Sari la conținut

Transaplina Enduro-tour 2008


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

Cateva poze fara pretentie si fara valoarea alor voastre:

 

 

poti sa le dai pls pls pls lui laurentiu? sa faca el ceva gen centralizare? ca s-au facut multe multe si ar fi pacat sa nu se fie toate adunate - mi se pare mai usor asa, sa faca o persoana si apoi sa imparta la toti.

 

care fara pretentie sau valoare? :D mie imi plac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poti sa le dai pls pls pls lui laurentiu? sa faca el ceva gen centralizare? ca s-au facut multe multe si ar fi pacat sa nu se fie toate adunate - mi se pare mai usor asa, sa faca o persoana si apoi sa imparta la toti.

 

care fara pretentie sau valoare? :D mie imi plac

 

 

Salut la toata lumea,

 

puteti gasi pozele/filmuletele mele la acest linck http://www.transfer.ro/storage/Transalpina...stian-370d3.zip

 

Motociclisti, de obicei au un spirit, stare de spirit pt care nu treb multumit asa suntem noi si ne bucuram de fiecare data cand putem da dovada de acest lucru.

 

O echipa de nota 10 pentru cei care au fost in aceasta tura, cu o motociclista de nota 10 in fruntea noastra post-40975-1220873727_thumb.jpg

 

asfalt liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa le dai pls pls pls lui laurentiu? sa faca el ceva gen centralizare? ca s-au facut multe multe si ar fi pacat sa nu se fie toate adunate - mi se pare mai usor asa, sa faca o persoana si apoi sa imparta la toti.

 

care fara pretentie sau valoare? :D mie imi plac

Saru' mana! Esti o draguta, si la propriu si la figurat! Mai am cateva, dar nu stiu cum sa le descarc, ca, cica, depasesc nu stiu ce ...; puii mei, sunt un bou!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost acolo amu vreo 2 luni ... a fost frumos.

Motocicletele au fost: BMW F650 ST cu cauciuc de sosea pe fata (nici acum nu l-am schimbat inca....)

si un Virago (cauciucuri de sosea).

Cu toate ca BMW-ul a fost incarcat cu maxim cu bagaje si am avut pasager am atins doar 1 data scutul.

Virago sub conducerea unui incepator (are carnet doar de 5 luni si motorul era imprumut) am trecut fara nici un incident.

 

poze atasez cand ma intorc de la servici (aici am doar pozele de pe Negoiul Romanesc si orasul fantoma de la Saru Dornei ... de data asta Virago a ramas acasa din lipsa de organizare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O echipa de nota 10 pentru cei care au fost in aceasta tura.

 

si toata treaba asta multumita lui Dominator72! a tunat si a fulgerat (parca asa era expresia) pana ne-a adunat

 

 

Mai am cateva, dar nu stiu cum sa le descarc, ca, cica, depasesc nu stiu ce ...; puii mei, sunt un bou!

 

 

ia-o usor...rabdare si tutun :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar pe un stick au incaput? tot ce ai filmat si pozat intra pe un stick?

 

bueeeei..vezi ca stiku' meu are 4 GB daaa?....

dar nu-ti face iluzii ca e plin. are doar 1,3 GB ocupati cu poze si filme.Si in marea majoritate tu ejdi vedeta.

asa que...

 

Din pacate, pe aparatul lui evident ca nu sunt poze si cu el

of of of. Si de cate ori l-am rugat.Hai mai sa-ti fac poze cu aparatul tau. Da el noooo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze atasez cand ma intorc de la servici (aici am doar pozele de pe Negoiul Romanesc si orasul fantoma de la Saru Dornei ... de data asta Virago a ramas acasa din lipsa de organizare)

 

 

 

cateva poze...

post-14885-1220884335_thumb.jpg

post-14885-1220884386_thumb.jpg

post-14885-1220884445_thumb.jpg

post-14885-1220884471_thumb.jpg

post-14885-1220884497_thumb.jpg

post-14885-1220884603_thumb.jpg

Editat de janos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bueeeei..vezi ca stiku' meu are 4 GB daaa?....

dar nu-ti face iluzii ca e plin. are doar 1,3 GB ocupati cu poze si filme.Si in marea majoritate tu ejdi vedeta.

asa que...

 

 

of of of. Si de cate ori l-am rugat.Hai mai sa-ti fac poze cu aparatul tau. Da el noooo....

 

noroc ca ma pot baza pe voi :D) ms, ms

 

 

poti sa le dai pls pls pls lui laurentiu? sa faca el ceva gen centralizare? ca s-au facut multe multe si ar fi pacat sa nu se fie toate adunate - mi se pare mai usor asa, sa faca o persoana si apoi sa imparta la toti.

 

care fara pretentie sau valoare? :D mie imi plac

 

si mie!!! si dati-i-le lui Laur, ca le vad si eu cu ocazia asta :D)

Editat de flavia_n_ae
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut toate fotografiile (ma rog, toate cele postate pana acum ). Sunt absolut superbe, insa nu asta e atat de important pentru mine acum; privind pe unde ati fost, am avut un sentiment de gelozie, dar si unul de admiratie pentru voi toti. Revin si spun ca mai mult decat orice am admirat fetele care au fost acolo. Am privit fotografiile cu Antenutza, si, sincer sa fiu, cred ca m-as fi gandit, nu de doua ori, ci de doua zeci de mii de ori, inainte sa plec la un asfel de drum cu un astfel de motor ( nu ca nu-mi place motorul ei, dimpotriva, dar nu pare ... potrivit pentru astfel de drumuri ) si, la final as fi spus NU! Toata admiratia mea pentru fete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut toate fotografiile (ma rog, toate cele postate pana acum ). Sunt absolut superbe, insa nu asta e atat de important pentru mine acum; privind pe unde ati fost, am avut un sentiment de gelozie, dar si unul de admiratie pentru voi toti. Revin si spun ca mai mult decat orice am admirat fetele care au fost acolo. Am privit fotografiile cu Antenutza, si, sincer sa fiu, cred ca m-as fi gandit, nu de doua ori, ci de doua zeci de mii de ori, inainte sa plec la un asfel de drum cu un astfel de motor ( nu ca nu-mi place motorul ei, dimpotriva, dar nu pare ... potrivit pentru astfel de drumuri ) si, la final as fi spus NU! Toata admiratia mea pentru fete!

 

hehe...CREDE-MA ca daca nu ma stiam pe mine si daca nu aveam km pe care ii am pe moto asta NU mergeam :D

 

NU RECOMAND NIMANUI SA MEARGA CU ALTCEVA DECAT ENDURO PE ACOLO. explicatii sunt mii.

ideea e daca tot esti capos (nu asa era marian? :D ) sa fii cu cap...sa iti stii fierul ca sa stii cum reactioneaza si cum il redresezi...altfel...dai bluf ca nu te ajuta in cazul in care nu e facut pt asa teren

 

marook ... e de vanzare...lasa fazerul .. e nou..frumos..cah! mai bine o babutza :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...CREDE-MA ca daca nu ma stiam pe mine si daca nu aveam km pe care ii am pe moto asta NU mergeam :D

 

NU RECOMAND NIMANUI SA MEARGA CU ALTCEVA DECAT ENDURO PE ACOLO. explicatii sunt mii.

ideea e daca tot esti capos (nu asa era marian? :D ) sa fii cu cap...sa iti stii fierul ca sa stii cum reactioneaza si cum il redresezi...altfel...dai bluf ca nu te ajuta in cazul in care nu e facut pt asa teren

 

marook ... e de vanzare...lasa fazerul .. e nou..frumos..cah! mai bine o babutza :D

l-ai reparat? (voiam ceva de incepatori ca pe motorul lui Laur nu prea cred ca ma pot tine nici in acest moment nici mai incolo)

Editat de flavia_n_ae
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-ai reparat?

 

poi nu aveam nica de reparat...ca atunci cand l-am "asezat" pe o parte nu a patit decat ruptura de maneta de ambreiaj...in rest..nimic avariat

 

acum beneficiaza de o maneta nou noutza si eu beneficiez de luxul de a nu merge cu metroiul la munca :D

 

o mana spala pe cealalta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei..pretul e 1500 eur..ne vedem ..iti spun cam tot ce stiu de ea si e a ta... primul venit primul servit ca ma asteapta pegasso ala...

 

 

scz de off topic :D

vb ori pe id-ul lui laur ori prin el. Oricum el se pricepe mai bine la d'astea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...CREDE-MA ca daca nu ma stiam pe mine si daca nu aveam km pe care ii am pe moto asta NU mergeam :D

 

NU RECOMAND NIMANUI SA MEARGA CU ALTCEVA DECAT ENDURO PE ACOLO. explicatii sunt mii.

ideea e daca tot esti capos (nu asa era marian? :D ) sa fii cu cap...sa iti stii fierul ca sa stii cum reactioneaza si cum il redresezi...altfel...dai bluf ca nu te ajuta in cazul in care nu e facut pt asa teren

 

marook ... e de vanzare...lasa fazerul .. e nou..frumos..cah! mai bine o babutza :D

 

Draga antenutza - Fazerul in cazul in care nu stii e un motor polivalent si ca sa te lamuresti iata cateva poze cu un FAZER pe drumul unde ai rupt tu viraga facute culmea in aceeasi zi. Mai afla ca are suspensii full reglabile si poate aborda ORICE fel de drum pe care il parcurg si soft enduro cu conditia unei minime experiente.

 

Noi succese

post-14739-1220909325_thumb.jpg

post-14739-1220909373_thumb.jpg

post-14739-1220909432_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga antenutza - Fazerul in cazul in care nu stii e un motor polivalent si ca sa te lamuresti iata cateva poze cu un FAZER pe drumul unde ai rupt tu viraga facute culmea in aceeasi zi. Mai afla ca are suspensii full reglabile si poate aborda ORICE fel de drum pe care il parcurg si soft enduro cu conditia unei minime experiente.

 

Noi succese

 

 

amice cred ca m-ai inteles gresit.. eu nu ziceam sa nu mearga cu fazerul...era o contrareplica la postul lui.

 

nu cred ca ai fost cu mine pe traseu sa vezi ca "am rupt" eu viroaga...asa ca te rog sa te abtii de la astfel de comentarii.

 

"sa iti stii fierul ca sa stii cum reactioneaza si cum il redresezi...altfel...dai bluf ca nu te ajuta in cazul in care nu e facut pt asa teren" - ma refeream la motoarele care nu sunt facute efectiv pt off road. fazerul in cauza merge pe teren accidentat in opinia mea dar nu asta ii este destinatia data de producator.

 

fazer am vrut si eu o vreme sa imi iau asa ca am aflat cate ceva desre el :D

 

ultima replica era o gluma - simpla ..banala... :D

 

bafta maxima si incearca sa respecti oamenii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...