Sari la conținut

Turul Lumii Pe Motor


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

felicitari pentru calatorie , iti trebuie o motivatie pt asta , nu orcine poate! exista multe motive pentru a face o calatorie. unii calatoresc pt a vedea alte locuri , pt a cunoaste culturi , pentru a face poze, pentru placerea de a merge pe motoreta sau pur si simplu pentru o performanta,e vreo problema in asta? fiecare face ce doreste, simplu, fara a deranja pe nimeni. una din legile convietuirii e sa nu deranjam prin actiunile noastre, nu ?

pentru cei ce nu-i gasesc rostul, nu inteleg de ce se mai obosesc sa dea astfel de replici ?poate deranjeaza cu anumite cuvinte.

nu va place dati mai departe si cititi ce va convine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, si mie imi pare rau ca nu am fost pe faza cand a trecut prin Bucuresti...

 

felicitari, felicitari... :D in rest nu conteaza ce zice lumea... cine stie cunoaste, am un respect deosebit pt tine, imi doresc sa am si eu curajul pe care l-ai avut tu si sa imi ineplinesc visul lafel cum ai facut tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Ti-ai indeplinit visul, acelasi vis care il am si eu de ceva vreme.., dar cred ca mai greu decat drumul in sine este greutatea cu care poti obtine banii necesari unui asemenea tur.., bani pe care daca i-as avea, maine as pleca catre indeplinirea acestui vis! Felicitari pt reusita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Postez in numele lui Dan care vine maine la Carturesti sa ne dovedeasca cu poze si povesti ca Pamantul e rotund si incepe din Romania.

Mai jos textu de comunicat.

 

=====

 

27.000km, 3 luni, 1 motocicleta, 1 cot, 1 picior, 1 inchietura, 1 sold, 2 palme, 4 degete, 25 de granite, 19 limbi, 9 filtre de ulei, 4 desfaceri de motor, oameni si oameni, fara masina de suport, fara sponsori, fara buget nelimitat, un plan de necrezut dar urmat si realizat.

 

"Cel mai constant lucru din aceasta calatorie a fost schimbarea. Pentru mine este un vis trait pentru a face loc altuia."

 

Dan Honciuc isi povesteste aventura joi, 28 August 2008, ora 17.00 in Bucuresti, la Libraria Carturesti de pe strada Arthur Verona

 

Am fost si m-a impresionat modestia, onestitatea si naturaletzea lui si faptul ca a facut ce trebuie fiecare om in viata lui sa faca...visul sa si-l duca la capat. bravo lui si si celor care au fost sa-l asculte, sa-l intrebe si sa vada pozele...restul care nici macar nu au dat un semn de interes nu merita sa discute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...am fost plecat fix 12 zile...regim de concediu...trecut prin 7 tari...stat pe indelete in multe locuri...stat si 3 nopti fara sa misc mobra macar 1 cm....4400 km...am vazut multe,si am facut multe....repet...in regim de concediu,nu gona dupa aur...

...la un calcul simplu,ies 10.000 km pe luna....27.000 mi se par ok pt un tur in care sa vrei sa prinzi un pic de miros din civilizatiile respective...

...nu am citit decat prima pagina de contre...imi pare rau sa-l contrazic pe uzunu:

...uita-te un pic AICI!

...crezi ca am ratat prea mult??...sau ca nu am avut timp de ceva anume??

 

...felicitari calaretului de cursa lunga...e ceva ce mi-as dori sa fac...imi lipseste timpul...si un pic de curaj...

Editat de raducu 77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...