Sari la conținut

Transaplina Enduro-tour 2008


Dominator72
 Share

Postări Recomandate

Nu pot week-end-ul viitor, ca am doua ture de 24 cu o "amenda" intre ele ( se "marita" un var de-al meu ), dar, daca va hotarati pentru week-end-ul asta, am trei zile libere si, zau, nu stiu daca mai prind asa ceva pana la vara!

 

ANTENUTZOOO!!! TE SINUCID CU PROPRIILE-MI MAINI!!! AI FOST IN PITESTI SI MIE NU MI-AI SPUS NIMIC!!!

Bineee ... O sa ma razbun!

 

 

poi wk asta....baga si tu un pm cu nr tau si poate facem o haiduceasca ;)

 

era posibil ceva spre alba iulia....daca nu..ne gandim ;)

 

nu ma sinucide in serie ca nu am nr tau daaaaaaaar promit solemt vineri sa te scoatem la un cico..bine asa? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 389
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca nu plecati prea devreme, sa am si eu timp sa iau cate ceva ( cort, sac de dormit, alea, alea ), poate mergem pe Valea Vilsanului. E aproape, e o regiune superba, excelenta pentru soft-enduro si sper ca vremea usor mai rece a alungat manelistii si nesimtitii, prezenti in numar mare pe-acolo vara ;) , in week-end-uri ( singurul dezavantaj, de altfel ). Traseul ar fi Pitesti, ca punct de "colectare", Merisani, de unde, imediat dupa bariera, la dreapta, spre Bradet, pe un drum asfaltat, superb, Bradet - statiune, apoi drumul merge drept prin Cheile Vilsanului. Cu putin tupeu se poate iesi, pe un traseu mai greu, mai ales in perioada asta, direct in Transfagarasan.

N.B.! 1) ne va ploua cu siguranta!; 2) Mai coboara ursii :) ... Eu am fost, asta vara, singur - singurel :) pe o raza de 5 km, da' noaptea am cam stat treaz pe langa foc ... :P

Toate cele bune! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu putin tupeu se poate iesi, pe un traseu mai greu, mai ales in perioada asta, direct in Transfagarasan.

N.B.! 1) ne va ploua cu siguranta!; 2) Mai coboara ursii :) ... Eu am fost, asta vara, singur - singurel ;) pe o raza de 5 km, da' noaptea am cam stat treaz pe langa foc ...

Toate cele bune! ;)

 

 

ursii coboara doar sa admire motoretele :)

unde e valea v...?

la sud de fagaras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus, shogore! ;)

Da, la sud. Tu poti veni pe Transfagarasan si, de la Curtea de Arges, faci stanga, spre Campulung, iar de la Bradet faci stanga. Cam lung daca vii singur ...

 

E descrisa drept cea mai ecologica vale din Europa ... VAX! E Vilsanul plin de pet-uri in aval. E-adevarat, nu e poluat de nicio intreprindere si, pana vara trecuta, nici exploatari forestiere nu prea erau, dar au inceput sa recupereze puternic ;) . In amonte, sub pietre, in curentul puternic, creste o specie de peste, relicva din tertiar, contemporan cu dinozaurii, Aspretele. E singurul loc din lume unde mai exista, daca mai exista ( se spune ca mai sunt doar 10-15 exemplare ... ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-7547-1223540449_thumb.jpg

Pina la urma plecati?...as veni si eu (daca ma primiti)...am fost anul asta in zona, dar pe Valea Valsanului nu am ajuns... /index.php?showtopic=268431

 

 

Bagati si niste forestiere? Dati mai multe detalii...

 

Asta e o harta a zonei...

 

 

Poza s-a asezat unde a vrut ea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faine rau pozele!

Cum, Doamne iarta-ma, sa nu vii???!!! Ce vorba e aia? Numai sa plecam, sa nu fie doar o vorba ...

;)

 

Detalii despre zona ..., nu prea am , pentru ca n-am fost decat pana pe la jumatatea traseului. Ne-om descurca noi cumva: poate cineva care a facut tot traseul ne va spune mai multe sau, si mai bine, va veni cu noi.

Detalii despre plecare ..., nu stiu! Stabilim de comun acord; fiecare e rugat sa spuna cum, ce si cand doreste sa mergem, ..., daca mergem ...

;)

 

Am incercat sa postez si cateva fotografii, dar, nu stiu de ce ( ba stiu, sunt eu tampit! :) ) nu le incarca. Oricum, erau nereprezentative si de slaba calitate ( facute cu un telefon mobi ) ... Gasiti mai multe si mult mai frumoase ( fotografii ... :) din zona ) cu un motor de cautare.

Va cer scuze pentru ca am sugerat ca data de plecare ziua de maine, dar serviciul meu ma impiedica, de multe ori, sa realizez cand e, de fapt, week-end. Putem pleca, daca plecam ..., si vineri dupa-amiaza si sambata de dimineta si ... cand vreti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin! Ce, nu putem avea " a lot of fun" si pe Valea Lotrului?! Asta daca, vorba lui Cristache, suntem bineveniti ... Am zis de Valea Vilsanului, pentru ca nimic altceva nu era sigur, dar putem merge acolo si altadata.

Cand plecati? Cat stati?

 

Buna dimineata! (?)

Din motive ( aproape ) personale, nu-mi mai arde sa tropai prin nicio vale.

Va doresc, sincer, un week-end de exceptie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai putin! Ce, nu putem avea " a lot of fun" si pe Valea Lotrului?! Asta daca, vorba lui Cristache, suntem bineveniti ... Am zis de Valea Vilsanului, pentru ca nimic altceva nu era sigur, dar putem merge acolo si altadata.

Cand plecati? Cat stati?

 

Buna dimineata! (?)

Din motive ( aproape ) personale, nu-mi mai arde sa tropai prin nicio vale.

Va doresc, sincer, un week-end de exceptie!

 

 

ba cum sa nu CU MARE DRAG SUNETI BINE VENITI ;)

 

noi(razvan si eu) plecam din seara asta si "campam" in pitesti...dar sutn si uamini care vin din bucuresti :)

doritorii - pm me cu un nr de tel si va dau detalii.

 

 

marook....te bat! zau asa..cat iti doreai si cat ziceai ca e ultimul wk in care mai poti scapa....

 

 

hai da-le de-o parte de motive personale si hai sa uiti de ele pe munte :)

promit eu ca iese cu voie buna multa ;)

 

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servus, shogore! ;)

Da, la sud. Tu poti veni pe Transfagarasan si, de la Curtea de Arges, faci stanga, spre Campulung, iar de la Bradet faci stanga. Cam lung daca vii singur ...

 

E descrisa drept cea mai ecologica vale din Europa ... VAX! E Vilsanul plin de pet-uri in aval. E-adevarat, nu e poluat de nicio intreprindere si, pana vara trecuta, nici exploatari forestiere nu prea erau, dar au inceput sa recupereze puternic ;) . In amonte, sub pietre, in curentul puternic, creste o specie de peste, relicva din tertiar, contemporan cu dinozaurii, Aspretele. E singurul loc din lume unde mai exista, daca mai exista ( se spune ca mai sunt doar 10-15 exemplare ... ).

 

 

mergem sa-i pescuim. :P

 

lasa ca te duc eu prin zone de munte super. dar cu fazer-ul e cam dificil...poate facem la vara un tare cu totii in care sa abordam trasee de munte soft enduro mai putin cunoscute de motociclisti. :)

 

 

Tu poti veni pe Transfagarasan

 

pe Transfagarasan deja e zapada.de la cascada au inchis drumul din ce am auzit. au inceput avalansele.

oricum nu am cand week asta...

 

have a nice trip :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ marook .. ti-am raspuns, ai grija de tine ... si ne gasim pe seara

 

@ dorisbforzainter ... ;) deja hibernezi?

 

pai nu hibernez deloc. chiar ieri am mers la plimbare fara manusi ca sa simt aerul tare intre degete ;)

e super fain cu 160 fara manusi dimineata. incercati si voi dar numai in gand, please...:)

 

abia astept zapada sa ma dau cu motoreta :) , ca parca m-am plicti tot pe asfalt si aderenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu hibernez deloc. chiar ieri am mers la plimbare fara manusi ca sa simt aerul tare intre degete ;)

e super fain cu 160 fara manusi dimineata. incercati si voi dar numai in gand, please...:)

 

abia astept zapada sa ma dau cu motoreta :P , ca parca m-am plicti tot pe asfalt si aderenta...

 

 

;) uok.... stiam eu ca nu exista motorist sa fie si intreg la minte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Copilashi galbeni de grashi :D (vorba unui prieten comun din Pitesti),

 

Ce ziceti de-un subiect on-topic? :) Adica, daca tot am discutat aici si apoi am mers la endureala pe Transalpina, ce-ar fi sa mai endurim o data la o... Ciolpaneala? Adicatelea vreau sa spui ca in weekend-ul 25-26 oct se organizeaza la Ciolpani (30km de Bucuresti) pe circuitul de moto-cross un drive test KTM.

 

Eu am fost la drive testul de astazi (organizat de un alt dealer KTM) si m-am dat cu un 125 si cu un 530... Yes, YEs, YESSS :) Vorba altui prieten comun - care a fost astazi cu noi: "Atentie, KTM creaza dependenta"! :)

 

Acum, nu c-as da io Dominatoru' meu pe-un KTM, sau Enduristul BMW-ul lui pe alt KTM, ca sa nu mai zic de Fratele Marinica si nicidecum de Antenutza, dar merita fratilor, pe bune! Dorisbforzainter ar fi super-incantat! Ca sa nu mai zic de baietii transalpisti sau Grindboy_rol... Tracul deja stie, iar Moshulik macar de s-ar trezi dimineata sa se dea pe Ciolpani :P Kinezu si Evol nici n-ar trebui sa lipseasca, iar Marook s-ar mai gandi daca sa-si ia la anul o Africa Twin sau un 530 SXC.

 

Se stie ca KTM-urile (scuze de cakofonia indirecta) sunt inalte, insa exista o dedicatie speciala pentru Antenutza: KTM 65SX. E mic de statura dar iute la... manie!

 

In plus, toti cei care ne-am reunit pe Transalpina am avea ocazia sa ne mai reunim inca o data la (pseudo)sfarsit de sezon. Dar si pentru cei care au vrut si n-au putut sa vina impreuna cu noi pe Transalpina.

 

La cererea prietenilor se poate lasa si cu un gratar de zile (seri) mari, mai ales daca mergem sambata. Evident, daca mergem sambata, putem merge inca o data si duminica.

 

Pentru cei care nu sunt din Bucuresti si n-au resurse de cazare, pot sa pun la bataie o garsoniera asa ca va rog: inghesuiti-va!

 

Mai jos gasiti o mica selectie si impresii despre drive testul de pe 19 octombrie 2008:

 

Detalii despre organizarea evenimentului gasiti aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilashi galbeni de grashi :D (vorba unui prieten comun din Pitesti),

 

Ce ziceti de-un subiect on-topic? :) Adica, daca tot am discutat aici si apoi am mers la endureala pe Transalpina, ce-ar fi sa mai endurim o data la o... Ciolpaneala? Adicatelea vreau sa spui ca in weekend-ul 25-26 oct se organizeaza la Ciolpani (30km de Bucuresti) pe circuitul de moto-cross un drive test KTM.

 

Eu am fost la drive testul de astazi (organizat de un alt dealer KTM) si m-am dat cu un 125 si cu un 530... Yes, YEs, YESSS :) Vorba altui prieten comun - care a fost astazi cu noi: "Atentie, KTM creaza dependenta"! :)

 

Acum, nu c-as da io Dominatoru' meu pe-un KTM, sau Enduristul BMW-ul lui pe alt KTM, ca sa nu mai zic de Fratele Marinica si nicidecum de Antenutza, dar merita fratilor, pe bune! Dorisbforzainter ar fi super-incantat! Ca sa nu mai zic de baietii transalpisti sau Grindboy_rol... Tracul deja stie, iar Moshulik macar de s-ar trezi dimineata sa se dea pe Ciolpani :P Kinezu si Evol nici n-ar trebui sa lipseasca, iar Marook s-ar mai gandi daca sa-si ia la anul o Africa Twin sau un 530 SXC.

 

Se stie ca KTM-urile (scuze de cakofonia indirecta) sunt inalte, insa exista o dedicatie speciala pentru Antenutza: KTM 65SX. E mic de statura dar iute la... manie!

 

In plus, toti cei care ne-am reunit pe Transalpina am avea ocazia sa ne mai reunim inca o data la (pseudo)sfarsit de sezon. Dar si pentru cei care au vrut si n-au putut sa vina impreuna cu noi pe Transalpina.

 

La cererea prietenilor se poate lasa si cu un gratar de zile (seri) mari, mai ales daca mergem sambata. Evident, daca mergem sambata, putem merge inca o data si duminica.

 

Pentru cei care nu sunt din Bucuresti si n-au resurse de cazare, pot sa pun la bataie o garsoniera asa ca va rog: inghesuiti-va!

 

Mai jos gasiti o mica selectie si impresii despre drive testul de pe 19 octombrie 2008:

 

Detalii despre organizarea evenimentului gasiti aici.

 

Salutare Fratilor,

 

Imi pare nespus de rau ca nu am mers cu voi, am avut si alte indatoriri dar imi doresc sa merg weekend-ul acesta la un test cu "bestiile" KTM un vis mai vechi!

 

Poate facem echipa si mergem

 

o sapt buna

 

Asfalt Liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, nu c-as da io Dominatoru' meu pe-un KTM, sau Enduristul BMW-ul lui pe alt KTM, ca sa nu mai zic de Fratele Marinica si nicidecum de Antenutza, dar merita fratilor, pe bune!

 

Nu da domne Enduristu BeMeWe-ul lui frumos si dastept pe un CATEMEU ,dar vin sa-l fac de ras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca KTM-urile (scuze de cakofonia indirecta) sunt inalte, insa exista o dedicatie speciala pentru Antenutza: KTM 65SX. E mic de statura dar iute la... manie!

 

 

 

ce-ai zice tu daca ti-as declara ca m-am dat cu africa lui barbate-meu si pe drum de tara si prin trafic? :) :) :D

 

off topic: vreau africaaaaaaaaa :)

 

on topic : distractie maxima, noi nu putem veni, deja e programata o tura de endureala la care nu putem lipsi...

 

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se stie ca KTM-urile (scuze de cakofonia indirecta) sunt inalte, insa exista o dedicatie speciala pentru Antenutza: KTM 65SX. E mic de statura dar iute la... manie!

 

 

 

ce-ai zice tu daca ti-as declara ca m-am dat cu africa lui barbate-meu si pe drum de tara si prin trafic? :) :) :D

 

off topic: vreau africaaaaaaaaa :)

 

on topic : distractie maxima, noi nu putem veni, deja e programata o tura de endureala la care nu putem lipsi...

 

numai bine

 

 

LE : se pare ca dau in balbaiala...scuuuze :P

Editat de antenutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-ai zice tu daca ti-as declara ca m-am dat cu africa lui barbate-meu si pe drum de tara si prin trafic? :) :) :)

 

off topic: vreau africaaaaaaaaa

 

 

L

 

 

heyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ce faci????

tradezi pegasul?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...