Sari la conținut

Participarea romaneasca la Dakar 2006


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 229
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca azi Zsolt a avut o zi mai proasta... A terminat speciala pe locul 101 din 116 trecuti pana acum linia de sosire. Sper sa nu fi cazut...

Am vazut aseara pe Eurosport ca noroiul e cat china pe specialele astea din Portugalia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in acest moment, dupa sosirea mai multor concurenti dupa proba speciala: Etapa 2 Portimao-Malaga: Zsolt: pozitia 112 in etapa, 82 la general.acum este pe sectorul de legatura spre Malaga care e destul de lung 387km. Total etapa de azi 567 km.

Editat de corneltrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem cu ochii pe iritrak: etapa 3 Nador-Errachidia in acest moment Zsolt se afla pe sectorul de legatura dinaintea probei speciale. Eu zic ca astazi, avand in vedere modificarile referitoare la navigatie, si anume se merge doar dupa roadbook nu dupa gps, se va vedea valoarea lui Zsolt, care este foarte tare la navigare dupa roadbook.

Bafta Zsolt!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat etapa de ieri pe replay si presupun ca timpul mai slab obtinut de Zsolt se datoreaza unei opriri chiar inainte de finalul etapei speciale. Sa-i tinem pumnii azi si sa speram ca punctul lui forte (navigarea) il va duce pe o pozitie mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si anul trecut, iritrack-ul functioneaza cu noduri:

desi Zolt este trecut de CP1, nu-i apare timpul iar Varga (no.22) coechipierul lui, desi nu apare nici macar intrat pe Proba Speciala (PS) are deja timpul afisat la CP1 (punct control 1).

Poate mai tarziu vom avea niste afisaje mai corecte...

Dar pana atunci stam in suspans..., cel putin eu.

Editat de corneltrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jaroslav Katrinak Nr. 60, Akos Varga Nr. 22 si Zsolt Nr. 150 formeaza partea de moto a echipei Mol Dakar Team

 

Puteti vedea AICI primele imagini filmate cu Zsolt , facute de catre persoanele care l-au insotit pe parcursul etapelor Europene.

 

A aparut clasamentul provizoriu: pana acum (16.30 ora noastra) Zsolt este pe locul 80 in etapa si (intaplator) pe 80 la general!!

Felicitari!!

Pe masura sosirii concurentilor s-ar mai putea modifica clasamentul pt. astazi, vom vedea mai tarziu...

Editat de Smokey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare gaunos functioneaza iritrackul intr-adevar.Varga si azi si ieri era multa vreme undeva inainte de speciala, cu multe zeci de kilometri in urma lui Zsolt, dupa care dintr-o data trecuse de toti coechipierii, ba il depasise si pe Despres. La un moment dat mi-a facut impresia ca poate nici nu are dispozitiv de urmarire si evidenta lui e facuta doar pe baza trecerilor in checkpointuri.

Am ascultat si eu inregistrarea convorbirii cu Zsolt prin satelit. Ma fascineaza vocea calma, colocviala,a asta dupa sase sute si ceva de kilometri de Maroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi etapa 4 in acest moment (15.15 ora noastra) Zsolt este trecut de CP2 in proba speciala insa dupa numai 8 km. se pare ca s-a oprit (la km. 285 ) de mai mult de o ora.

Sau s-a oprit doar iritrackul.

Dar totusi nu cred, deoarece in acelasi loc este oprit si Szalay cu Opel Frontera Nr. 339, seful echipei Mol Dakar Team. Sper ca intarzierea lui Zsolt sa se datoreze doar unor probleme tehnice...

 

Intre timp a trecut si Szalay, (ora 15.25) iar Zsolt sta in continuare...

 

Sper ca de fapt doar iritrakul sa nu fie updatat....

Editat de corneltrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace: Tot inainte, baciule Zsolt !post-882-1136296120_thumb.jpgpost-882-1136296142_thumb.jpg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

A terminat speciala pe locul 117 dupa timp

117 150 SZILVESZTER (ROU) 14:34:06 06:42:36

 

sau pe locul 121 dupa clasamentul provizoriu. In fine, cert e ca a pierdut ceva timp astazi :-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a terminat cu bine, la un moment dat nu mai stiam ce sa mai cred, dar se pare ca iritrackul se updata din 3 in 5 iar eu faceam 13-14.

Oricum astazi a mers putin mai incet sau a avut ceva probleme tehnice, asa imi explic timpii pe care ia scos, asta in comparatie cu alti concurenti cu care de la inceput a avut timpi asemanatori, in afara de azi...

 

Iata si doua imagini:

Editat de corneltrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Se pare ca a fost o etapa cu probleme tehnice la echipamentul de pe motor: http://www.dakar.ro/node/635

 

 

 

J. Katrinak a terminat, dar s-a intors, iar acum si el si Szilveszter sunt la 7km de final............?????????????????? Si asta de o ora buna...

Inseamna ca sunt in parcul tehnic si nu au ajuns inca in bivuac. Daca de uiti la posis vezi ca a terminat defapt.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e linkul bulit, face referire la o adresa de disc local, nu la un URL.

 

I-am huiduit initial pe Eurosport, da' au intarziat doar comentariul, nu au uitat de Zsolt.

 

Ca o chestie tare, au povestit de un francez care a intrat in competitie cu un Ural cu atas. A abandonat azi dupa ce s-a rasturnat si a facut varza ghidonul si tot ce era pe el, inclusiv tripmasterul si instalatia de lumini. A zis ca la anul revine. Cu un Citroen 2CV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...