Sari la conținut

Choppere Chinezeshti Pro/contra


XorX
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva ceva despre chopperele astea chimezeshti? Pretul mi se pare super, numai ca mi-e cam tirsha de treaba cu serviceul/piese schimb. Nu prea stiu cum ar fi mai bine, la aceiashi bani o Virago de 250 din 97-98 sau una China noua, cu 1,5 ani garantie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva ceva despre chopperele astea chimezeshti? Pretul mi se pare super, numai ca mi-e cam tirsha de treaba cu serviceul/piese schimb. Nu prea stiu cum ar fi mai bine, la aceiashi bani o Virago de 250 din 97-98 sau una China noua, cu 1,5 ani garantie..

zi-mi si mie te rog, cine importa moto china?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact, asta vara erau unele prin mag. Unirea, in fata la BestComputers, era lasat si un afis cu un nr de mobil, si eu vreau sa-l gasesc, sigur l-am scris undeva dar nu mai stiu pe unde. Am vb atunci cu tipu' asta si zicea ca o sa mai aduca prin martie 2004, deja aia din Unirea era vinduta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le faceau si ei mai mari se meritau ca sunt mai ieftine decat japanurile si cred ca la capitolul calitate stau destul de bine. Dar asa, sa innebunesc care nu prefer Shakira mea russian decat znameniile alea de 125 / 250. Ar rade lumea de mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima oara cind citeam despre choppere chinezesti, zicea acolo ca au izolatia la fire facuta din pinza.

way cool.

 

pe de alta parte reclama aia cu jackie chan care urca pe choper pe munte e misto (nu mai stiu unde-am vazut-o)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jale mare fratecu motoarele astea....

Am fost pe la astia pe la depozit, si am incercatmodelulala de250, treaba e canu mi-aplacut deloc, motor nou noutzmergeamizerabil, nu-si tinea ralantiul, trebuia sa o ti turata ca murea, era sa dau si cu ea de pamint. In concluzie, cu toate ca singura moto cu care am mers a fost aia de la scoala (MZ made in Turcia), asta mi s-a parut mult mai nasoala. La turatii mici nu avea putere deloc (asta e o chestie generala la motoarele in 4 timp???)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca am o mare problema, nu stiu ce motor sa-mi iau. In plus, abia mi-am luat A-ul si probabil ca o sa am mari probleme pina o sa incep sa merg "ca lumea" prin orash. Ce credeti, ce motor (in jur de 2000euroi) ar fi potrivit ca "first bike"?? Sincer, prefer chopper.... modelele sport nu prea merg cu "stilul" meu. :P

MauS: Eu am impresia ca JL250-ul e chiar mai slab decit moto pe care am facut scoala(MZ250 Turcia), ma asteptam ca motoarele in 4 timpi sa aiba putere mai mare la turatii mici fata de 2 timpi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca am o mare problema, nu stiu ce motor sa-mi iau. In plus, abia mi-am luat A-ul si probabil ca o sa am mari probleme pina o sa incep sa merg "ca lumea" prin orash. Ce credeti, ce motor (in jur de 2000euroi) ar fi potrivit ca "first bike"?? Sincer, prefer chopper.... modelele sport nu prea merg cu "stilul" meu. :P

MauS: Eu am impresia ca JL250-ul e chiar mai slab decit moto pe care am facut scoala(MZ250 Turcia), ma asteptam ca motoarele in 4 timpi sa aiba putere mai mare la turatii mici fata de 2 timpi.

Parerea mea:vrei chopper,Ia-ti o kawa el de 250 in s.h. in jur de 2000$ sau un xvs dar asta e mai scump....ai mare grija daca Iti iei un motor in S.H.Mergi cu cineva care cunoaste..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de sfat, cred ca SH o sa fie, dar mai "sap" pina in primavara, daca pica vre-un chilipir pina atunci OK, daca nu macar am timp sa mai invat cu treburile astea; poate o sa gasesc si pe cineva care se pricepe si in care sa am incredere ca nu vrea sa ma "friga" :P

Cit despre Kawa.. am inteles ca stau cam slab la service pe aici pe la noi.... si cam d'asta le cam vinde lumea, oricum la 2000$ m-ashi baga (ca doar atitia bani am si nici nu prea sunt sperante sa faca ceva pui intre ei :D )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o Virago de 250 la Motomania de prin 97, cu 6000KM(??????). Mi se pare scumpicica dupa ce m-am uitat la ce se gaseste prin Germania, dar oricum, 6000km mi se pare cam tzeapa, oare pot da tzepe si astia (au magazin, cica dau si factura). Stiti pe cineva care aduce moto din Germania, eventual d-astea de pe mobile.de; cit se mai pune peste pretul alora de acolo pt. transport, vama, etc (x%).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca e bine la 6000km, dar oare sunt reali? ca cel putin la masini SH gasesti "TAXI" la 30-40.000km, iar astia de le vind sustin cu nerusinare ca sunt reali... la moto de ce nu s-ar putea face aceeashi chestie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint si alte indicii dupa care iti poti da seama citi kilometri are.

sa zica astia mai batrini :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o Virago de 250 la Motomania de prin 97, cu 6000KM(??????). Mi se pare scumpicica dupa ce m-am uitat la ce se gaseste prin Germania, dar oricum, 6000km mi se pare cam tzeapa, oare pot da tzepe si astia (au magazin, cica dau si factura). Stiti pe cineva care aduce moto din Germania, eventual d-astea de pe mobile.de; cit se mai pune peste pretul alora de acolo pt. transport, vama, etc (x%).

La ce pret este motorul?

Editat de MauS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

An '97 si 6000 km e foarte putin probabil (a se citi TZEAPA).Nu neaparat firma care o vinde a manarit kilometrii, poate chiar neamtul care le-a vandut-o ... nu ca nu ar fi stiut ce cumpara, dar acuma n-or sa-ti zica tie ca are 40-50 de mii cand pe bord arata 6 :)

 

6000+ am facut eu sezonul asta cu Jawa, in conditiile in care moto a fost in reparatii/revizii/re-reuri din cand in cand, si eu in "pauza competitionala" fortata de o luna jumate pe motiv de gips :P

 

 

Cat despte chopperele ciongoleze...poti sa uiti de ele.Daca nu cumva esti adeptul chopperelor "carenate" cu crom de plastic si alura de Pegas "Modern", plus un motor de aspirator :( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

CHINA SUX.................fac lucruri ieftine convenabile proaste..care se cumpara....din pacate ....o sa ajungem sa ne luam harleyuri contrafacute de chinezi Cu piese de plasytic shi fibra ...blllllllleaaaaaaaaaCCCCCCCCCHhhhhhhh...nu cumparati chinezariiiiiiiii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...