou. Era tot Luci. Era tot despre tine. Scumpul meu nas. Sunt atat de departe, la fel ca si Griga si Vasi.. Sper sa pot sa vin sa te mai vad o ultima data.

 

Domnul sa te binecuvanteze! Domnul sa aiba grija de sotia ta si de copilul tau care se va naste curand..

 

Anca McDaniel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

07.08.2008 ora 00:00 Ma numesc Dumitru Borota, fratele cel mai mic a lui ionel de 27 ani .

Fratemio era casatorit acum 1 an, avea nevasta insarcinata.Din cate am auzit de la nepotul meu, au fost martorii oculari la biserica din ferneziu ce au vazut pe fratemio.Fratemio la depasit pe la biserica din ferneziu( sat) a ajuns la cariera de piatra unde la salutat pe un vecin. la care el trebuia sa vireze stinga sa intre pe str. padurarilor nr 4( ce reiese ca era deja oprit ) A asteptat sa treaca autobuzul ce vinea din sens opus, dinspre baraj(firiza) La care BMW a venit din spatele lui si politia spune ca ar fii treb sa aiba cam 200Km/ora prin faptul franelor de 70m.Din impact casca ia zburat din cap . si la proiectat cu capul( ceafa) pe dunga de sus al parbrizului la mijloc ( ia sfarimant ceafa)la spital doctorii au zis ca sunt sanse foarte minime sa traieasca. Pe la ora 11 nu stiu exact minutele . am primit un tel de acasa .. cu vestea ca fratemio a decedat. ( Eu nu vad motivul de ce sa mearga nebunul cu 200Km/ora prin ferneziu, numai daca ia crescut orgoliul in el, pentru ca are BMW tuningat incat sa mearga cu asa viteza pe acolo. Nu.i strada si loc.. .. pentru asa viteze.Tipul ii din ferneziu il stia pe fratemio are si el virsta de 33 de ani cu nevasta a 2 copii.A stat la spital pana ce a primit vestea ca a decedat. A inceput sa planga amarnic ( fapta ii consumata ).Eu aicia in germania am ramas surprins cum se conduce in circulatie .. si cu cata atentie si relacxsare se poate conduce si sunt sute de motociclete in orasul Plauen. Sa speram ca de aicia o sa luati aminte ceilalti conducatori de trafic, sa nu puneti in fatza orgoliul, ci legea circulatiei.

 

Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe iubitul meu frate Ionel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sal ierte si cel mai dureros poate e ca ati pierdut persoana iubita atat de aproape din cauza uni gaozar la fel am patit si eu cu dubla fractura de coloana dar inca sunt aici multumita echipamentului si poate mare parte noroc sper sa nu fie adevarata stirea cu decesul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe asta il linsatzi cu bmw-u ca a omorat un om, dar pe motociclistul ala ca a distrus o familie tot cu 200 km/h ora ii luatzi apararea ca era sofer bun si experimentat.

si ne mai miram de ce merge tzara cum merge, cand fiecare face totul pe interesul lui nu pe logica.

PS. daca ala a franat 70 de m, si asta era motociclist de ce dracu nu s-a dat la o parte ? nu a auzit franele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule ,cand unu intra cu 200 in tine si t face praf ce vrei sa il ridicam in slavi pe nemernic??sa ii facem statuie??la puscarie cu el ,asta e legea....cand s-a intamplat sa greseala motociclistu iar ceilalti participanti la trafic au avut de suferit de pe urma lui ,l-am acuzat s p motociclist...asa ca nu are rost sa discutam pe tema asta tocmai aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosule ,cand unu intra cu 200 in tine si t face praf ce vrei sa il ridicam in slavi pe nemernic??sa ii facem statuie??la puscarie cu el ,asta e legea....cand s-a intamplat sa greseala motociclistu iar ceilalti participanti la trafic au avut de suferit de pe urma lui ,l-am acuzat s p motociclist...asa ca nu are rost sa discutam pe tema asta tocmai aici

 

vrei sa-tzi spun ce-am invatzat eu din patzania saracului om ? ceva ce stiam de pe conserva, cu care din pacate merg mult mai mult decat mi-as dori in timpu` serviciului, si anume ca daca auzi in spate scartzait luuuunggg, calco tata, si nu ma refer sa intru pe contrasens, ci sa merg 10 m in fatza, poate pana atunci se opreste.

in loc sa se sara cu bata in capu` aluia, mai bine ne-am gandi DACA era ceva de facut sa se poata evita accidentul (in afara de a nu mai merge retardatzi ca ala cu BMW-u cu vitezele alea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa-tzi spun ce-am invatzat eu din patzania saracului om ? ceva ce stiam de pe conserva, cu care din pacate merg mult mai mult decat mi-as dori in timpu` serviciului, si anume ca daca auzi in spate scartzait luuuunggg, calco tata, si nu ma refer sa intru pe contrasens, ci sa merg 10 m in fatza, poate pana atunci se opreste.

in loc sa se sara cu bata in capu` aluia, mai bine ne-am gandi DACA era ceva de facut sa se poata evita accidentul (in afara de a nu mai merge retardatzi ca ala cu BMW-u cu vitezele alea).

:kiss: Eu chiar cred ca esti dus....ma cum pana mea poti gandi asa cand moare un om??? Daca esti asa de destept ia calculeaza u cam in cat timp parcurgi 30 de m, pe franare, la 150 km/h??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai tampit frustrat... auzi un scartzuit luuung de fix o sec ...la 200 pe ora...nu apuci nici macar sa te uitzi in oglinda...fraierule ...

asta am vrut si eu sa spun,la o viteza d 200 ,masina o opresti cam in cateva secunde(10max),mai ales ca era bmw,deci nu poti sa zici ca nu avea frane,deci nu are rost sa vb despre asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Fulguletz:

 

Foaie verde lobodă

Curge apa-n beci

Vaca noastră-i slobodă

Vezi că tre' să pleci.

 

 

 

Condoleanțe familiei în primul rând, e un moment foarte greu pentru ei...

În al doilea, nu vă luați la nici un soi de întrecere, hârjoneală etc. cu maÂşinile, e mult prea periculos, lăsați toate frustrările deoparte (Âşi ale voastre Âşi ale lor).

Sănătate Âşi ochi în patru.

Editat de skydiver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar lasa ... voi stati si comentatzi aici pe forum, ca atat putetzi.

 

Din câte posturi ai tu în topicul ăsta... cam ar trebui să te uiți în oglindă.

 

Hai, noi să fim sănătoÂşi Âşi să nu deviem atât de mult de la subiect. La urma urmei un om s-a pierdut, să-nvățăm măcar din întâmplarea asta nefericită cum să o prevenim.

 

Încă o dată sincere păreri de rău pentru motorist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu-mi vine sa cred ca nu mai este printre noi. Ieri dimineata ne-am intalnit pe drum de cateva ori, prin oras... :kiss: :D :)

Asta-i viata.....Trist dar asta e. :lol: R.I.P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ignor de obicei topicurile astea pentru ca se termina intotdeauna cu replici de cinspe ani.

 

Dar e ceva de invatat din tragedie. Casca aia nu avea voie sa-i sara din cap decat din 2 motive:

1. nu era inchisa

2. era prea mare

 

Oricare din ele ar fi este o eroare grava din partea motociclistului. Nu ar fi evitat accidentul dar putea sa diminueze efectele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni, inca o data spun: peste o anumita viteza, casca nu mai protejeaza de impact. posibil sa arati intact daca porti casca, insa in capul tau se sparg organe, se distrug. asta pentru ca viteza cu care te opresti le smulge de la locul lor. mi-e teama ca o casca nu ar fi facut mare branza la asa impact!

 

cat despre sofer, carnet suspendat pe viata + puscarie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ignor de obicei topicurile astea pentru ca se termina intotdeauna cu replici de cinspe ani.

 

Dar e ceva de invatat din tragedie. Casca aia nu avea voie sa-i sara din cap decat din 2 motive:

1. nu era inchisa

2. era prea mare

 

Oricare din ele ar fi este o eroare grava din partea motociclistului. Nu ar fi evitat accidentul dar putea sa diminueze efectele.

nu era inchisa... greseala lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ignor de obicei topicurile astea pentru ca se termina intotdeauna cu replici de cinspe ani.

 

Dar e ceva de invatat din tragedie. Casca aia nu avea voie sa-i sara din cap decat din 2 motive:

1. nu era inchisa

2. era prea mare

 

Oricare din ele ar fi este o eroare grava din partea motociclistului. Nu ar fi evitat accidentul dar putea sa diminueze efectele.

cred ca a murit din cauza multiplelor leziuni , nu numai loviturii la cap.asa i-a fost sa fie :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

07.08.2008 ora 00:00 Ma numesc Dumitru Borota, fratele cel mai mic a lui ionel de 27 ani .

Fratemio era casatorit acum 1 an, avea nevasta insarcinata.Din cate am auzit de la nepotul meu, au fost martorii oculari la biserica din ferneziu ce au vazut pe fratemio.Fratemio la depasit pe la biserica din ferneziu( sat) a ajuns la cariera de piatra unde la salutat pe un vecin. la care el trebuia sa vireze stinga sa intre pe str. padurarilor nr 4( ce reiese ca era deja oprit ) A asteptat sa treaca autobuzul ce vinea din sens opus, dinspre baraj(firiza) La care BMW a venit din spatele lui si politia spune ca ar fii treb sa aiba cam 200Km/ora prin faptul franelor de 70m.Din impact casca ia zburat din cap . si la proiectat cu capul( ceafa) pe dunga de sus al parbrizului la mijloc ( ia sfarimant ceafa)la spital doctorii au zis ca sunt sanse foarte minime sa traieasca. Pe la ora 11 nu stiu exact minutele . am primit un tel de acasa .. cu vestea ca fratemio a decedat. ( Eu nu vad motivul de ce sa mearga nebunul cu 200Km/ora prin ferneziu, numai daca ia crescut orgoliul in el, pentru ca are BMW tuningat incat sa mearga cu asa viteza pe acolo. Nu.i strada si loc.. .. pentru asa viteze.Tipul ii din ferneziu il stia pe fratemio are si el virsta de 33 de ani cu nevasta a 2 copii.A stat la spital pana ce a primit vestea ca a decedat. A inceput sa planga amarnic ( fapta ii consumata ).Eu aicia in germania am ramas surprins cum se conduce in circulatie .. si cu cata atentie si relacxsare se poate conduce si sunt sute de motociclete in orasul Plauen. Sa speram ca de aicia o sa luati aminte ceilalti conducatori de trafic, sa nu puneti in fatza orgoliul, ci legea circulatiei.

 

Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe iubitul meu frate Ionel

 

Regrete enorme ! Am venit din Germania luna trecuta unde am petrecut 2 saptamani. Se circula mai mult decat perfect, numai germanii sunt capabili de asa ceva. Mori aiurea in Romania asta !

 

pe asta il linsatzi cu bmw-u ca a omorat un om, dar pe motociclistul ala ca a distrus o familie tot cu 200 km/h ora ii luatzi apararea ca era sofer bun si experimentat.

si ne mai miram de ce merge tzara cum merge, cand fiecare face totul pe interesul lui nu pe logica.

PS. daca ala a franat 70 de m, si asta era motociclist de ce dracu nu s-a dat la o parte ? nu a auzit franele ?

 

Cu risc de pedeapsa iti transmit din inima: besi in plm ! esti prost cu crengi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne..in ultimul timp se petrec niste chestii de ramai masca. Astea nici accidente nu mai pot fi numite. Desi sincer alt nume nu stiu care ar fi.

Pacat ca se moare in halul asta de sinistru. Sa ne pazim ca pe soselele astea circula multi cretini. Este un fapt, un adevar.

Doamne fereste!!!

Condoleante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovat ca era ....pe drum....dumnezeu sa-l odihneasca

apar spete noi in accidentele moto....ingenios romanu...inventiv

fratilor ......drumul public=pericol public

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...