Sari la conținut

New Triumph Thunderbird


Postări Recomandate

post-17131-1218961916_thumb.jpg post-17131-1218961987_thumb.jpg post-17131-1218962050_thumb.jpg

 

 

Informatiile sint cam slabute: 1594ccm, ceva pe la 100bhp...

 

Prezentarea oficiala la Faaker See.

 

 

 

Restul modelelor noi Triumph, aici -> http://www.triumph.co.uk/uk/News_10720.aspx

Editat de Roadkill_Himself
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaai,misto motorul insa imi pare rau ca nu au mai pus carburatoarele alea fake cum are la Speedmaster (favoritul meu) sau America (asta mi-ar place poate mai mult ca Speedmaster insa ghidonul e prea wide). Chestia cu fake carburetors ii dadea un aer retor,misto as zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaai,misto motorul insa imi pare rau ca nu au mai pus carburatoarele alea fake cum are la Speedmaster (favoritul meu) sau America (asta mi-ar place poate mai mult ca Speedmaster insa ghidonul e prea wide). Chestia cu fake carburetors ii dadea un aer retor,misto as zice.

 

 

Da, chestia cu fakes ar fi fost, intr-adevar, beton. Nobody's perfect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

1858.jpg

2881.jpg

2882.jpg

2883.jpg

 

Triumph a prezentat oficial datele tehnice ale noului Thunderbird 1600, compania britanica urmand sa concureze incepand de anul viitor in segmentul motocicletelor custom-cruiser cu motoare ale caror capacitati cilindrice sunt cuprinse intre 1.400 cmc si 1.700 cmc.

 

Motorul cu doi cilindri in linie de 1.597 cmc dezvolta 86 de cai putere la 4.850 rpm si un cuplu maxim de 146 Nm la 2.750 rpm. Avand in vedere ca motocicleta cantareste 308 kg la gol (339 kg la plin), nu ne poate mira faptul ca producatorul ofera si un kit de marire a capacitatii cilindrice pana la valoarea de 1.700 cmc, cu ajutorul caruia performantele motorului pot ajunge la 100 de cai putere si 156 Nm.

 

Designul lui Thunderbird 1600 a fost realizat de americanul Tim Prentice, omul din spatele modelelor Triumph Rocket III Touring, Yamaha Road Star, Honda VTX si Honda Rune.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...