Sari la conținut

Pe Colea Si Iou...


Serginio
 Share

Postări Recomandate

Salutare !

De vreo 2 luni sunt posesorul unui Kawa ER5 Twister....examenu moto il am p 13 septembrie ...dupa ce in prealabil cineva a uitat sa ma programeze pe 23 august :crack: .. ENCOUNTER cu moto am avut dese...asa ca nu fuse mare lucru sa ma sui p el si sa-i dau gaz...imi place mult, iar cel mai mult ca sunt destul de calculat, nu m-avnt unde nu-mi fierbe oala...inca..:wink: ......am facut scoala la Ilioara...un dezastru, pierdere de timp...dupa care am urmat cateva cursuri "survival" la MOTO TT...foarte bune si recomand calduros orcarui incepator...dupa cateva zeci de km prin traficul Bucurestean am vazut ca daca esti cumpatat , cu capu acolo unde tre sa fie...ai mari sanse sa "supravietuiesti" si sa privesti pliantele alea macabre ( si foarte eucationale de altfel! ) cu un aer destul de detasat...Intra_adevar sunt si pericole la tot pasul( cum mi-am luyat o usa in genunchi de la o fatuca ce cobora dintr-un taxi in mijlocu strazii...cum era sa ma sui pe-un conservar ce vroia sa faca stanga uitand d prioritatea mea....dar...condus preventiv...si am scapat...asta nu inseamna cu 30 la ora...ci un pic intuitiv...am cateva sute de mii d km d condus conserve..si colea..si prin afara...si pe multi ii miros d departe cam ce le da prin cap...).....eeee si vazut io k ma descurc binisor....m-am gandit...dat ER5-ul unui amic (pe care il recomand ca moto de beginner/servici/oras...usor d manevrat...usor d reparat/intretinut) si bagat leasing la o "micutza" fiara....Ninja ZX636 2005...cu putin noroc si bafta sper sa le iau p amandoua odata si A-ul si zexeru...Nu mai am rabdare , nu mai am somn :friends: ....

 

Obs.: Nici pana la paine nu plec far d'echipament... :moron: si il recomand din suflet(nu doar casca)...un amic de curand...singura data cand a plecat fara echipament , fix o tura a dat ...si si_ a luat-o...usor dar usturator...

 

 

 

 

SO :crack: ...Asfalt uscat si bafta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks pt griji ! :)

 

Acu Doame-ajuta! ...cum mi-o fi norocu...V-am zis k nu's inconstient...cum mai stiu io p'altii cu balele d-un metru dupa vro vitezana "mamaaa ce i-as daaa !!! " ... Chiar n-am probleme de genu....Dar s-a ivit ocazia sa fac "schimbu" asta si nu prea puteam s-o ratez :eek: ...

 

Dak vedeti p vreunu cu 636 cu 50/h puteti sa scrieti colea ca io's sigur... :P pt inceput... :drink:

 

Mai bine ziceti-mi si mie cum sa ii fac rodaju ? Asa cum zic ei...primi x km pan' la 4000 rpm urmatori y km pan la 6000 rpm sau sa aplic metoda aia "First 20 miles HARD brake in " http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine altceva ma ingrijoreaza si vad ca nu a mai observat nimeni. Omul asta a scos untul din Kawa, a luat o portiera in genunchi, un conservar nu i-a acordat prioritate etc, astea toate cand el nu avea carnet. Cum naiba, ca eu cand am facut scoala, in legislatie spunea ca nu e voie sa conduci fara permis pe drumuri publice... poate sunt eu mai naiv, nu? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am B-u.... :drink:

 

E "decat" amenda penala....nici macar in cazier nu se trece din cate am inteles... ce sa fac dak am luat-o...sa ma uit la ea si s-o sterg d praf ??? Oricum m-am mai potolit...mai am cateva zile pan la examen... + k ceva nu le prea convine carburatoarelor (cred) ... :eek: :)

Iar ii scot matzele ca nu mai iese untu'...:lol:

 

Si nu mai recomand la altii!!! ... ca m-or si asculta... :P ... si mie mi-au recomandat altii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii atent, Serginio ... spui ca esti cumpatat, dar din cuvintele tale nu prea rezulta asta. Gandeste-te bine. Un motor poate sa-ti scoata cumpatarea din cap cat ai zice peste daca il lasi sa te "fure". Eu iti mai urez inca o data bafta, oricum ar fi :)

237734[/snapback]

 

Thanks mate !

 

Pana una alta io cum ii fac rodaju la bestie ? Pareri..?..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Dupa 'jde mii de nervi si agitatie cu companiile de leasing , dupa inca vreo 2mii de km cu ER-5u saracu , care va avea parte de odihna in sfarsit pe mainile lui Ninjacul - nu stiu cata vreme v-a trece pana va fi "hartzuit" iar cu broscute si nebuni calare pe rezervorul lui...in sfarsti TODAY 28.10.2005...micutza bestie e colea !!!! cum arata....doamne...O sa bag poze cu ea...mi-era un pic tarsala la inceput cand am plecat de la United Service... nu prea eram obisnuit cu carenata...darrr....a se observa ca vorbesc la trecut :banana: :banana:....

Impresii???? PIEEESSSSAAAAA !!!!!!!

Cred ca va fi o iubire ca'n basme.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P

Thanks guys alot!!!

 

Pozele sunt pe telefonul lui Ninjacul , cand ne intorceam de la Ciolpani de la serviceul unui amic , ca io am reusit sa imi pierd telefonu( m-am jurat ca nu mai beau... :banana: :crack: ... ,) pe care de altfel era si un video cu burnout ER5 de toata frumusetea :huh:

Dar cum la Ninjacul netu' ba ii mere , ba nu-i mere...sa vedem cu o dregem...cat mai curand

 

Ceva diferente sunt intre ZX6 si ER5 ...nu majore, dar..:D :banana: ...Fir-ar el de rodaj cu mama lui de max 5000 de ture...ca zici ca am diesel...in 5 sec. sunt in a sasea... :)

 

Azi am "terorizat" un pic orasu si cu Ninjacul ...El cu ER5-ul care deja si l-a insusit si io cu Zexu'...L-am racolat si pe "initiatoru" nostru...Birkoff13 zis Andrei zis "ala cu vaca" CBR1000F ( acum un fel de MadMax...carenele ii sunt la facut , deci transformat intr-un fel naked...).... si dai...

 

Imi place ca e nu e foarte smucita...se frige rau daca ii dai , dar poate sa mearga si frumos , la pas..cuminte...Acu' ma duc s-o "desprafuiesc"....

 

Inca o data va multumesc si va tin la curent cu news..

 

PS: Fiind model pt State nu are flash-uri...dar merge si din buton sus-jos-sus-jos :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

"Fata" primi azi plamani noi...asa de Mos Craciun...:baldy:..ala de la Polu Nord , nu ala de se da pe pista :friends:

 

Micron Race System full

 

 

 

Vine si sound-ul curand....Oricum ural ca dracii :baldy:

:friends:

 

Si am mai primit bonus

 

Filtru aer BMC

Stander Fata Spate

Crash pads

Tank pad

Parbtiz

Mansoane...

 

:friends:

post-6934-1135719506_thumb.jpg

post-6934-1135719554_thumb.jpg

post-6934-1135719605_thumb.jpg

post-6934-1135719630_thumb.jpg

post-6934-1135719731_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...