Sari la conținut

Accident Jeff


mihai.grizzly
 Share

Postări Recomandate

mersi mult pentru urari....ii voi transmite...

 

accidentul s-a petrecut dimineata pe la 8 ...jeff venea de la complexul mic,de la ardealul spre micsunica si cel cu masina iesea de la "plus".nu s-a asigurat si asta e. macar a fost cinstit si si-a recunoscut vina, a venit la spital si l-a vizitat pe jeff, si-a lasat datele si numarul de telefon...oricum jeff are fractura de femur si de bazin, si un hematom speram sa nu fie si alte complicatii. deocamdata e inca nasol pentru ca are un picior amortit dar l-au vazut deja vreo trei medici asa ca speram sa fie totul ok. se pare ca o sa-l opereze dr. taus maine sau poimaine depinde de cum evoluaza situatia.

deocamdata atat....aveti grija cum circulati!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Insanatosire grabnica lui Jeef! Am vorbit cu baiatul cu masina,il cunosc de mult timp,e un baiat cinstit si foarte muncitor,a recunoscut ca el a fost de vina,a vrut sa iasa,sa uitat in stinga si din pozitia in care statea nu la vazut pe Jeef,era un stilp in dreptul care statea si de el nu la vazut,omul e de inteles zic eu ,mia zis ca doctorii au gasit fractura la femur care va fi operata peste 1,2 zile si la bazin nu e fractura ci doar displazie,intinderea cartilajului,picioarele au fost departate in momentul impactului,nu e fisura,speram fara alte complicatii pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In minutul zero eram acolo.

 

I-a taiat flagrant fata cu un Opel Astra G , alb ,unul break.

 

Motorul era intins pe banda 2, destul de avariat. Masina avea aripa stg fata indesata puternic.

Motociclistul era intins pe asfalt pe banda 2, la vre-o 2 metri de masina avariata, probabil sarise pana acolo, era cu picioarele spre orizont 3000 si inca avea casca pusa.

Avea echipament!

 

Soferasul de weekend era langa el ... agitat.. il intreba cum se simte...

Motociclistul era constient, dar in dureri mari, se vedea pe fata lui.

 

 

Ca sa zic... multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate JEFF!!!! katy zi-ne te rog unde-l putem vedea si cand... am inteles ca dupa 5...dar unde mai exact !??

Eu am deschis sezonu cu trantele... am sperat ca l-am incheiat tot eu... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate JEFF!!!! katy zi-ne te rog unde-l putem vedea si cand... am inteles ca dupa 5...dar unde mai exact !??

Eu am deschis sezonu cu trantele... am sperat ca l-am incheiat tot eu... :scratch:

la judetean etaj 1 camera...108 sau 106...numai stiu exact

 

 

...ultima pe stanga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate JEFF!!!! katy zi-ne te rog unde-l putem vedea si cand... am inteles ca dupa 5...dar unde mai exact !??

Eu am deschis sezonu cu trantele... am sperat ca l-am incheiat tot eu... :scratch:

 

 

este la judetean ...sa intrati pe lateral...la etajul unu la ortopedie in camera 106...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate suna nasol, dar nu e, e denumirea normala a articulatiei celor doua coxale care formeaza bazinul, daca se rupea ceva e acolo si daca Jeff al nostru era fata era nasol, dar asa dupa cum stim cu totii Jef nu e fata(e doar ungur) nu e problema, fractura de femur am reparat si yo la un babuin si a trait, deci e ok. Scuze de off topic, dar decat sa se sperie lumea mai bine am luat-o yo un pic pe aratura. Sanatate Jeff si te astep la o bere, dupa ce-ti trece buba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate suna nasol, dar nu e, e denumirea normala a articulatiei celor doua coxale care formeaza bazinul, daca se rupea ceva e acolo si daca Jeff al nostru era fata era nasol, dar asa dupa cum stim cu totii Jef nu e fata(e doar ungur) nu e problema, fractura de femur am reparat si yo la un babuin si a trait, deci e ok. Scuze de off topic, dar decat sa se sperie lumea mai bine am luat-o yo un pic pe aratura. Sanatate Jeff si te astep la o bere, dupa ce-ti trece buba

 

 

Nu trebuie sa se sperie nimeni, dar nu este chiar foarte simplu. Acum 15 min unul din doctori spunea ca partea mai dificila ar fi fractura de femur, dar asta se va opera. La bazin spera sa se refaca (sudeze oasele)- este totusi o fisura- singur , fara interventie, dar mai mult va vedea miine functie de ce spun si ceilalti medici. Oricum va necesita ceva timp, iar lui Jeff ii trebuie multa rabdare. Multa sanatate si sa nu uitam sa mai trecem pe la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzilor , cu parere de rau va spun ca in aceasta dimineatza , kamaradul nostru Jeff a fost implicat intr'un accident rutier serios . Cauza producerii accidentului este deja clasica : un destept cu o mashina a facut stanga si i'a taiat calea lui jeff , care circula regulamentar . motorul este avariat destul de nasol iar jeff a fost luat de SMURd si dus la spital . era constient si inca nu se stie cu exactitate ce a patzit . cert este ca a fost ranit nasol la un picior . flr'ul , care a fost la fatza locului si i'a ridicat motorul ( alaturi de inca doi kamarazi ) va va spune mai pe seara ce s'a intimplat exact . vom reveni si cu informatzii privind starea de sanatate a lui jeff , evident , cea mai importanta treaba din toata chestia asta . sa speram ca nu este foarte grav .

 

In mare s-a aflat despre ce a fost vorba....neacordare de prioritate cu celebrul 'nu l-am vazut'.

Motocicleta este la mine in garaj,roata fata,furca ,rezervorul avariate.Ce-o mai fi la un control amanuntit....vedem atunci.

Multumim lui Claudiu( Red Rat ) ca a ajuns cu duba si lui Mihai (Michixx) ca ne-a ajutat la transport .Iar cel cu minutul '0'......,putea sa mai astepte putin si minutul 2 si poate era si el alaturi de noi.

Sanatate Jeff si multa putere !

Flr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare s-a aflat despre ce a fost vorba....neacordare de prioritate cu celebrul 'nu l-am vazut'.

Motocicleta este la mine in garaj,roata fata,furca ,rezervorul avariate.Ce-o mai fi la un control amanuntit....vedem atunci.

Multumim lui Claudiu( Red Rat ) ca a ajuns cu duba si lui Mihai (Michixx) ca ne-a ajutat la transport .Iar cel cu minutul '0'......,putea sa mai astepte putin si minutul 2 si poate era si el alaturi de noi.

Sanatate Jeff si multa putere !

Flr.

 

 

Multa sanatate Jeff, putere si sa revii cat mai curand printre calareti. Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

simfiza pubiana suna nasol :scratch:

get well soon !

de fapt nu e atat de nasol, doar ca exista doua metode radical diferite de rezolvare. una ar fi sa-l tina 6 luni intr-un hamac special. cea de-a doua, la care nu se baga orice chirurg e sa-i introduca o placuta de titan acolo. problema e ca accesul e dificil si delicat in zona respectiva. partea buna e ca odata introdusa placuta, e ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic niciodata, te ridici si pleci (daca nu mai ai si alte probleme).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E greu, oricine poate trece prin asa ceva (DOAMNE FERESTE) . Sa fim alaturi de Jeff si sa il sustinem ca avem kilometri de facut si nu trebuie sa lipseasca.

Insanatosire grabnica Jeff!!!

 

Oricine poate trece prin asa ceva si totusi e ciudat ca ii se intampla unui om care merge mai bine pe motor decat pe picioare....sanatate multa si fie ca operatia sa iasa bine si recuperarea sa fie rapida ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...