Sari la conținut

Suporti Valize Laterale


Nilsus
 Share

Postări Recomandate

Am nevoie urgent de cineva care poate sa imi faca suportii de valize laterale pentru motocicleta mea.

In poza atasata se vede ce am nevoie. Eu deja am suportul ala care incadreaza codita, practic am nevoie numai de ramele alea laterale de care urmeaza sa fixez placile adaptoare ale valizelor. Ramele nu trebuie sa aiba suportii de prins valizele fiindca eu nu prind valizele de aceste rame ci placile adaptoare.

Asa ca am nevoie de cineva sa imi faca aceste rame, bineinteles contra cost. Respectivul meserias trebuie sa fie din Bucuresti.

De asemenea daca stie cineva de unde pot sa cumpar acesti suporti sa imi spuna si mie. Eu am cautat la Louis si pe alte site-uri si nu au asa ceva pentru motocicleta mea (Hornet 600 PC34/2001).

Multumesc, Alin 0722.227.346

post-11737-1221462793_thumb.jpg

Editat de Nilsus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu am cum sa vin pana la Braila din cauza ca nu prea am timp.

Multumesc oricum. Poate totusi se gaseste si prin Bucuresti cineva.

 

Daca vrei imi faci o schema amanuntita cu dimensiunile pentru suporti si eu tii fac ... eventual trimit suportii la niste prieteni in bucuresti, ii vezi si daca iti convine bine daca nu nu si gata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca chiar nu ai cum sa le faci daca nu ai motocicleta langa tine, trebuie sa fie facute in asa fel incat sa fie folosite cu cadrul pe care eu il am deja.

E greu sa masor totul fiindca sunt unghiurile de la tijele care fixeaza ramele de scarita pasagerului si intre ele prin spate pe sub codita.

Cu motocicleta langa tine sunt sigur ca ar fi foarte usor sa le faci, mai ales daca ai sculele necesare si esti obisnuit sa lucrezi cu asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca chiar nu ai cum sa le faci daca nu ai motocicleta langa tine, trebuie sa fie facute in asa fel incat sa fie folosite cu cadrul pe care eu il am deja.

E greu sa masor totul fiindca sunt unghiurile de la tijele care fixeaza ramele de scarita pasagerului si intre ele prin spate pe sub codita.

Cu motocicleta langa tine sunt sigur ca ar fi foarte usor sa le faci, mai ales daca ai sculele necesare si esti obisnuit sa lucrezi cu asa ceva.

Poti sa faci tiparul din sarma, direct pe motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti cumpara orice suporti de coburi cu sistemul de prindere pentru coburile tale si il adaptezi la motoreta ta.

 

eu am pus pe Thundercat (pentru care nu exista asa ceva) suporti givi de la un xt si au mers perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...