Sari la conținut

accident in iasi


shortcuttohelllll
 Share

Postări Recomandate

in iasi pe drumul care duce de la podul ros spre bucium, la baza pasarelei a avut loc astazi un accident. un suzuki gsxr(nu stiu exact modelul dar cred ca era un 750) gri metalizat/argintiu s-a ciocnit cu un maxi taxi(din cate am auzit).motociclistul avea pasager o fata care a fost f grav ranita.accidentul a avut loc in jurul orei 15.30.la fata locului era venita politia, vreo 20-30 de amarasteni, iar motocicleta era urcata intr-o dacie papuc.am idee cine a fost insa nu sunt sigur shi nu vreau sa creez confuzie.cine are mai multe detalii rog sa posteze.

sa avem grija de noi ca, conservarilor nu prea le pasa dupa cate s-a vazut pana acum.

sper ca datele mele au fost corecte.

pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in iasi pe drumul care duce de la podul ros spre bucium, la baza pasarelei a avut loc astazi un accident. un suzuki gsxr(nu stiu exact modelul dar cred ca era un 750) gri metalizat/argintiu s-a ciocnit cu un maxi taxi(din cate am auzit).motociclistul avea pasager o fata care a fost f grav ranita.accidentul a avut loc in jurul orei 15.30.la fata locului era venita politia, vreo 20-30 de amarasteni, iar motocicleta era urcata intr-o dacie papuc.am idee cine a fost insa nu sunt sigur shi nu vreau sa creez confuzie.cine are mai multe detalii rog sa posteze.

sa avem grija de noi ca, conservarilor nu prea le pasa dupa cate s-a vazut pana acum.

sper ca datele mele au fost corecte.

pace.

apreciez spontaneitatea ta dar inainte sa postezi ESTI SIGUR DE CE SCRII?????

deci motorul pleaca de la semafor (dinspre tamaz spre pod rosh), iar in dreptul liceului mihu o masina mica fiat cu numere de SV "vrea" sa intre pe straduza la liceu si ihi taie calea motociclistului neacordandu-i prioritate..motociclistul intra in roata drepta a masinii ...motorul dauna totala...rupt amortizoare jugul sarit de tot, roata rupta, motociclistul si pasagera au scapat cu rani usoare PRINTR-O MINUNE, am urcat motorul in duba si l-am dus la inspectie, politia din primele cercetari a stabiliot vinovatul (logic) neacordare de prioritate motociclistului

este vorba de un suzuki gsx-r 750 argintiu condus de andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud asta :bounce: Astia chiar merita batuti crunt la fata locului, fara nici un fel de interogatoriu :rusinica:

225953[/snapback]

 

Chiama-ma daca ai nevoie de asistentza. :unsure: :bounce: . Cit despre accident, Oreste poti sa ne spuii shi numarul de SV.

 

PS: Ce-ar fii ca la conservarii astia care nu dau [rioritate la motociclisti sa imprimam pe caroserie "BIKE KILLER" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Ce-ar fii ca la conservarii astia care nu dau [rioritate la motociclisti sa imprimam pe caroserie "BIKE KILLER" ?

225985[/snapback]

 

:unsure:

:bounce:

:crack:

:rusinica:

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apreciez spontaneitatea ta dar inainte sa postezi  ESTI SIGUR DE CE SCRII?????

deci motorul pleaca de la semafor (dinspre tamaz spre pod rosh), iar in dreptul liceului mihu o masina mica fiat cu numere de SV "vrea" sa intre pe straduza la liceu si ihi taie calea motociclistului neacordandu-i prioritate..motociclistul intra in roata drepta a masinii ...motorul dauna totala...rupt amortizoare jugul sarit de tot, roata rupta, motociclistul si pasagera au scapat cu rani usoare PRINTR-O MINUNE, am urcat motorul in duba si l-am dus la inspectie, politia din primele cercetari a stabiliot vinovatul (logic) neacordare de prioritate motociclistului

este vorba de un suzuki gsx-r 750 argintiu condus de andrei

225977[/snapback]

 

ma bucur ca ai lamurit problema. oricum majoritatea informatiilor pe care le-am dat au fost ambigu date tocmai pentru ca nu stiam cu siguranta ce s-a intamplat shi mai ales pentru ca informatiile le aveam de la un sofer de maxi shi din ce-am vazut eu in trecere. ma bucur ca ai apreciat spontaneitatea mea(macar atata am putut shi eu face). bine ca au scapat ieftin cu sanatatea.slava domnului.

 

p.s. m-am uitat in profilul tau. am recunoscut motorul pe care l-ai schimbat de vreo doua luni daca nu gresesc. acum ai un enduro/moto cross(nu prea ma pricep), alb cu rosu. cred ca ne cunoastem numai din vedere. tu mai vii pe la prietena ta pe stradela galateanu. stiu pentru ca eu is prietenul lu andreea care sta gard in gard cu adi. poate ne intalnim intr-o zi sa facem cunostinta. corecteaza-ma daca gresesc.

drum uscat.

pace. :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

umblati fratilor cu un spray negru .. in portbagaj ... "tatuatile "putin dai reaq... daca are x5... are bani sa si-o faca! scrieti CRIMINAL !!

 

 

parerea mea! eu am unul :rusinica: ca am 17 ani intru la catergoria minori .. cate prostii nam facut cu spray-ul... mama mama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa montati niste lame ascutite la butucul rotilor asa cum aveau carutele alea cu doua roti din arenele de gladiatori...vedem noi atunci daca le mai da mana conservarilor sa va incalece pe banda :unsure: ...pentru neacordare de prioritate n-am gasit nik, da imi vine mie o idee :bounce:

pace :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa montati niste lame ascutite la butucul rotilor asa cum aveau carutele alea cu doua roti din arenele de gladiatori...vedem noi atunci daca le mai da mana conservarilor sa va incalece pe banda :unsure: ...pentru neacordare de prioritate n-am gasit nik, da imi vine mie o idee :bounce:

pace  :rusinica:

226914[/snapback]

Pei daca tu iti pui lama la roata cand ai atins usor in o conserva cazi de nu te vezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze cu motorul dupa accidentpost-3952-1124650056_thumb.jpgpost-3952-1124650097_thumb.jpgpost-3952-1124650146_thumb.jpgpost-3952-1124650189_thumb.jpg

 

 

motociclistul are piciorul drept facut praf din cauza hematoamelor stiu ca nu i-au facut nici raze sper sa se retraga hematoamele findca altfel trebuie operat sa i le scoata asta stiu ...in rest julituri pe la maini ...oricum insanatosire grabnica ii doresc lu andrei !!!

 

 

eu mai am 14 zile de stat cu picorul in ghips :unsure: !!! coincidenta ca andrei mi-a adus si motorul meu o data cu al lui si eu am facut accident pe 4 se pare ca mi-a calcat pe urma ....cred ca am avut ghinion :bounce: ! :rusinica:

Editat de rama250
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...