Sari la conținut

Noile Proiecte Bastybikes


fhchth
 Share

Postări Recomandate

harleyul a fost inceput de cei de la choppers life acum a ajuns aici sa il finalizez ....

pt cei care nu stiu bike-ul are roata spate de 300 pt care tre sa fac un kit de latire a lantului , furca fata springer ...

etc etc ..

 

dnepr

va fii ceva special va avea cadrul si furca full din otel inoxidabil si va fi tot finisat roata 200 spate , si cam totul custom pe ea ...fara nimic cumparat de pe cataloage ...

 

tot decursul proiectelor il voi prezenta pe noua pagina http://www.bastybikes.com unde voi pune update din 2 in 2 zile sau ma voi stradui sa fac asta ....

 

sper sa va placa site-ul

basty

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

harleyul a fost inceput de cei de la choppers life acum a ajuns aici sa il finalizez ....

pt cei care nu stiu bike-ul are roata spate de 300 pt care tre sa fac un kit de latire a lantului , furca fata springer ...

etc etc ..

 

dnepr

va fii ceva special va avea cadrul si furca full din otel inoxidabil si va fi tot finisat roata 200 spate , si cam totul custom pe ea ...fara nimic cumparat de pe cataloage ...

 

tot decursul proiectelor il voi prezenta pe noua pagina www.bastybikes.com unde voi pune update din 2 in 2 zile sau ma voi stradui sa fac asta ....

 

sper sa va placa site-ul

basty

foarte tare ideea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu reusesc sa vad pagina, se lucreaza inca la ea ???? nu pot intra nici unde se deschide pagina da nu se intimpla nimic cind dau click pe butoane....

 

 

 

 

basty

Dupa cite vad eu motorul ala de harley este un twin cam luat de pe un dyna glide dupa cum se vede in poza ...e fain asa pt ca nu mai trebe utilizat rezervorul de ulei de sub sea si asa cadrul poate fii mult mai jos.....

Ce kit vrei sa faci pt scoaterea pinionului in afara? vezi sa nu cumva sa te pui sa faci un pinion cu flansa mai spre inafara, sau un pinion alungit...ca daca e pus la roata de 300 indoaie axul din cutia de viteze si buleste si pinioanele prin cutie,, iao ca si un sfat... :banana: .

Sunt kituri pt roata de 300 in state ....si daca pui un right side drive ( cutie cu tractiune pe dreapta) poti sa muti un pic motorul in cadru spre dreapta si asa este compensata si greutatea motorului mai pe mijloc.....asa procedeaza majoritatea cind pun un 300 ...pe spate....

 

ma bucur sa vad ca ai de lucru si ca te dedici la fabricarea pieselor in general...si nu cumperi tot si ansamblezi...cum fac multi in ziua de azi...

 

felicitari basty :cheers: :blbl:

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu reusesc sa vad pagina, se lucreaza inca la ea ???? nu pot intra nici unde se deschide pagina da nu se intimpla nimic cind dau click pe butoane....

 

salu

man nu stiu o sa fa urit la aia care fac hostingul ...pina acum le-a mers la toti ...nu inteleg ...daca ai conexiune proasta dureaza ca are multe poze

altfel nu stiu ...

 

ci kitul este sigur ca va functiona .... o sa vezi pe site e deja facut .. miine poimiine o sa updatenesc site-ul cu poze noi

 

basty

 

 

basty

Dupa cite vad eu motorul ala de harley este un twin cam luat de pe un dyna glide dupa cum se vede in poza ...e fain asa pt ca nu mai trebe utilizat rezervorul de ulei de sub sea si asa cadrul poate fii mult mai jos.....

Ce kit vrei sa faci pt scoaterea pinionului in afara? vezi sa nu cumva sa te pui sa faci un pinion cu flansa mai spre inafara, sau un pinion alungit...ca daca e pus la roata de 300 indoaie axul din cutia de viteze si buleste si pinioanele prin cutie,, iao ca si un sfat... :banana: .

Sunt kituri pt roata de 300 in state ....si daca pui un right side drive ( cutie cu tractiune pe dreapta) poti sa muti un pic motorul in cadru spre dreapta si asa este compensata si greutatea motorului mai pe mijloc.....asa procedeaza majoritatea cind pun un 300 ...pe spate....

 

ma bucur sa vad ca ai de lucru si ca te dedici la fabricarea pieselor in general...si nu cumperi tot si ansamblezi...cum fac multi in ziua de azi...

 

felicitari basty :cheers: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca pe sit, la proiecte, link-urile atasate pozelor sunt gresite. Exemplu: la BATTLE WITHOUT HONOR, daca te duci pe scris te trimite la

http://www.bastybikes.com/BATTLE%20WITHOUT%20HONOR.htm

dar daca vrei sa dai click pe poza, te trimite la

file:///E:/ralu_site/sebi/BATTLE%20WITHOUT%20HONOR.htm

Refa link-urile alea (sau cine ti-a facut situl).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
harleyul a fost inceput de cei de la choppers life acum a ajuns aici sa il finalizez ....

pt cei care nu stiu bike-ul are roata spate de 300 pt care tre sa fac un kit de latire a lantului , furca fata springer ...

etc etc ..

 

dnepr

va fii ceva special va avea cadrul si furca full din otel inoxidabil si va fi tot finisat roata 200 spate , si cam totul custom pe ea ...fara nimic cumparat de pe cataloage ...

 

tot decursul proiectelor il voi prezenta pe noua pagina http://www.bastybikes.com unde voi pune update din 2 in 2 zile sau ma voi stradui sa fac asta ....

 

sper sa va placa site-ul

basty

 

pt cei interesati de decursul proiectelor ..updatenesc la max 1 sapt cu tot decursul proiectelor pe http://www.bastybikes.com ...asha incit oricine sa poata cedea cum se face tot ceea ce fac

 

ma straduiesc sa fac siteul sa functioneze perfect si sa specific cit mai multe detalii despre ceea ce fac ...de aceea va rog sa imi trimiteti mesaj cu oful fiecaruia despre site si functionabilitatea lui la infobastybikes@yahoo.com

va multumesc

basty

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...