Sari la conținut

Ce Ochelari Ma Sfatuiti Sa Imi Iau?


Postări Recomandate

1.Smith Warp Star Goggles $15.99

Warp Star Goggles

* Medium fit

* Articulating Outrigger Positioning System is compatible with many helmets

* F.A.T. 3-layer hypoallergenic sweat foam

* Custom translucent fade painted frames

* Color-matched lens

 

2.Scott 2008 Model 83X Desert $29.99

Features

# Silicone Lined Strap

# Dust-Catcher Vent Foam

# HydroX Face Foam

# Single buckle strap adjustment

 

3.Scott 2008 Model Voltage X Goggles $29.99

# Developed using the knowledge gained from making the HiVoltage, Voltage R and 89X

# The end result is the finest face fit Scott USA has ever produced

# Face and helmet fit were optimized

# Features dual-density Hydro X face foam, a clear anti-fog coated Works lens and silicone-lined strap

# Compatible with all lenses, tear-off systems and nose guards that work with HiVoltage goggles

# Replacement lenses and tear-off available

 

4.Smith 2008 Model Fuel Goggles $29.99

The Fuel Goggle from Smith Optics features moto-inspired styling with updated technology, including articulating outriggers and an anti-fog lens.

 

Features:

 

* Traditional-sized frame

* Outrigger Positioning System? for perfect helmet compatibility

* F.A.T.? 2-layer hypoallergenic foam

* Single anti-fog treated clear lens

* Silicone-backed strap

* Made in the U.S.A.

 

5.Smith 2008 Model Intake Goggles $35.99

The Intake Goggle from Smith Optics is ideal for the serious offroad competitor or the weekend warrior.

Features:

 

* Articulating Outrigger Positioning system

* In-lens tear offs posts

* Roll/Tear-Offs compatible lens

* Ultra-Wide silicone backed strap

* New Air Intake System for on-demand airflow

* Utilizes Fuel lenses

* Clear anti-fog lens

* Medium Fit

* F.A.T.? 2- Layer Face Foams

* Lifetime manufacturer's warranty

* Made in the U.S.A.

 

 

1 reducere de la 58$

2 reducere de la 40$

3 reducere de la 40$

4 reducere de la 37$

5 reducere de la 44$

 

dati-mi un sfat eu inclin balanta spre Smith Warp Star Goggles voi ce ziceti?datim un sfat si argumentati daca puteti va rog..MERCI ANTICIPAt

post-32551-1218304035_thumb.jpg

post-32551-1218304164_thumb.jpg

post-32551-1218304322_thumb.jpg

post-32551-1218304417_thumb.jpg

post-32551-1218304503_thumb.jpg

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu e sa cauti ochelari care sa nu-ti restrictioneaze respiratia, buretele sa fie rezistent si sa iti gasesti lentile de schimb la ei, daca sunt si antifogg sunt perfecti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic...daca ii ai in mana sa ii studiezi ii altceva....da din poze si informatile de pe net ii destul de greu, dar ca si design si ce stiu sa faca io as alege ultimii smith

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti scott-uri am folosit ani de zile si sunt super buni..mai ales aia cu lentila dubla(nu se aburesc deloc)..acum folosesc

un prototip de ochelari BERTONI,facuti speciali ptr cei ce poarta ochelari..au in interior montate un set de rame speciale in care se pun lentile(la optician)..si nu mai e nevoie sa folosesti ochelarii de vedere cand te dai..in pauze de dat se pot scoate si stau pe nas ca o pereche de ochelari fara rame..super fain.fiind prototip daca e cineva interesat pot sa va ajut sa le comandati..au fost prezentati anul trecut la milano,si vor sa ii vanda incepand cu anul viitor

 

ca sa revin ia-ti SCOTT si basta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Smith Warp Star Goggles $15.99

Warp Star Goggles

* Medium fit

* Articulating Outrigger Positioning System is compatible with many helmets

* F.A.T. 3-layer hypoallergenic sweat foam

* Custom translucent fade painted frames

* Color-matched lens

 

2.Scott 2008 Model 83X Desert $29.99

Features

# Silicone Lined Strap

# Dust-Catcher Vent Foam

# HydroX Face Foam

# Single buckle strap adjustment

 

3.Scott 2008 Model Voltage X Goggles $29.99

# Developed using the knowledge gained from making the HiVoltage, Voltage R and 89X

# The end result is the finest face fit Scott USA has ever produced

# Face and helmet fit were optimized

# Features dual-density Hydro X face foam, a clear anti-fog coated Works lens and silicone-lined strap

# Compatible with all lenses, tear-off systems and nose guards that work with HiVoltage goggles

# Replacement lenses and tear-off available

 

4.Smith 2008 Model Fuel Goggles $29.99

The Fuel Goggle from Smith Optics features moto-inspired styling with updated technology, including articulating outriggers and an anti-fog lens.

 

Features:

 

* Traditional-sized frame

* Outrigger Positioning System? for perfect helmet compatibility

* F.A.T.? 2-layer hypoallergenic foam

* Single anti-fog treated clear lens

* Silicone-backed strap

* Made in the U.S.A.

 

5.Smith 2008 Model Intake Goggles $35.99

The Intake Goggle from Smith Optics is ideal for the serious offroad competitor or the weekend warrior.

Features:

 

* Articulating Outrigger Positioning system

* In-lens tear offs posts

* Roll/Tear-Offs compatible lens

* Ultra-Wide silicone backed strap

* New Air Intake System for on-demand airflow

* Utilizes Fuel lenses

* Clear anti-fog lens

* Medium Fit

* F.A.T.? 2- Layer Face Foams

* Lifetime manufacturer's warranty

* Made in the U.S.A.

 

 

1 reducere de la 58$

2 reducere de la 40$

3 reducere de la 40$

4 reducere de la 37$

5 reducere de la 44$

 

dati-mi un sfat eu inclin balanta spre Smith Warp Star Goggles voi ce ziceti?datim un sfat si argumentati daca puteti va rog..MERCI ANTICIPAt

 

Parerea mea este sa-ti cumperi ochelarii cei mai ieftini,ca dupa ce iti sare noroi pe ei oricare din ei se zgarie lafel(stiu ca o sa zica uni ca nu.dar din experienta iti zic ca ..DA)

un punct in plus il reprezinta daca au lentila dubla si este important daca ai lentile de schimb...........

am acasa o gramada de ochelari dintre care uni au fost f scumpi si nu mai am lentile la ei ptr ca s-au zgariat rau si costa lentilele cat ochelarii.asa ca am decis sa mi cumpar numai ochelari ieftini

PRETUL FACE FRUMUSETEA UNUI PRODUS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scott 83.ia si lentila de rezerva, eu prefer pe cea "lexan grey", e numa buna sa tina putin de umbra dar sa vezi si in padure la intuneric.

 

avut/probat/cu lexan grey...concluzie super..am folosit un sezon la greu....apropos..cui ii trebuie ramele sau elasticul,sau nu il deranjeaza zgariaturile..am vreo 3 perechi de scott de donat..2 perechi se mai pot folosi decent..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3.Scott 2008 Model Voltage X Goggles $29.99

# Developed using the knowledge gained from making the HiVoltage, Voltage R and 89X

# The end result is the finest face fit Scott USA has ever produced

# Face and helmet fit were optimized

# Features dual-density Hydro X face foam, a clear anti-fog coated Works lens and silicone-lined strap

# Compatible with all lenses, tear-off systems and nose guards that work with HiVoltage goggles

# Replacement lenses and tear-off available

 

 

 

1 reducere de la 58$

2 reducere de la 40$

3 reducere de la 40$

4 reducere de la 37$

5 reducere de la 44$

 

dati-mi un sfat eu inclin balanta spre Smith Warp Star Goggles voi ce ziceti?datim un sfat si argumentati daca puteti va rog..MERCI ANTICIPAt

 

 

Alege cu incredere modelul 3, voltage X.

Ochelarii Smith sunt foarte bine cotati, dar de unde iei geam de schimb si, mai ales, cat o sa coste geamul.

Normal, ochelarii ii ti cam 2 sezoane, un an de purtat incontinuu, dupa care se cam duce buretele (in timpul asta schimbi cam 2-3 geamuri).

Modelul 83X e modelul clasic, e cel mai ieftin din gama Scott.

Modelul Voltage de care-ti spuneam sa ii iei cu incredere, au buretele de la ochi din 2 bucati,fiecare cu densitate diferita. Partea care intra in contact cu pielea e mai taricica si are si nu stiu ce functie "hidro" (nu stai sa ii storci cand transpiri, ca la modelul 83x). Daca la Voltage X ii mai iei si o protectie de nas (10e), deja nu mai ai nicio treaba.

Lentile gasesti de la 4e cea simpla, 6 e cea antifog, 12e cea dubla, pana la vreo 30e cea lightsensitive (heliomata). Toate accesoriile astea le gasesti la Auner.

 

Un aspect si mai important, de care vad ca nu a zis nimeni pana acum, este si modelul de casca pe care-i vei pune. Nu alege ochelarul numai dupa desing.

Uite, eu de exemplu am 2 casti (Lazer MX5 si Nolan N52) si ambele modele de ochelari (83x si voltaxe MX). Lazer cu 83 si Nolan cu Voltage. Nu pot folosi ochelarii de la o casca la alta. Casca lazer are deschiderea fetei mai mare si 83x-ul acopera la fix, daca incerc sa pun 83x-ul la nolan, nu intra, atinge de casca sub pometi. Daca pun Voltage mx la Lazer, juma de fata e goala.

 

Spor!

Editat de adiviraj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci la asta nu m-am gandit !!!sper sa nu am probleme,imi aduce cineva din italia o casca no name si nu stiu cum va fi.

 

am ales smith intake googles si lentile am gasit,Utilizes Fuel lenses!!

http://www.motorcycle-superstore.com/2/6/1...ke-Goggles.aspx

multumesc pentru sfaturi la toti sper sa mi se potriveasca la casca ,numai bine!!lentile duble antifog 12$

 

am o ultima intrebare acolo la choose colour:sensor mirror la ce foloseste?este anti reflex?

pot pune 1 lentila antifog si 1 lentila sensor?este bine?

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avut/probat/cu lexan grey...concluzie super..am folosit un sezon la greu....apropos..cui ii trebuie ramele sau elasticul,sau nu il deranjeaza zgariaturile..am vreo 3 perechi de scott de donat..2 perechi se mai pot folosi decent..

 

Daca se pot folosi cu ochelari de corectie vedere , m-ar ineresa pe mine una bucata din cele pe care le donezi ! Merci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se pot folosi cu ochelari de corectie vedere , m-ar ineresa pe mine una bucata din cele pe care le donezi ! Merci !

 

clar sunt ambele ptr ochelari de vedere..trimite-mi un PM cu adresa si le trimit prin curier..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza. Eu cel putin in traficul urban m-am saturat sa se tot uite soferi si pietoni in ochii mei(am lentile transparente). Mai bine as avea lentile cum is Voltage MX s-a arat ca alien :D

Lasand gluma la o parte niste lentile sensibile la lumina is foarte bune. Ma deranjeaza tot timpu cand intru in padure pt ca nu mai vad nimica si "petele" de lumina de pe jos ma deranjeaza si mai tare sa ma acomodez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la acelasi lucru m-am gadit si eu,de acord cu treaba cu alien-u..,daca mi-as pune lentile sensor la smith intake cred ca asa as arata si eu .

 

Sau va luati lentile cu holograme.

post-4060-1218713354_thumb.jpg

 

post-4060-1218713378_thumb.jpg

 

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...