Sari la conținut

Buson Rezervor Blocat


iama
 Share

Postări Recomandate

din senin la un drum lung, oprind sa re-alimentez mi am luat teapa. nu am putut sa deschid busonul de la rezervor. cheia intra si iese usor dar se roteste numai jumate din cat ar trebui. ce e de facut?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din senin la un drum lung, oprind sa re-alimentez mi am luat teapa. nu am putut sa deschid busonul de la rezervor. cheia intra si iese usor dar se roteste numai jumate din cat ar trebui. ce e de facut?????

incearca sa pui putin degripant spray acolo...sa pui exact acolo pe unde bagi cheia....si mie mi s a intamplat si eu asa am rezolvat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus. nu merge.

 

Insista cu un Joker 440 sau Joker 444. Pune din plin si lasa-l asa cateva ore. Am patit si eu la fel, tot la GS 500.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am apasat.asa mergea inainte.dak apesi usor. in jurul busonului este un inel prins cu inbusuri.le am desfacut, dar busonul se tine in el cu o o balama. pot sa misc busonul si sa l invart in jurul lui. are un sistem de prindere in rezervor cu 2 gheare ceva de genu. una se deschide, alta nu . si iese putin afara numa intr o parte unde e gheara care se deschide, dar nu l pot scoate afara cu totul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din senin la un drum lung, oprind sa re-alimentez mi am luat teapa. nu am putut sa deschid busonul de la rezervor. cheia intra si iese usor dar se roteste numai jumate din cat ar trebui. ce e de facut?????

Am avut aceeasi problema la GS, dupa mai multe incercari (cu mai multe tipuri de spray degripant)....problema s-a rezolvat cu spray WD40.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut aceeasi problema la GS, dupa mai multe incercari (cu mai multe tipuri de spray degripant)....problema s-a rezolvat cu spray WD40.

 

 

ce spray este acest WD40???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

opreste-te intr-un metro, du-te la articolele auto si vezi ca il gasesti. in tenta albastru cu capac rosu parca, scrie mare WD40. (pray de contacte, degripant si alte nebunii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fratilor. am rezolvat problema. puteam sa dau cu mama degripantului ca nu rezolvam nimic. busonu are un sistem cu 2 ghiare ce se prind de buza rezervorului pe dinauntru. o gheara era blocata pt ca s-au slabit niste surubele ce tineau comprimat tot mecanismu si astfel s-au descalecat niste zimti care angrenau tot mecanismu. pot sa alimentez din nou!!!!!!!!!!!!!! o boy o boy sanatate si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...