Sari la conținut

Trotineta Mea


bau-bau
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa moara baietii daca nu.. denis asta.. asa a facut 19300 de posturi.. sa zica ca misto , tare , sa o stapnesti sanatos , asfalt uscat.

 

BAAA NU TE PLICTISESTI?

 

Tu Vorbesti ?Ultimile 10 posturi ale tale sunt inutile,de celalalte sa nu mai vb.

@SSC:cati cp are asta din 2003? 120cp?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUNI ma duc cu motorul la liceu si mi'am propus ca primele 2 sapt sa nu iau pasager !

Ia-o cum vrei tu, dar eu o spun fara cea mai mica urma de caterinca. Macar primii 5000km fa-i fara pasager(a). Habar nu ai cum se comporta motorul ala cu tine, dar cu inca minim 50kg in plus. Pe langa asta, alea 50kg sunt teribil de miscatoare. Bineinteles, asta daca tii la tine, la cel pe care vrei sa-l plimbi si la motor. Ai tot timpul din lume sa mergi cu cineva in spate. Doar ca acum nu este momentul. Si nici peste 2 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.. poate ai dreptate dar am mai mers cu pasager... si inca unul de 90kg :) oricum o sa iau in considerare ce ai spus tu.

Motorul este 2001 nu 2003 si are 88kW inmulteste cu 1.36 si afla cati cai are !

Tocmai ce mi'am ridicat casca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
....cu tot curajul tau si tot ai facut-o de oaie! :D

 

Tot e bine ca a mai apucat sa povesteasca el cu manutele lui...poate si invata ceva...desi... :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LUNI ma duc cu motorul la liceu si mi'am propus ca primele 2 sapt sa nu iau pasager !

sa ne vedem cu bine pe strazi ! :D

 

IN primele 2 saptamani sa nu iei pasager??? :) Si...cum.... adica dupa 2 saptamani o sa fii capabil de asta, sau ce? Eu imi propusesem initial sa nu iau niciodata pasager, si cand am luat a fost de nevoie ( prietenul meu nu avea inca permis, plecam in diverse locuri si el practic nu avea cum sa ajunga daca nu il luam in spate) , dar nu pot sa-ti explic cu cata grija am mers, de 10 ori mai atenta decat de obicei, mai incet , mai precaut...Si vorba aia, am enduro-touring, nu R6!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SSC iao usor ca vad ca te duci in jos rau de tot. Si eu sunt incepator, am moto tot de 600 ca da...da bine la "fete". Eu nu am mers pe scuter la viata mea, m-am urcat direct pe 600cc si vreau sa iti spun ca e super mega misto, se aude bine, merge 240 maxim pe A2.

Ca incepator iti recomand urmatoarele:

1- poarta echipament complet, daca nu ai cumparal cat mai urgent, credema ca iti zic ca sunt patit

2- cum ziceau si altii pe forum invata sa franezi eficient, sa contolezi bine mobra (600cc si peste 100 cai), sa nu ii dai gaz, nu mai face "uilie"

Din octombrie de cand mi-am luat moto nu am incercat asa ceva, as vrea sa incerc sa vad cum e dar prefer sa mai acaparez niste experienta

3- incearca sa iesi la plimbare cu alti motociclisti care au ceva experienta

4- nu face prostia la inceput sa mergi pe vreme urata (ploaie, frig, iarna)

Sunt multe alte sfaturi care acum nu imi trec prin minte

Nu uita ca toti plecam de la un inceput...dureaza doar timpul pana inveti si abilitatile tale care le dobandesti in timp

Al dreaq TIMP...cam scurt pentru viata asta

Pacat ca ai ajuns sa postezi si la sectiunea "accidente"

Lasa si tu ciocul mai mic ca ti s-a spus inca de cand nu aveai carnet ca "o sa mai iei pe cineva dupa tine" (saraca baba beata, drogata, nebuna).

Esti inca un pusti la 18 ani juma care crede ca se mananca tot ce zboara. Incearca sa intelegi ca nimeni de pe forumul asta nu iti vrea raul, asculta sfaturile dar PUNELE IN APLICARE si incet o sa vezi ca "taranii" aia de pe forum au dreptate. Peste cativa ani cand iti vei aduce aminte de prima zii cand ai mers pe 1 roata si primul accident cand erai sa omori o baba o sa iti dai seama "Da...aveau dreptate aia care ziceau ca nu stiu sa franez si ca era prea frig ca sa merg cu mobra si ca nu am experienta"

Puii mei, sper sa ne vedem in trafic, asfalt uscat, iao inceetisor ca sezonul abia incepe...

P.S. nu uita sa iei caciula dupa tine la intalnirile moto de anu asta :cheers:

Joke- no offence

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...