Sari la conținut

Suzuki Gsx-r1000 Vs Kawasaki Zx-10 R


Kogaion
 Share

Postări Recomandate

Depinde, le vrei 2008 ?

 

Kawasaki e mai tractoras de fel (nu e asa silentioasa la motor ca suzuki)

 

Suzuki am avut doar gsxr 600 si am fost extra multumit

 

Acum am Kawasaki zx10 si pot spune ca sunt un fericit posesor, n-am ce comenta.. trage de rupe !

 

p.s. : nu baga in seama anuntul meu, nu-s chiar asa de mascarici sa-mi fac reclama ascunsa

 

Sfatul meu : Incearca-le pe amandoua si vezi care ti se pare tie mai ok :P

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandoua trag de rup...de fapt orice moto care trece de 100 de cai trage de rupe

incearca-le si vei vedea kogaion

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

????

 

kawasaki e ff faina

 

e suzuki cea mai rapida de pe piata ?

 

(io le-am vazut pe motto.ro)

 

kawasaki e mai scumpa....

 

dar e ffff faina

 

 

Nici una ,nici alta...acum fuguta la meditatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma voi sunteti inca in era liniutelor?get a life!... get a corner!...

 

Pot sa gasesc zeci de filme unde gixxeru bate kawa...asa si?diferenta o face riderul la acest nivel..e vorba de zecimi de secunda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai auzit ce o zis tipu pe gixx ca a facut si hayabusa si zzr 1400

inseamna ca zx10 2004 e cea mai tare din lume?

 

o da si arata-mi filme in care un gsxr 1000 bate un zx10

 

de mai multe ori la rand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza sa participi in campionat , dintre cele doua, as merge clar pe Suzuki. Daca o iei pentru strada ia-ti ce vrei, nu prea mai conteaza decat designul.

La ora asta noul cbr 1000 rr este cea mai performanta din toate punctele de vedere inclusiv fiabilitate.

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buuuun

 

se pare ca in linie dreapta kawa bate. de altfel am vazut cateva inregistrari pe youtube (p-asta l-am ratat...) in care mi s-a parut ca zx-u ajunge ff repede cel putin la 250 kmph (doar o impresie n-am cronometrat).

 

dar cum s-ar comporta pe circuit ? in care exista si...curbe ?...stiu ca in curbe Ducati e boss pt ca in curbe nu trebuie putere prea mare.

 

de ce e mai tractor kawa ? nu toate is cu sunet de racheta? si chiar e diff de fiabilitate intre sa zicem suzu/hon/yama si celelalte ?

 

la motto.ro au cam 185 cp (astea-s noi cred) dar kawa are ceva kile in plus...nush, zik si io asa...

 

dar pe de alta parte e (un pikuletz) mai scumpa...sa fie oare doar designu cool ?...

 

cineva a zis de honda. la motto.ro lipsesc din "dotare" honda si scumpele bmv-uri...

 

care din toate motocicletele de pe lumea asta e cea mai rapida pana la urma ???? that is za cueshcion....

 

PS: va multumesc pt recomandari (du-te incearca-le, iati ca-s faine etc) dar is prea puternice si prea scumpe. io m-as opri la un suzu lc 250 sau o yamaha tot asa la 250 (chiar si la un van van lol), desi cu promotia de pe motto.ro (la vre-o 44 cp ?) nu mi-ar sta ff rau.

 

ce ziceti de scutere 300cc ???? in zilele noastre se intrepatrund conceptele, nu mai exista granite is scutere mai tari decat moto

 

lol, sper ca nu s-au strapezit toti iubitorii de motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia se dau ce ceasul mortii sa iti arate zetx10 sau gesexser si matale te intereseaza 250-300cc :kali:

totusi esti sigur ca vrei motocicleta...? poate incet incet ajungi la un caiac...joke... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jesus de la zx10 te abati la scutere?

 

 

io unu' n-am chef sa ma cert cu nimeni pe chestia asta.

 

e veche rau oricum.

 

sunt unii care nu le suporta.

 

a existat unul care nu suporta moarele si a inventat scuterul, a scos tot ce nu trebuie si facut o masinarie mai blanda, accesibila tuturor.

 

cutia automata ar fi un avantaj. n-am vazut asta la motoare. si apoi doar am intrebat care-i cea mai cea motoara dintre toate, n-am de gand sa ajung noul Rossi/Duhan.

 

dar cum ziceam, io n-am chef de harjoana pe tema asta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doohan si tot asa ala care so saturat de scutere a inventat bicicleta si ala care so saturat de bicicleta o inventat trotineta si ala care so saturat de trotineta o inventat mersul pe jos

btw...acesta e un forum dedicat motocicletelor de viteza iar din cate tin aminte scuterele nu fac parte din categoria asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...