Sari la conținut

Trotineta Mea


bau-bau
 Share

Postări Recomandate

Inca nu ma dau pe sosea cu el... dar in curand, foarte curand o sa incep..

 

de ce nu te dai inca pe sosea ? ai luat examenul ? cat ai luat la sala ?

 

ai echipament?

 

ti-ai luat super-motoreta inainte de a-ti lua echipament, bravo, bun asa ! daca ti-ai fi luat intai echipament, nu ai mai fi avut bani de R6 si atunci tu ce preocupare ai mai fi avut pe forum ? crezi ca e bagat in seama vreunu' care are motor mai mic de 600 ? nu !

 

nu uita ca ai toata viata inainte sa te dai cum vrei tu, sa iti iei motorete si mai puternice si sa te bucuri de ele. tu decizi.

 

sa-ti stapanesti sanatos 'bijuteria'

Editat de nicolette
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Merci mult ! Si tu sa'l stapanesti sanatos pe al tau . Stai linistita ca am bani si de echipament... nu asta e problema :rock: sala o dau marti (14 oct) si cred si sper ca o sa iau...(am mancat cartea.. visez si noaptea :unsure: )

Super motoreta ?? mie nu mi se pare ca e... supermotoreta era una de 1000 din 2008.... oricum la anu' o schimb imi iau r1 .. acum astept sa imi sara "experimentatii" cu sfaturi gen : "o sa mori!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult ! Si tu sa'l stapanesti sanatos pe al tau . Stai linistita ca am bani si de echipament... nu asta e problema :rock: sala o dau marti (14 oct) si cred si sper ca o sa iau...(am mancat cartea.. visez si noaptea :unsure: )

Super motoreta ?? mie nu mi se pare ca e... supermotoreta era una de 1000 din 2008.... oricum la anu' o schimb imi iau r1 .. acum astept sa imi sara "experimentatii" cu sfaturi gen : "o sa mori!!!"

n-o sa mori ma , stai linistit ... dar n-o sa stii ce sa faci cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

we dracane mi se pare mie ... sau in poza ai numa un fes pe cap?

 

gen: fes de la alpinestar! :unsure:

 

n-o sa mori ma , stai linistit ... dar n-o sa stii ce sa faci cu ea

 

 

 

:rock: meri la nenea pawl.... sa te invete el cate ceva !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

we dracane mi se pare mie ... sau in poza ai numa un fes pe cap?

 

gen: fes de la alpinestar! :rock:

 

 

:D da e numai fes... ehh.. asta a fost mai demult... acum merg cu casca :D fesu nu e alpinstar :D e biker's sau cam asa ceva :unsure:

 

LE : asta mi'l puneam in caz ca ma varsam sa po'a sa ma mai adune maicamea

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D) avea protecti hard e ca si cum ai zice beiiiiiiiii eu nu ma mai obosesc sa imi pun casca ca si asa nam nimic in cap :unsure: :rock:

 

Cel mai bun sfat pe care pot sa til dau Nu trage de gaz in oras , femeile nu te plac mai mult daca treci cu 200 si nici macar nu apuca sa te vada ,frigideru se umple de la sine . Daca vrei sa tragi iesi in afara pe un drum care lai facut de mai multe ori si pe care il cunosti . Dar tine minte o chestie cu cat tragi mai mult de gaz cu atat poate fi mai graf asa ca gandestete de 2 ori inainte sa devi teribilist .

 

Acum sa nu ma intelegi ca eu sunt sfant si ca merg incet dar se poate spune ca stiu sa ma abtin cand e cazul.

 

:D

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SSC. yamaha r6. frumos, motocicleta rea. fuge. se ridica. sta bine pe curbe. zgomot. adrenalina.

 

Dar toate la timpu lor. Ce ma uimeste e ca tu nu ai pic de frica fata de motocicleta de sub tine, si asta nu prea e bine. La inceput daca te crezi zmeu, ajungi la o berica cu niste baieti care au fost si ei zmei dar nu mai sunt din pacate. Ce te costa sa ai rabdare? Sa faci km? Sa iei permisu? Sa iti iei echipament?

 

Tu mergi doar pe o bucata de strada, iti faci curaj si cand o sa iesi pe un teren necunoscut o sa cazi, poate nu rau, dar carenele sunt scumpe sa stii. daca nu iti e mila de tine, macar de motor, ca e frumos...

 

Si stim amandoi ca aveai fes in cap ca sa pui poza la avatar pe messenger si sa vada fetele ca esti TU, nu altu pe motoru tau. Din pacate fotografu a fost sarman si nu a avut scula buna, esti blurry prietene. Si nu doar in poza.

 

p.s: cati ani ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SSC. yamaha r6. frumos, motocicleta rea. fuge. se ridica. sta bine pe curbe. zgomot. adrenalina.

 

Dar toate la timpu lor. Ce ma uimeste e ca tu nu ai pic de frica fata de motocicleta de sub tine, si asta nu prea e bine. La inceput daca te crezi zmeu, ajungi la o berica cu niste baieti care au fost si ei zmei dar nu mai sunt din pacate. Ce te costa sa ai rabdare? Sa faci km? Sa iei permisu? Sa iti iei echipament?

 

Tu mergi doar pe o bucata de strada, iti faci curaj si cand o sa iesi pe un teren necunoscut o sa cazi, poate nu rau, dar carenele sunt scumpe sa stii. daca nu iti e mila de tine, macar de motor, ca e frumos...

 

Si stim amandoi ca aveai fes in cap ca sa pui poza la avatar pe messenger si sa vada fetele ca esti TU, nu altu pe motoru tau. Din pacate fotografu a fost sarman si nu a avut scula buna, esti blurry prietene. Si nu doar in poza.

 

p.s: cati ani ai?

 

EE nu imi e mila.... de mine mai mult ca de motor... asta oricum il schimb... tu crezi ca daca eu fac ,ce fac pe strada aia mie nu imi e frica de oras? am destul multi km la activ cu scuterul si situatii in care astia cu masinile erau pur si simplu sa dea peste mine... m'am urcat pe bordura, nu imi e frica de ce poate sa imi faca motorul cat mie frica de ce o sa iimi faca traficul... si sincer iti zic ca mi'e groaza sa ma gandesc ca mi se poate intampla asta cu motorul...~ 200kg . Dar asta e.. am intrat in hora.. joc!! nu pot sa merg cu el 2 ani numai pe strada aia... si sa ma dau pe o roata.

La partea cu fesu.. ai cam dat'o in bara.... daca se vedea poza intreaga puteai sa iti dai seama ca nu zic prostii : aveam motorul in curte si era nor afara... ii dadea si cateva picaturi si vroiam sa il bag in garaj... e si pana am ajuns la garaj ~ 10 m drumul s'a lungit si am mers cu taicamiu la o tura mica... aparatul nu are nimic... numai ca taicamiu la 48 de ani si nu prea se baga la chestii deastea... poza e facuta asa.. cum a stiut el ( a facut'o in timp ce misca telefonul) .

Am 18 ani ! NU ma mai iau de faptul ca sunt blurry... si nu doar in poza... asta e parerea ta.. parere formata doar din poza mea de la avarat.. care nu arata de fapt cum sunt eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EE nu imi e mila.... de mine mai mult ca de motor... asta oricum il schimb... tu crezi ca daca eu fac ,ce fac pe strada aia mie nu imi e frica de oras? am destul multi km la activ cu scuterul si situatii in care astia cu masinile erau pur si simplu sa dea peste mine... m'am urcat pe bordura, nu imi e frica de ce poate sa imi faca motorul cat mie frica de ce o sa iimi faca traficul... si sincer iti zic ca mi'e groaza sa ma gandesc ca mi se poate intampla asta cu motorul...~ 200kg . Dar asta e.. am intrat in hora.. joc!! nu pot sa merg cu el 2 ani numai pe strada aia... si sa ma dau pe o roata.

La partea cu fesu.. ai cam dat'o in bara.... daca se vedea poza intreaga puteai sa iti dai seama ca nu zic prostii : aveam motorul in curte si era nor afara... ii dadea si cateva picaturi si vroiam sa il bag in garaj... e si pana am ajuns la garaj ~ 10 m drumul s'a lungit si am mers cu taicamiu la o tura mica... aparatul nu are nimic... numai ca taicamiu la 48 de ani si nu prea se baga la chestii deastea... poza e facuta asa.. cum a stiut el ( a facut'o in timp ce misca telefonul) .

Am 18 ani ! NU ma mai iau de faptul ca sunt blurry... si nu doar in poza... asta e parerea ta.. parere formata doar din poza mea de la avarat.. care nu arata de fapt cum sunt eu !

 

cat vor mai suferi parintii tai mai ales ca din ce vad, ei chiar te incurajeaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat vor mai suferi parintii tai mai ales ca din ce vad, ei chiar te incurajeaza...

 

:unsure: Asta a fost cel mai frumos mod sa imi zici ca o sa moooor :rock: ce sa zic... bravo! ai talent fa'te poet sau scriitor ! NU ma incurajeaza dar nici nu sunt impotriva motorului! Si daca erau impotriva... ce sa imi faca ? sa ma bata sa ma lege sa imi dea foc la motor.... poate asa se intampla la tine... si daca nu imi luam.. cadeam cu altul daca era sa cad!

Vad ca majoritatea celor de pe forumul asta aveti un fix cu privire la incepatori : O SA MOARA ! si sunt sigur ca cei mai multi au inceput pe motoare de 600 dar nah... se afirma si ei ca sa vada lumea ca ei se considera cu experienta desi gandesc altfel! Fratilor nu mai umblati dupa posturi si dupa reputatie.... mie personal mi se rupe.. ca X mi'a zis de bine si Y m'a luat la perpules... ca o sa crap si nu mai stiu ce... daca de ex tu mi'ai zis ca o crap... tu crezi ca eu pe tine te consider un om cu capul pe umeri? NO WAY.. asta e doar o impresie pe care vreti sa o faceti unii pe forum si care pe mine ma scarbeste rau de tot... de ce sa zici altceva decat ceea ce gandesti doar pt a fi in randul celor experimentati??? Sau poate unii au doua fete... cand sunt cu baietii se dau pe o roata rup mobra si cand sunt pe forum sunt mielusei.. experimentati! Eu nu sunt asa... si deaia poate nu imi plac unele posturi... eu cand e de rupt mobra o rup daca e nevoie si daca asa sunt eu si pe forum nu ma dau experimentat ... zic exact ceea ce cred... si fac !

 

Sa aveti o zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EE nu imi e mila.... de mine mai mult ca de motor... asta oricum il schimb... tu crezi ca daca eu fac ,ce fac pe strada aia mie nu imi e frica de oras? am destul multi km la activ cu scuterul si situatii in care astia cu masinile erau pur si simplu sa dea peste mine... m'am urcat pe bordura, nu imi e frica de ce poate sa imi faca motorul cat mie frica de ce o sa iimi faca traficul... si sincer iti zic ca mi'e groaza sa ma gandesc ca mi se poate intampla asta cu motorul...~ 200kg . Dar asta e.. am intrat in hora.. joc!! nu pot sa merg cu el 2 ani numai pe strada aia... si sa ma dau pe o roata.

La partea cu fesu.. ai cam dat'o in bara.... daca se vedea poza intreaga puteai sa iti dai seama ca nu zic prostii : aveam motorul in curte si era nor afara... ii dadea si cateva picaturi si vroiam sa il bag in garaj... e si pana am ajuns la garaj ~ 10 m drumul s'a lungit si am mers cu taicamiu la o tura mica... aparatul nu are nimic... numai ca taicamiu la 48 de ani si nu prea se baga la chestii deastea... poza e facuta asa.. cum a stiut el ( a facut'o in timp ce misca telefonul) .

Am 18 ani ! NU ma mai iau de faptul ca sunt blurry... si nu doar in poza... asta e parerea ta.. parere formata doar din poza mea de la avarat.. care nu arata de fapt cum sunt eu !

1. trebuia sa zici ca ai avut scuter inainte. E un mic atuu.

 

2. Da, si eu rup motorul in doua ( sau asa cred ) si pe forum sunt chill, dar niciodata nu am mers o distanta mai mare de 10-15 m fara casca. Gandeste-te ca sunt oameni care cad din picioare si se lovesc la cap, si au murit. Nu cred ca vrei sa patesti asta la 50-60 km/h.

 

3. Eu nu cred ca o sa mori, vb cuiva, nu se moare asa usor. dar nici bine nu o sa iti fie. o sa vezi... o sa vezi ca aia pe forum nu vorbeau rahaturi. Nu iti zic sa vinzi motoru, doamne fereste, dar gaseste pe cineva cu experienta ( nu prieteni de 20-21 de ani care sunt buni pe o roata) , pe unu care a facut de toate, a cazut, stie cu ce se mananca si invata de la el, din ce a patit el.

 

p.s: daca ma vedea mama pe o roata vai de steaua mea... mancam cu paiu 3 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai incepatorule... :() Ia carnetul si te astept la plimbare. Crezi ca mersul pe o roata e greu? Lasa sa vezi slalomul printre cretini, camioane care iti taie fata, taximetristi, etc. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat sala :( vineri poligonul si luni imi iau permisul... :disappointed: inca nu ma bag la sallom printre cretini si camioane... sa treaca ceva timp si dupaia :( peste 10 zile esti invitatul meu sa iesim la o plimbare.... asta daca promiti sa mergi in rittmul meu... si nu te plictisesti :(

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat sala :( vineri poligonul si luni imi iau permisul... :disappointed: inca nu ma bag la sallom printre cretini si camioane... sa treaca ceva timp si dupaia :( peste 10 zile esti invitatul meu sa iesim la o plimbare.... asta daca promiti sa mergi in rittmul meu... si nu te plictisesti :(

 

Fa si tu cum am facut eu ..nu mai intra pe forum,majoritatea se cred cei mai buni dar au uitat ca prin intamplarile astea au trecut si ei ....de parca s-au nascut invatati.Bafta cu moto ,laso usor si nu patesti nimic;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat sala :( vineri poligonul si luni imi iau permisul... :( inca nu ma bag la sallom printre cretini si camioane... sa treaca ceva timp si dupaia :D peste 10 zile esti invitatul meu sa iesim la o plimbare.... asta daca promiti sa mergi in rittmul meu... si nu te plictisesti :(

Mergem man, mergem la pas, nu e problema... Baga mare si ia plasticul, si mai ales echipament! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma supar... stai linistit... pe motor am dat 32 de sute E ...

Intre timp am luat si orasul si poligonul :( nici o greseala la ambele ... la B cand am semnat foaia aveam: puncte penalizare 0 ! dar gata am trait momentul... maine ma duc sa imi ridic casca... si luni la ora 10 permisul si , desi sunt trecut in baza de date nu ma lasa inima sa ies in oras cu motorul... taicamiu zice ca am luat'o razna... :( dar nu vreau sa fac ca vaca aia... dupa ce am dat o galeata de lapte sa dau cu piciorul sa o vars asa ca we asta sunt cuminte :(

LUNI ma duc cu motorul la liceu si mi'am propus ca primele 2 sapt sa nu iau pasager !

sa ne vedem cu bine pe strazi ! :disappointed:

 

PS : maine ma duc si la biserica sa imi citeasca preotul motorul... nu se stie niciodata ...

dupa faza asta stiu ca o sa rada unii dar nu imi pasa !!!

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...