Sari la conținut

v-twin japonez adevarat


alex123
 Share

Postări Recomandate

motoarele de harley sunt niste gunoaie.

227280[/snapback]

Băi fraților, da alte idei bolânde nu mai aveți?

De 4 ani de când intru pe forumul ăsta nu am auzit decât acelaÂşi lucru, cu istoria, cu americanu care vinde firma, cu nu mai Âştiu ce dreacului..

Chiar nu ați obosit să propagați o idee de rahat?

Americanu, la cât de pragmatic Âşi de leneÂş este, credeți că nu ar fi obosit să tot cumpere HD Âşi să Âşurubărească?

Dacă mai aud ideea asta de HD perpetuată, deja devin :rusinica: .

Când proprietarii de HD or să-Âşi expună părerea negativă despre motocicletă în sine, atunci o să ascult (sau citesc, după caz) cu mare atenție.

Până atunci, lăsați HOGul să vorbească, iar voi nu mai postați chestii din auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e dupa parerea voastra,dintre motoarele(engines) japoneze,cel mai apropiat de harley?ca si constructie,design,sunet.

Ma refer la motoarele motocicletelor,nu la motocicleta ca tot.

227076[/snapback]

 

mai iara se incepe o discutie din asta aiurea......harleyul este unic nu este nimic asemanator cu motorul de harley,si nu se poate compara cu o japoneza....cu totul ca stim cu toti destule despre el....noua care ne plac harleyurile...nu ne intereseaza faptul ca tre sa mergem cu o trusa de scule dupa noi....avem o istorie sub noi...o chestie ce a facut un fel de viata....si pentru noi ce iubim harleyrile ,nu ne intereseaza parerea altora....si nu spun asta din rautate.....

dar eu nu simt nevoia sa explic la orcine de ce imi plac harleyurile

 

FIECARE ARE DREPTUL LA O ALEGERE HAI SA NE RESPECTAM RECIPROC

 

SI SA NU MAI VEDEM CUVINTE FARA SENS

CA DOAR SUNTEM SI NOI PERSOANE CIVILIZATE

 

VA SALUT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN
motoarele de harley sunt niste gunoaie.

227280[/snapback]

Vorbeste gura fara tine.

Nici macar "gunoier" nu ai putut ajunge si esti invidios.

Daca au avut o generatie de motociclete facute pt cei carora nu le este rusine sa puna mana pe scule si ulei asta nu inseamna ca pot fi numite gunoaie. Moile motoare sunt avansate technologic ca toate motoarele din lume si asta a deranjat pe uni DieHard Harley Riders.

Cum ar fi sa zicem ca cei cu BMW sau Japoneze au degete de domnisoara sau complect lipsa de cunostinte mecanice?

Asa o fi.

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

Kawasaki este cel mai aproape de Harley dar Honda are un motor Bulet Proof. Concurenta este apriga la V2 si yamaha are NorthStar superbe. Concurenta aduce calitate si valoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa spun ca ma simt flatat cand ma mai intreaba cate un nene pe marginea drumului: Harley, nu?... Si eu raspund de la caz la caz, ba Vulcan de 400 (si atunci citesc pe fetele lor uimirea si dezamagirea: "credeam ca e Harley, dupa sunet... :crack: ) , ba Harley (manelistilor din mertzane).

Dar mi s-a intamplat ceva frumos pe drumul spre Targul Secuiesc. Mergeam linistit cu zgomotocicleta mea ( BD poate sa confirme, pentru ca l-am dus pana la vama de 1 mai in spatele motorului meu), cand din spate a inceput sa vina un fel de zgomot de furtuna, aerul vibra.... Era un american din Bucuresti cu un Harley NightTrain, cu care am stat mai tarziu la o bere si un pahar de vorba langa motoare...

Numai cine nu a auzit un Harley adevarat ( adica ma refer la cele care nu sunt pentru fitzoshii cu casetofon, cd-player, tobe care nu fac zgomot, paravant, incalzire in manere...cac--uri din astea...), care face sa vibreze tot in jurul lui, poate sa compare un V2 japonej cu Harley-ul....Cei care au auzit cantecul unui V2 american, nu mai comenteaza aiurea, ci doar retraiesc senzatia......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ceva putin off topic. Am vazut o reclama la nu mai stiu ce motor, care suna cam asa:

 

Stiti care e diferenta intre baietzi si barbatzi? Baietzii isi cumpara masini, iar barbatii motoare...

 

Daca vreti sa ofticati un conservar manelist, din ala cu mana jumate pe geam la mertzan,pe care il trag bratzarile jos din masina din care se aude in toata intersectia Adrian puradelu' minune, spuneti-i fraza de mai sus...

 

Nu ca as avea ceva cu ei, dar nu pot sa-i sufar. Va mai dau o metoda de amuzament in intersectii. La semafor strecuratzi-va in spatele manelistului, si cand simtiti ca e momentul prielnic, dati un claxon si turati motorul ca si cum ati pleca de la stop. Sa vedeti cum taranul ,care ocupat cu ascultatul manelelor si studiatul vostru in oglinda retrovizoare, pleaca pe rosu. Si atunci incepe spectacolul. Vizionare placuta.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...